petra5167 petra5167 komentáře u knih

Selfies Selfies Jussi Adler-Olsen

Slabší díl série.

19.02.2021 3 z 5

Bird Box Bird Box Josh Malerman

Tohle byla velmi napínavá kniha. Skvělý námět, dobré zpracování. Přečteno jedním dechem.

08.02.2021 5 z 5

X způsobů smrti X způsobů smrti Stefan Ahnhem

Dobrá kniha, teda až na tu dohodu s Molandrem, to bylo hodně nepovedený a těžko uvěřitelný. Ale už se těším na díl o Dunje.

21.01.2021 4 z 5

Motiv X Motiv X Stefan Ahnhem

Zatím nejslabší v sérii pro mě, ale přesto velmi čtivá. Možná to bylo tím, že příběh se zdál více reálný a ne tak brutální jako předchozí. A hrozně tam chyběla Dunja. Nicméně ten hlavní případ není ukončen, takže si rychle připravte i následující díl, kde se snad už dořeší Molander.

17.12.2020 4 z 5

Outsider Outsider Stephen King

Jak je tu již několikrát zmíněno - začátek byl skvělý a pak se to nějak zadrhlo. S příchodem Holly na scénu mě kniha začala celkem nudit. Chvilku mi přišlo, že čtu To (hlavně v podzemí). A musím konstatovat, že mi dost chybělo napojení se na postavy, což většinou u knih Kinga nepostrádam. Když ke konci dojde k přestřelce, bylo mi i jedno, kdo tam zemře.

26.11.2020 3 z 5

Lazar Lazar Lars Kepler

Tak tohle byla skvělá jízda. Dobře napsáno, nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Ale ten konec.... nečekala jsem, že to spisovatelé udělají, ale stálo se. Těším se na další knihu s Joonou.

23.11.2020 5 z 5

Nesmírný Nesmírný Jussi Adler-Olsen

Opět skvělá kniha.

28.09.2020 5 z 5

Třináctý příběh Třináctý příběh Diane Setterfield

Chvilku trvalo než jsem se zacetla, ale potom se již nedalo odtrhnout. Krásný, tajuplný příběh.

Marco Marco Jussi Adler-Olsen

Oproti předchozím knihám se mi tato hůře četla. Možná mě tolik nezaujalo téma. Nicméně stále se jedná o skvělou knihu.

16.08.2020 4 z 5

Zabijáci Zabijáci Jussi Adler-Olsen

Opět skvělé.

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Dokonalé, čtivé, neotřelé, napínavé. Postavy originální, vtipné. Začátek výborné série.

Aokigahara - Les sebevrahů Aokigahara - Les sebevrahů Jeremy Bates

Z tématu by šlo vytěžit víc. Po celou dobu čtení mi připadalo, že čtu scénář velmi béčkového hororu, kdy si člověk vlastně přeje, aby se těm otravným postavám něco stálo. Škoda času stráveného nad touto knížkou. Film by byl aspoň za hodinu a půl skončil.

16.08.2020 1 z 5

HEX HEX Thomas Olde Heuvelt

Překvapilo mě tak malé hodnocení zde. Pro milovniky hororu je to skvělá knížka. Námět čarodějnice v trochu jiném podání, výborný zvrat, překvapivý konec. Přečteno jedním dechem.

Osmnáct pod nulou Osmnáct pod nulou Stefan Ahnhem

Trochu přitažené za vlasy, ale mně to vůbec nevadilo. Skvělé, napínavé, čtivé.

16.08.2020

Metro 2033 Metro 2033 Dmitry Glukhovsky

Čekala jsem trochu víc. Do čtení jsem se dost nutila, nicméně ke konci se příběh rozjel. Konec knihy byl skvělý.

16.08.2020 4 z 5

Padesát odstínů temnoty Padesát odstínů temnoty E. L. James (p)

Nedotčeno. Nepochopitelné chování hlavní hrdinky jsem nedala.

16.08.2020 odpad!

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Do čtení jsem se hodně nutila. Hlavní hrdinka se chová, jakoby jí bylo tak čtrnáct let. Styl psaní velmi jednoduchý, také mi připadalo, že se jedná o dílo náctileté.

16.08.2020 1 z 5