petra3242 petra3242 komentáře u knih

Zášť Zášť Lisa Jane Smith

!!! OBSAHUJE SPOILER !!!
Původně jsem chtěla hodnotit větším počtem hvězdiček, vzhledem k tomu jak se mi kniha dobře četla, ale za to dětinské chování Katherine na konci knihy, jde minimálně jedna hvězda dolů. Pro navození dramatična se přece můžou využít jiné prostředky než to, co předvedla autorka/překladatelka. Katherine byla už dost "stará" na to, aby se chovala jako malá holka. A mimochodem, když už je teď z Eleny upír (pominu skutečnost, že všichni její kamarádi tuto proměnu vzali naprosto v pohodě a ona neměla nutkání z nich při první příložitosti vysát všechnu krev), tak co bude v těch dalších 14 dílech?? Zřejmě další umělé natahování děje...

05.07.2017 3 z 5

Souboj Souboj Lisa Jane Smith

Lepší než první díl, víc akce a ani mi to už nepřijde tak zmatené. Kniha se čte dobře a dočtenou jsem ji měla během chvilky, těším se na další díly.

04.07.2017 4 z 5

Román pro ženy Román pro ženy Michal Viewegh

Moc pěkná kniha. Bavila jsem se u ní. Příběh jsem znala nejprve z filmu. Těžko říct, co je lepší, v tomto případě se film i kniha velice povedli.

28.06.2017 4 z 5

Sestra, co svět neviděl Sestra, co svět neviděl Karen McCombie

Mám ráda tuhle autorku, a i když jsem z jejich knížek už dávno vyrostla, stejně pro ně čas od času sáhnu. Začátek vyprávění je dost zmatený, ale postupem to vše dává smysl. Příběh se mi líbil spíše až od druhé poloviny, kdy přišla do děje Sian a všechno dostalo jiný a hlavně rychlý spád. Líbil se mi pejsek ve škole, to jsme my na základce neměli. :'(

26.06.2017 3 z 5

Pár minut lásky Pár minut lásky Lenka Lanczová

Nebylo to špatné čtení, pro mě takové vrácení se do bezstarostného mládí, kdy jsem tyhle knížky zbožňovala. Jediné, co mi vadí, je otevřený konec. Tak koho si ten Radek nakonec vybral?

24.06.2017 4 z 5

Nezkrotná Nora Nezkrotná Nora Anne Rivers Siddons

Takova kniha o ničem. Konec docela hezký. Myslím, že víckrát se k ní už vracet nebudu.

19.06.2017 2 z 5

Kachorra Kachorra Francisco P. Pajaro

Hezká kniha, dobře se čte. Mrzí mě, že nevyšel i druhý díl, takhle je to useknuté právě v tom nejnapínavějším místě. Ještě že je možnost dokoukat si to na internetu. Jediné mínus u knihy je velké přeskakování děje. A plus je, že tam není ta otravná "Meča".

05.06.2017 4 z 5

Návrat z podzemí Návrat z podzemí Roderick Gordon

Celkem dobrá kniha. Nevím, jestli budu číst ještě ty zbývající 2 díly. Ráda bych, aby to skončilo takhle...

02.06.2017 3 z 5

Volný pád do podzemí Volný pád do podzemí Roderick Gordon

Tento díl je jeden z těch lepších. Překvapilo mě chování doktora Burrowse - sobecký pitomec - jinak to nazvat nelze.

02.05.2017 3 z 5

Hlouběji do podzemí Hlouběji do podzemí Roderick Gordon

Ve srovnání s 1. dílem se tato kniha dost vleče. Štve mě, jak dětinsky se postavy chovají (jasně, jsou to děti, ale i tak - nemuseli by se hádat kvůli každé pitomině). Více se mi líbil příběh, který se odehrával na povrchu. Za mě 2 hvězdičky, a i tak si myslím, že je to docela vysoké hodnocení.

18.04.2017 2 z 5

Ztracený svět v podzemí Ztracený svět v podzemí Roderick Gordon

Zajímavé čtení, moc se mi líbil nápad s podzemním světem i to, jak ho autoři popsali. Za mě dobrý :)

25.02.2017 3 z 5

Roztomilá malá tajemství Roztomilá malá tajemství Sara Shepard

Příběh trochu slabší ve srovnání s jinými knihami PLL, ale i tak se to dalo číst. Nejzajímavější mi přišlo tajemství Spencer a Hanny. Čtení mě bavilo, jen mi tam chyběly intriky -A.

18.02.2017 3 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Jak jsem se na tuhle knihu těšila, tak jsem z ní byla zklamaná. Nemám ráda knihy, kde je tak málo přímé řeči jako je tomu v tomto případě. Vypravěč (Rachel, Anna i Megan) vypráví o věcech, které s tím, co stalo mají v mnoha případech pramálo společného. Spousta situací je nedopovězená, postavy se chovají pitomě, konec je divný a děj zbytečně natahovaný. Každopádně jsem přesto všechno až téměř do konce netušila, kdo by mohl být pachatelem (měla jsem několik tipů). Jsem zvědavá, jak dopadl stejnojmenný film.

03.02.2017 1 z 5

Dědictví Nibelungů Dědictví Nibelungů Wolfgang Hohlbein

Závěrečný díl této trilogie se mi docela líbil. Místy sice autor zbytečně příběh natahoval, ale mělo to spád a dobře se to četlo. Oceňuji zajímavou myšlenku s časem, která udělala příběh napínavým. Osobně se mi nejvíc líbil první díl.

30.01.2017 3 z 5

Roztomilé malé lhářky Roztomilé malé lhářky Sara Shepard

Znala jsem příběh nejprve z televize, kde běžel seriál Prolhané krásky, který jsem si oblíbila. Před pár lety jsem tuhle knihu četla poprvé, líbila se mi a líbí se mi i teď. Jen autorka nemusela neustále zmiňovat všechny ty značky kosmetiky, oblečení a kdejakých vymožeností. A i když jsou v knize některé věci jinak a i postavy vypadají jinak, stejně se mi pořád vybavují postavy ze seriálu.

18.01.2017 4 z 5

Vraždy podle Shakespeara Vraždy podle Shakespeara Jennifer Lee Carrell

Knihu jsem nedočetla ani do poloviny, odložila jsem ji asi u desáté kapitoly. Začíná ze mě být náročný čtenář a tato kniha nesplňuje moje požadavky. Nebavilo mě to, vyprávění je nezáživné, autorka odbíhá od tématu a přidává do vyprávění podrobný popis něčeho, co s dějem absolutně nesouvisí. Chování postav je nesmyslné. V sáhodlouhých popiscích chybí přímá řeč, která by děj trochu oživila. Při čtení jsem po chvilce nevěděla, co jsem vlastně četla, co se stalo, kdo je kdo, co je přítomnost, co minulost. Je to škoda, protože myšlenka je velmi dobrá, zpracování by ale mohlo být mnohem lepší.

11.01.2017 1 z 5

Neber si to osobně Neber si to osobně Eileen Dreyer

tahle kniha se mi vůbec nelíbila, odkládám jako nedočtenou... Ani po cca 70 stranách jsem se do příběhu nezačetla, hlavní postava mi přijde úplně mimo (a ty vedlejší vlastně také), dialogy umělé, nesmyslné, pořád se dokola omílá to samé... Ne, pro mě zkrátka nuda

10.01.2017 odpad!

Copatá máma Copatá máma Barbora Bečvářová

Moc jsem se na knížku těšila, ale musím říct, že nakonec jsem byla docela zklamaná. Vyprávění bylo dost zmatené, zamotané, nepřehledné a místy i velmi naivní. Kapitoly byly mnohdy rozděleny úplně nesmyslně, nebo naopak bylo do jedné kapitoly nahuštěno strašně moc informací. Podle popisu na přebalu knihy jsem si myslela, že hlavní postavy budou v podobném věku, ne že mezi nimi bude takový věkový rozdíl. Celkově jsem myslela, že to bude o něčem jiném. Na jednu malou knížečku moc témat najednou - maturita, těhotenství, problémy s otcem, strach o budoucnost s partnerem... Ne, bohužel to nebyl můj šálek kávy, ani styl vyprávění se mi moc nelíbil, chvilku mluva mladé slečny, chvíli jako z encyklopedie. Možná, že mladším čtenářkám se bude líbit víc.

09.01.2017 2 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Fantastický příběh, tahle kniha mě opravdu chytla a nepustila. Ze začátku se mi moc nelíbil styl vyprávění, který používala postava Nicka, ale pak jsem si zvykla. Co se týká Amy, tak tahle potvora je geniální. Koho by napadlo, takhle se pomstít manželovi.
Podle knihy je natočený stejnojmenný film s Benem Affleckem a Rosamund Pike v hlavních rolích, který je podle mého názoru ještě důmyslnější než kniha.

07.01.2017 5 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Moje půlroční setkávání s Harrym a jeho kamarády je u konce. Celá série mě moc bavila a je velice těžké říct, která z knih byla nejlepší, protože skvělé byly všechny. Čtenář se neubrání srovnávání s filmy, obzvlášť když při četbě běží zároveň v televizi. Možná to byla výhoda, protože spoustu věcí ve filmech mi došlo právě díky knihám.

02.01.2017 4 z 5