petra3242 petra3242 komentáře u knih

Vražedné Vražedné Sara Shepard

Další výborné čtení. Z Jasona jsem měla místy až strach.

03.06.2018 5 z 5

Medvídek Míša a cesta kolem světa Medvídek Míša a cesta kolem světa Katja Reider

Milá kniha s nádhernými ilustracemi. Děti z ní byly nadšené.

05.05.2018 5 z 5

O mašinkách - pohádky na kolejích O mašinkách - pohádky na kolejích Jiří Kahoun

Četla jsem dětem ve školce před odpočinkem. U dětí měla velký úspěch, mě se až tolik nelíbila.

03.05.2018 2 z 5

Vražda v Orient-expresu Vražda v Orient-expresu Agatha Christie

Nešlo mi se do knihy začíst. Příběh byl zajímavý, ale opravdu hodně mi vadily věty ve francouzštině, rušilo mě to ve čtení. Závěrečné rozuzlení bylo překvapivé, můj tip na vraha se neustále měnil

13.03.2018 3 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Naprosto strhující. Zbožňuju tu knihu. Sice tak v polovině víte, kdo unesl malou Coru, ale stejně čtete dál, protože vás zajímá, proč, kdo, s kým a jak? Čekala jsem hodně a taky se dočkala. Po dlouhé době opravdu výborná kniha. Konec mě nutí k otázce: Bude pokračování??

08.03.2018 5 z 5

Relaxace v mateřské škole Relaxace v mateřské škole Michele Guillaud

Těšila jsem se až si tuto knihy přečtu. Jako začínající učitelka jsem vděčná za každý tip, jak s dětmi pracovat. Bohužel v této publikaci jsem nic moc zajímavého nenašla. Když jsem pročítala hry na uvolnění a představovala si děti z naší třídy, jak tyto činnosti provádějí, tak jsem místy měla obavy, jak by tyto hry dopadly. Myslí autor opravdu vážně, že pro zmírnění agresivity mají děti do kamaráda kopnout nebo bouchnout pěstí?? Za mě rozhodně nedoporučuji. Dávám jednu hvězdu pro pár her, které mají smysl.

08.03.2018 1 z 5

Jeden plus jedna Jeden plus jedna Jojo Moyes

Je to první kniha, kterou jsem od této autorky četla. Jojo Moyesová mi byla doporučená kamarádkou, že prý píše úžasně. Po pravdě kniha mi nijak úžasná nepřišla. Příběh se mi začal líbit až když Ed vezl celou rodinu na matematickou olympiádu. Konec příběhu byl moc hezký. Jsem ráda, že vše skončilo právě takto, i když si myslím, že v opravdovém životě by se nic takového nestalo.

04.03.2018 3 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Tato kniha se mi moc líbila. Bylo zajímavé číst relativně stejné zážitky od různých postav a vidět, že mohou věci dopadnout jinak. Docela by mě zajímalo všech 200 pravidel od Edwarda nebo dotazník, který musíte vyplnit, abyste mohli bydlet v domě "hrůzy". Na přebalu jsem četla, že se chystá i filmové zpracování, tak se moc těším.

12.02.2018 5 z 5

Jeden z nás lže Jeden z nás lže Karen M. McManus

Kniha se mi moc líbila, je velice čtivá, o překvapení není nouze. Hlavní postavy si rychle oblíbíte.

04.02.2018 5 z 5

Pohodlné lži Pohodlné lži Randy Susan Meyers

Ačkoliv hodnotím pouze dvěma hvězdami, tak musím říct, že je kniha psaná hezky. Bohužel příběh je od ničeho k ničemu, nemá téměř žádný děj. Je to škoda, protože téma je zajímavé a čekala jsem mnohem víc. Možná se Tia mohla odhodlat k boji o dceru a kniha by byla zajímavější, než když na 300 stranách jenom chodí okolo horké kaše a nic z toho.

19.01.2018 2 z 5

Vykoupení Vykoupení Lisa Jane Smith

--------- MŮŽE OBSAHOVAT SPOILER -----------
Tato kniha byla závěrečným dílem celé série a já bych nikdy neřekla, že se na ni budu tak těšit. Když jsem začala se sérii v červnu, byla jsem z počátku docela mile překvapená. Nadšení ale brzy opadlo a mně se zdálo, že hodně dílů bylo odfláknutých a napsaných jen jako umělé natahovaní děje. Příběh se stále točil okolo toho samého, zneškodnili jednu příšeru, tak nastoupila druhá. Jednou chtěla Elena Stefana pak zase Damona a tak pořád dokola. Ale i přes to jsem četla dál, protože mě zajímalo, jak to celé vlastně dopadne. A dnes jsem se dočkala. Kniha končí tak, jak má. Jsem ráda, že autorka vyřešila zápletku právě tímto způsobem. Z nápadu, že se Elena vrátí zpět na úplný začátek, se mi chtělo trhat si vlasy, protože jsem očekávala, že vše bude stejné jako v prvním díle. Po přečtení několika kapitol, jsem názor změnila a po cca polovině knihy jsem už hltala stránku za stránkou. Děkuji za takový konec, budu na celou sérii ráda vzpomínat a třeba se k ní i po čase vrátím.

06.01.2018 5 z 5

Slabé místo Slabé místo Lisa Jane Smith

Zatím asi nejlépe napsaný díl ze série. Nemohla jsem se od čtení odtrhnout. Jsem zvědavá, jak dopadne celý příběh.

01.01.2018 4 z 5

Neviditelné zlo Neviditelné zlo Lisa Jane Smith

!!OBSAHUJE SPOILER!! Takový vývoj příběhu jsem opravdu nečekala... Sice mi to přijde pořád to samé - příšera - souboj - výhra - chvilku klid - nová příšera a tak pořád dokola... Ale že z příběhu zmizí zrovna Stefan, to jsem teda nečekala... :'(

21.12.2017 3 z 5

Vzkříšení Vzkříšení Lisa Jane Smith

Nebylo to špatné čtení, nové postavy jsem si oblíbila, a tak mi bylo líto Chloe. Musím se smát nad tím, co zase autorka vymyslela s Katherine a Elenou.... Trochu přitažené za vlasy. Ještě, že už zbývají jen 3 díly :D

23.11.2017 3 z 5

Druhá šance Druhá šance Lisa Jane Smith

Tenhle díl se mi moc líbil. Podle komentářů, co jsem si tu přečetla jsem moc neočekávala, ale nakonec mě kniha mile překvapila. Je to takový díl u kterého si říkáte Co? Proč? Jak? a to mě na tom baví.

23.08.2017 5 z 5

Před půlnocí Před půlnocí Lisa Jane Smith

!! OBSAHUJE SPOILER !!
V příběhu už mě asi nic nepřekvapí. Škoda, že je Damon zase upír, docela by mě zajímalo, jak by se po delší době choval jako člověk. Tajemství Meredith tomu dalo trochu šťávu. Uvidíme, jak to bude pokračovat dál.

09.08.2017 2 z 5

Osvobození Osvobození Lisa Jane Smith

celkem nuda čtení, je to pořád to samé dokola, musela jsem se smát na konci, jaké překvapení si autorka vymyslela pro Damona :D

01.08.2017 2 z 5

Soumrak Soumrak Lisa Jane Smith

Nebylo to až tak špatné čtení, jen mi opravdu už dost vadí časté překlepy (Matt x Mant; Tamara x Tamra). To, že Damon je natvrdlý blbec, co si nevidí na špičku vlastního nosu, a mluví o něm jako o Muttovi, to je spíš úsměvné. Příběh na mě pořád působí dost zmateně a natahovaně, jako když už autorka neví, co ještě vymyslet.

16.07.2017 2 z 5

Návrat Návrat Lisa Jane Smith

Tohle je snad ten nejhorší díl z celé série. Nemůžu si stěžovat, že by se tam nic nedělo, právě naopak. Tenhle díl je překombinovaný vším možným. Nebavil mě začátek, kdy byla Elena mimo. Přišlo mi, že to snad psal někdo jiný a ne L.J. Smith. Tak pitomé dialogy a nezáživné popisy děje zvládne i děcko ze základní školy. Trochu se to změnilo, když se Elena zase stala sama sebou, nebo mi to tak alespoň přišlo. Nechce se mi pouštět do dalších dílů, ale když už je mám doma, tak tomu dám ještě šanci.

09.07.2017 1 z 5

Temné shledání Temné shledání Lisa Jane Smith

Tenhle díl se mi moc nelíbil. Vracení k předchozím dílům mi přišlo zdlouhavé. Vyprávění v podání Bonnie místy dost nezáživné a vyřešení situace Eleny úplně hloupé. Samozřejmě jsem ráda, že se vrátila do příběhu, ale nevím jestli bylo nutné ji napřed nechat umřít, půl roku ji nechat hnít a pak ji zase živou a zdravou vrátit přátelům...

07.07.2017 2 z 5