Petra28 Petra28 komentáře u knih

Vidořád Vidořád Samantha Shannon

Z prvního dílu jsem byla nadšená. Vidořád vcelku zklamal. Dlouho mi trvalo, než jsem se chytla. Přišlo, mi že celý příběh druhého dílu by se dal napsat na sto stránkách .. neustále se opakují informace již několikrát zmíněné. Protahuje se to. Napětí se rozkládá.

20.11.2015 3 z 5

Krycí jméno Verity Krycí jméno Verity Elizabeth Wein

nakonec dávám pět .. ale to jen díky druhé části knihy. Než všechno tak nějak zaklaplo do sebe, tak jsem byla dost otrávená, říkala jsem si, že v přímém ohrožení života, se nemůže někdo chovat tak jako Královnička. Druhou částí knihy se vše uzavřelo, doplnilo a dotáhlo k pochopení. Celkové hodnocení, líbilo velmi.

20.11.2015 5 z 5

Smrtná zima Smrtná zima Kate A. Boorman

HOST rozhodně nezklamal. Kniha je velmi čtivá. Příběh zajímavě postavený. Rozhodně se těším na pokračování.

31.10.2015 5 z 5

Ten, kdo stojí v koutě Ten, kdo stojí v koutě Stephen Chbosky

Vzhledem k množství velmi pěkných hodnocení, jsem nejspíš ke knížce přistupovala s velkým očekáváním. Zklamaná rozhodně nejsem. Kniha má rozhodně čtenářům co říst. Po přečtení knížky jsem měla pocit, že Charlie byl svým "intelektem a sociální vyspělostí" uvězněn v dětském těle.

31.10.2015 4 z 5

Zločin I Zločin I David Hewson

Proč tři hvězdy? ... protože to bylo hrozně plytké. Zápletka dobrá, rozplétání už horší. Nekonečné natahování, ale budiž, nuda to nebyla. Ale co mi vadilo velmi, tak nerozpracované postavy. Vztahy. Takový jemný povrch, žádná hloubka. Myslím, že kdyby byla kniha první a seriál až podle ní, tak by to bylo jiné kafe.

15.10.2015 3 z 5

Píseň krve Píseň krve Anthony Ryan

Tak tohle byla nádhera ... tak dlouho jsem ji odkládala, nechápu proč :-) Moc se těším na pokračování.

15.10.2015 5 z 5

Dívka v pavoučí síti Dívka v pavoučí síti David Lagercrantz

... pro mě to bylo příjemné setkání. Jako potkat kamarády po dlouhé době.

15.10.2015 5 z 5

Lovci Lovci František Kotleta (p)

Kotleta u mě první a nejspíš i poslední. Ale dočetla jsem :-)
Místy jsem se bavila .. připadalo mi jako bych koukala na drsně ilustrovaný komiks a pan Kotleta mi k tomu povídal omáčku.
Zkusit se má vše .. mám splněno.

24.09.2015 3 z 5

Poslední světlo Poslední světlo Alex Scarrow

... moc dobře po těle mi z příběhu nebylo ... nějak jsem to nedokázala vnímat jako fikci, přišlo mi to až moc reálné. Příběh jako takový, docela slepá místa, zvláštní reakce.

17.09.2015 3 z 5

Babička pozdravuje a omlouvá se Babička pozdravuje a omlouvá se Fredrik Backman

Pro mě letos nejlepší počtení.
Začátkem jsem se trošku potrápila, ale to byl spíš můj problém, než problém knížky. Potřebovala jsem se dostat víc do klidu a do správné nálady. Pak už to byla spanilá jízda. Nádhera ... fantazie jela na plné obrátky. Asi v půlce jsem si říkala, že by se knížka moc líbila dceři (12 let velmi dobrá čtenářka) ... ale postupně kdepak ... podle mě čtenář potřebuje mít určité životní zkušenosti ... trošku odstup od dětství, naopak prožít mateřství, mít v paměti vývoj vztahů s rodiči, prarodiči.
Příběh je neuvěřitelně hravý ... a přitom je v něm tolik hloubky.

... dala bych si dřímánky a frčela se projet na mrakoních :-) pěkný den

P.S: A neustále jsem si říkala, proč autor nenapsal žádnou dětskou knížku ? To by byla teprve jízda :-)

07.09.2015 5 z 5

Esej o tragédii Esej o tragédii Elizabeth LaBan

V první řadě musím napsat, že nakladatelství HOST je pro mě vcelku záruka, že kniha bude dobrá. Mám je moc ráda.
Esej o tragedii je výborně napsaná. Způsob jakým se příběh odvíjí, odkrývá je výborný. Skvělý nápad. Velmi dobře bylo zřetelné co je minulost a co je přítomnost.
Ano je to příběh ze školského prostředí, ale není nijak plytký, povrchní .. naopak. Nevím proč, ale při čtení jsem si několikrát vzpomněla na "(ne)obyčejného kluka".
Osobně Esej o tragedii řadím mezi knížky, které si budu dlouho pamatovat.
Vřele doporučuji.

26.08.2015 5 z 5

Pýthiiny rady Pýthiiny rady Erik Axl Sund

Celkově to za pět dám.
Dlouho mi trvalo, než jsem se opět odhodlala číst. Věděla jsem, že to nebude jednoduché čtení. Ono to zneužívání, týrání dětí .. to není příjemné čtení.
Když se přes tohle přenesete, tak to jde. Velmi dobře to jde. Líbila se mi celková kostra celé trilogie. Bez dočtení všech tří dílů, by ten pocit byl neúplný, roztříštěný. Takhle jednotlivé kousky zapadly.
Jestli knihu doporučit? ... těžké rozhodování :-) Já ve finále nelituji, ale znovu po ní jistě nesáhnu. Tohle vážně jednou stačí.

22.08.2015 5 z 5

MemoRandom MemoRandom Anders de la Motte

Výborná. Strach, zmatek, nejistota ... na každé stránce. A odhalení Januse? ... trošku jsem tušila :-)

Ready Player One - Hra začíná Ready Player One - Hra začíná Ernest Cline

Jedna z top knížek letoška. Moc pěkně uchopený příběh, zápletka. Člověk přemýšlí, kde je to napínavější, zda v realitě, nebo mimo ni.

Černé lži Černé lži Alessandra Torre

Mě se líbilo moc ... musím přiznat, že rozuzlení mě dostalo ... to jsem nečekala.
A tak nějak překvapení v knížkách v poslední době moc nenacházím .. tak proto ta pátá hvězdička.

Čtvrtá oběť Čtvrtá oběť Peter May

Tento díl byl pro mě mnohem lepší. Přijatelnější, uvěřitelnější. A vztahy mezi hlavními postavami mě baví. Určitě sáhnu i po dalším pokračování.

18.08.2015 4 z 5

Zbožňuju Paříž Zbožňuju Paříž Lindsey Kelk

.. četla jsem před prázdninovým pobytem v Paříži .. svůj účel to maximálně splnilo :-)

18.08.2015 4 z 5

Kód smrti Kód smrti Lincoln Child

Tak to byla bída :-( škoda času.

15.07.2015 2 z 5

Potrhaná křídla Potrhaná křídla Ruta Sepetys

.. líbilo moc ... pěkné zastavení.

12.07.2015 5 z 5

Hřebec Hřebec Alice Clayton

Nebýt toho příšerného názvu, dala bych pět :-) ... bavila jsem se.

22.06.2015 4 z 5