Petra Ďat Petra Ďat komentáře u knih

Mýtonoši Mýtonoši Tracy Deonn

(SPOILER) *spoiler*

Téma se mi líbilo ale přišlo mi už trochu přehnané když se v Bree usadila babička. Postavy mi přišli trochu nepropracované nedokázala jsem jsem si moc žádnou oblíbit jelikož mi přišlo že o jejich charakteru je tam poněkud málo. A třeba postava Alice mi přišla naprosto otravná a zbytečná.Vztahy mi přišli trochu urychlené pomalu za týden byla Bree šíleně zamilovaná a téma rasismu se myslím taky dalo rozvést trochu jinak, pokaždé když se na Bree někdo špatně podíval nemusel být hned rasista, v tomhle mi přišla hrozne vztahovačná a její problémy mi někdy přišli dost nepochopitelné, myslím si ze o svých předcích jejich životech a osudech ( většinou po babičky a dědečka) ví něco více jen málokdo z nás

03.06.2023 2 z 5

Odbočka v lesích Odbočka v lesích Kateřina Karolová

Mě se kniha moc líbila od začátku do konce, nemohla jsem se dočkat co bude na dalších stránkách.

SPOILER
Jen škoda že tam nebylo řečeno proč je ten pán z antikvariátu navedl pomocí mapy a GPS schválně na odbočku, asi jen ze zlomyslnosti? Pořád jsem si říkala že to do toho bude nějak zapletený. Hrozně se mi líbilo propojení těch časových úseků, mysleli si že se něco odehrálo v kuse, ale při zpětném vyprávění věci byli úplně jinak a vše do sebe hezky zapadlo.

27.05.2022 5 z 5

Strom duchů Strom duchů Barbara Erskine

Mě by se asi kniha líbila mnohem více kdyby tam nebylo tolik te duchariny,nebo spíše tolik okatych situaci. Písemne “potvrzené” od několika generaci. Tolik ocividnosti podle mě ztratilo to tajemné kouzlo,hned všemu všichni věřili hned se všem vše zjevilo a vysvětlilo ..to mi v knize trochu prekazelo. Linie minulosti by mě bavila i kdyby tam bylo mnhem méně duchu

09.11.2020 2 z 5

Sama v černém lese Sama v černém lese Cass Green (p)

(SPOILER) Hlavní hrdinka mi od začátku nesedla,nevím jestli její otravná povaha byla autorčin záměr ale spíš sem si celou dobu říkala že by si zasloužila pár facek. Docela se mi líbil zvrat v knize že Neve je Isabelina sestra i když to načasování na mostě mi přišlo trošku nepravděpodobné. To že s tim mají něco společného sousedé mi došlo docela brzy i když jsem měla chvíli i podezření na Finna.Je škoda že Isabel dopisy i denik spálila,libilo by se mi kdyby je třeba Neve nakonci našla.Od knihy jsem celkově očekávala trochu více ale zas tak špatné to nebylo.

10.08.2020 1 z 5

Město ztracených duší Město ztracených duší Cassandra Clare (p)

(SPOILER) Sebastian – docela se mi ta postava "hodnýho" bráchy líbila.

27.04.2020 3 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Knihu jsem přečetla během pár dní. Kniha je jednoduše napsaná lehce se čte a je snadné si u ní přehrávat v hlavě čtený příběh jako film. Trochu mě zamrzelo že se Adrienne víc nevěnovala pozornost domu a jeho prohledávání, ja zdědit takový starý dům prolezu všechno křížem krážem.Trochu mě rozčilovalo to že Adrienne pořád dum brala jako patřící Edith a neustále respektovala její soukromí jako by se každým dnem měla vrátit ještě dříve než zjistila že Edith v domě pobývá stále jako duch.Bylo by to pro mě víc pochopitelné kdyby se tak chovala až po tomto zjištění. Adrienne byla velice rychle smířena se zjištěním existence nadpřirozena a s tim že ji napadla "nemrtvá mrtvola" ale možná to bylo spjato s propojením duše Edith a Adrienne

08.03.2020 2 z 5

Na knihu jsem přišla tak že jsem se vlastně úplně omylem dostala na přednášku Lucie Kutrové která mě neskutečně zaujala.
Byla jsem na více přednáškách ale zatím žádná neměla takovou šťávu.
Hned když jsem z přednášky odcházela věděla jsem že knihu musím mít. Neskutečná energie,inspirace kterou najdete na stránkách vychází z Luciiny úžasné povahy. Moc se mi líbil "deníkový" styl a hlavně fotky! Mám hrozně ráda v knihách fotky a obrázky za mě by jich mohlo být klidně mnohem víc. Doufám že brzy bude další kniha :)

05.03.2020 4 z 5

Paní půlnoci Paní půlnoci Cassandra Clare (p)

Dočteno. Po třech měsících, ano přesně tak dlouho mi trvalo knihu přelouskat. Do čtení jsem se musel spíše nutit místo toho abych hltala stránky jak jsem u knih od Cassandry Clare zvyklá.
Už od začátku mi vadilo jak okatý byl vztah mezi Juliánem a Emmou,všimla jsem si toho dřív než sama hrdinka a navíc mi tam chybělo to napětí vždy tak dokonale popsané v prvních dílech nástrojů temnoty mezi Clary a Jacem. Vzpomínám si na propracované popisy pocitů zakázané lásky a fyzické touhy mezi nimi, které byli tak uvěřitelné a hmatatelné že jsem je málem cítila sama, proto mě tahle milenecká linie poněkud zklamala, a to že si Emma na konci vymyslí lži pro Juliana aby ho ochránila, a na pomoc si k tomu vezme Marka mi přišlo opravdu předvídatelné a trošičku trapné. Samotný příběh by mě mnohem víc zaujal kdyby v něm bylo mnohem méně zbytečných sourozenců a mnohem více příběh propojen s básní Annabell lee, báseň je opravdu krásná a mohl z toho vzniknout opravdu krásný příběh, kdyby si s ním autorka více pohrála. Konec mi přišel hrozně odbytý, vycucaný z prstu. Doufam že další dily budou mnohem lepší a těším se že se budou víc motat kolem Annabell. Povídku na konci jsem rovnou vzdala, vratím se k ní až příjde nálada.

14.10.2019

Třináctkrát proto Třináctkrát proto Jay Asher

Ke knize mě přivedlo její seriálové ztvárnění, které se mi /a to se moc často nestává/ o proti knize líbilo mnohem více. Seriál mě oproti knize nutil sledovat pořád dál ačkoliv jsem měla z hlavních postav Claye i Hannah dost nervy.( Nedokázala jsem se nějak ztotožnit s chováním ani jednoho z nich)
Přesto mě děj vtáhl a chtěla jsem vědět co bude dál, to se mi u knihy bohužel nestalo. Oceňuji však nápad na příběh,strukturu vyprávění i obálku. Libí se mi že seriál se drží knižní předlohy ale knižní zpracování se mi zdá poněkud mdlé.

15.04.2019 1 z 5

Dívky z trajektu Dívky z trajektu Lone Theils

Pro mě se bohužel za lákavou obálkou slibující tajemství zmizení dvou dívek z trajektu na širém moři někde mezi Dánskem a Anglií skrývalo tak trochu zklamání.Příběh sám o sobě nebyl tak špatný, až na to že na každé druhé stránce jsme si mohly přečíst jak Nora zapnula počítač a osprchovala se.Některé detaily mi prostě přišli zbytečné.A milostný příběh Nory a Andrease trochu okatý,každopádně rozuzlení příběhu jsem nečekala ačkoliv jsem se vlastně nedozvěděla jak na to Nora přišla.

29.05.2018 1 z 5

Metoda 15/33 Metoda 15/33 Shannon Kirk

Kniha se mi četla velice dobře, a inteligence ani vztahy hlavní hrdinky mi nijak nepřekážely.Naopak se mi líbily její popisy (položky) a vysvětlení "spínačů" .Nevadilo mi ani vyprávění ze dvou pohledů, ale vsuvky jako vzpomínky a různé zážitky mohly být možná vloženy lépe.Trochu mě mátlo, že Lisa vykládala o něčem z minulosti a náhle si ve vypravění vzpoměla na něco ještě jiného. Konec mi přišel trošku zbytečný, myslím že rozsudky a osudy našich hrdinů se daly shrnout na méně stránek. Podle popisu jsem jak už bylo níže zmíněno taky čekla trošku více psychické manipulace ze strany Lisy a možná i mučivější pomustu, každopáně mi ale vlastně nakonec nevadí že tomu tak nebylo jelikož to alespon nebylo přehnané.

23.04.2018 2 z 5

Inspirativní deník Inspirativní deník Moorea Seal

Tenhle deníček mě nadchl! Od dětství miluji tenhle styl "mít něco sama pro sebe a jen sama o sobě" Těším se na každý další týden co mě čeká za seznam, a je vážně pravda že každý by se měl na okamžik zastavit a přemýšlet chvíly jen sám o sobě. K tomu nádherné fotky a obrázky :)

02.04.2018 5 z 5

První stříbrná kniha snů První stříbrná kniha snů Kerstin Gier

Skvela kniha, rozhodne se tesim na dalsi dily.Uzasna kombinace divciho pribehu s kombinaci tajemna ale nic neni prehnane

24.03.2018

Kruté Kruté Sara Shepard

Nenáročné čtení :)

22.10.2017 3 z 5

Pamatuji si vás všechny Pamatuji si vás všechny Yrsa Sigurðardóttir

Líbilo se mi jak byli postavy vzájemně propojené, kniha se četla dobře.

22.10.2017 4 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Moc se mi to líbilo. Překvapilo mě jako moc má na některé věci autorka podobný názory jako já, a několikrát jsem narazila na věty který bych sama nedokázala popsat lip. Krásná obálka, krásné ilustrace a prostě celkové zpracování knihy. Za mě rozhodně ano :)

09.02.2017 4 z 5

Květy z půdy Květy z půdy Virginia Cleo Andrews

Námět se mi líbil, ale mohl byt zpracován lépe..přišlo mi to trošku zdlouhavé.

22.11.2016 2 z 5

Zapomenutá zahrada Zapomenutá zahrada Kate Morton

jedna z nejlepších knížek jaký sem kdy četla..skvěle propracovaný postavy, všechno do sebe dokonale zapadá, všechny detaily jsou vysvětlené i když se zpočátku zdá že na to autorka zapomněla, není tam nic navíc všechno je s něčím spojené..přechody mezi roky byli krasně plynulé žádný zmatek..uplně sem citíla atmosféru zahrady...a když už se zdá že je tajemství odhaleno, nakonec je vše uplně jinak. Opravdu skvěla kniha!

26.10.2016 5 z 5

Ve službách zla Ve službách zla Robert Galbraith (p)

První dva díly se mi libily víc , tenhel mě přišel zbytečně roztáhlý a odhalení nebylo tak překvapivé.

11.10.2016 3 z 5

Amy a Roger: Na cestě Amy a Roger: Na cestě Morgan Matson

Neví někdo o knížce která by byla na stejný způsob? fotky..obrázky...atd ? klidně roadtrip :)
děkuji

08.09.2016