Petra-1 Petra-1 komentáře u knih

Vzdálenost mezi námi Vzdálenost mezi námi Kasie West

Četla jsme před delší dobou v originále a musím říct, že jde o další krásnou knihu od autorky. Sympatické postavy, sarkastická hlavní hrdinka a zajímavá zápletka.

06.07.2023 5 z 5

Pozvánka Pozvánka Vi Keeland

Krásná kniha. Úsměvná a opravdu oddechová. Hlavní postavy byly moc sympatické a líbilo se mi, že se oba chovali jako dospělí. A co musím pochválit, je zajímavý námět se čtením deníků. Četla jsem v originále a jsem ráda, že jsem se vyhla překladu některých slov.

06.07.2023

Nevhodné! Nevhodné! Vi Keeland

Klasická kniha od autorky. Lehké a zábavné čtení. Tedy dokud nedojde na odhalení minulosti a neukápne i nějaká ta slza. Velmi hezká kniha, akorát jak jsou si knihy podobné, tak mám občas pocit, že jsem četla již něco podobného. Knihu jsem měla rozečtenou do půlky v originále a zbytek jsme dočetla v češtině. Ale teda musím napsat, že se opět nestačím divit, jak příšerně jsou přeložena některá slova. V češtině znějí vážně některé hnusně!

06.07.2023 4 z 5

Jako v ráji Jako v ráji Julia Quinn

Po letech jsem opět knihu přečetla. Krásná oddechovka a sympatičtí hrdinové. Autorka má sympatický smysl pro humor.

13.06.2023 5 z 5

Deset důvodů, proč tě miluji Deset důvodů, proč tě miluji Julia Quinn

Tak tohle bylo krásné. Sympatické postavy a spousta úsměvných hlášek.

11.06.2023 5 z 5

Bolo raz jedno zlomené srdce Bolo raz jedno zlomené srdce Stephanie Garber

Tohle byla láska na první pohled (nádherné obálky) i čtení. Četla jsem již předešlou sérii, a když jsem zjistila, že vyšla kniha o Jacksovi,tak jsem si knihu hned musela koupit v aj. A já tuhle sérii prostě miluji!

28.05.2023 5 z 5

Klan Klan Adrienne Young

Tahle kniha pro mě byla velkým překvapením. Krásný příběh a já jsem si to moc užila, dokonce ukápla i slzička. Ale teda nestačila jsem zírat na ty chyby a překlepy. Ale tady hodnotím, jak je kniha napsaná a ne to, jak české nakladatelství funguje/nefunguje.

27.05.2023 5 z 5

Boží hrob Boží hrob Jay Kristoff

Páni, ani nevím, co napsat. Spousta akce, napětí a zvratů. Pokud máte rádi skvělé drsnější fantasy, tak to budete milovat.

24.05.2023 5 z 5

Čáry života Čáry života Veronica Roth

Jsem moc ráda, že mě místní hodnocení neodradilo, protože se mi kniha opravdu moc líbila. Krásný vývoj vztahů, krásné vykreslení postav a zajímavý nápad s vesmírným proudem a jeho dary/prokletí. A ta obálka je prostě nádherná a čáry života mají opravdu hodně symbolický význam.

22.04.2023 5 z 5

Bouře a vzdor Bouře a vzdor Leigh Bardugo

Baví mě zajímavá zápletka a vymyšlený svět. Nevím, jestli to byl záměr autorky, ale o knize něco říká, že nejoblíbenější postava je Temnyj a Nikolaj.

16.04.2023 4 z 5

Polibek vítězů Polibek vítězů Marie Rutkoski

Krásné zakončení série a musím říct, že jsem si tento díl opravdu užila. Nádhera.

09.04.2023 5 z 5

Legenda Legenda Marie Lu

Kniha se mi opravdu dobře četla. Není tam žádná zbytečná omáčka. Děj je lehce předvídatelný, ale to mi nevadilo. Kdybych četla knihu, když vyšla a já byla o deset let mladší, tak bych byla určitě nadšená.

06.04.2023 4 z 5

Renegáti Renegáti Marissa Meyer

Tuhle knihu jsem měla velmi dlouhou dobu rozečtenou a bylo načase ji dočíst. A opět jsem se musela tak trochu nutit do čtení. Sérii měsíčních kronik jsem milovala, ale tady mi přišlo, že se nic nedělo. Hodně vnitřních monologů a zbytečných vycpávek na úkor děje. Pro mě maličké zklamání.

01.04.2023 3 z 5

Nikdynoc Nikdynoc Jay Kristoff

Konečně mám knihu dočtenou a teď vůbec nevím, proč jsem ji již 2x odložila. Svět je originální, děj hezky utíká a postavy jsou chytré, vtipné a celkově sympatické. Mia je tvrdá, sarkastická a nemusíme každou stránku,, poslouchat" její kňourání, jak je to u většiny YA hlavních postav. . Na druhou stranu dokáže přemýšlet o morálních otázkách a ukázat někdy i lidskou stránku. Řekla bych, že na YA jsou charaktery postav hezky vystavěné a uvěřitelné.

30.03.2023 5 z 5

Odkaz Hawthornů Odkaz Hawthornů Jennifer Lynn Barnes

Já jsem si tuhle jízdu neskutečně užila. Skvělé je, že jsou krátké kapitoly a není tam spousta omáčky okolo. Takže děj hezky plyne a je zaměřený na řešení hádanek. A musím říct, že jsem rozluštila i osobní hádanku: který z Hawthornů?

20.03.2023 5 z 5

Jak zkrotit svůdníka Jak zkrotit svůdníka Evie Dunmore

Tento díl se mi líbil víc než první. Postavy byly sympatické, ale některé části se celkem vlekly.

18.03.2023 4 z 5

Zrádce trůnu Zrádce trůnu Alwyn Hamilton

Trošku méně akce než v prvním díle. Ale i tak výborné pokračování.

18.03.2023 5 z 5

Hra o dědictví Hra o dědictví Jennifer Lynn Barnes

Když jsem začala číst, tak mi přišlo, že kniha je psaná dost jednoduchým stylem. Po pár kapitolách jsem se začetla a knihu jsem nemohla odložit. Nutně jsem potřebovala vědět, co bude dál. Já jsem opravdu nadšená a pro mě je velkým překvapením, jak moc se mi to líbilo.

09.02.2023 5 z 5

Kouzla rodu Thornů Kouzla rodu Thornů Margaret Rogerson

Jde o takový roztomilý příběh, který se odehrává v zajímavém prostředí. Hlavní postavy byly sympatické. Kniha se hezky četla, ale občas jsem se musela do čtení nutit. Knihu jsem několikrát odložila, něco mi tam chybělo.

09.02.2023 4 z 5

Jak svrhnout vévodu Jak svrhnout vévodu Evie Dunmore

Na tuhle knihu jsem všude narážela a vzhledem k tomu, že mám historické romány ráda, tak jsem se pustila do čtení. Kniha mě nijak nenadchla ani neurazila. Klasická zápletka, ale od jiných autorek se mi více líbil styl psaní. Vzhledem k reklamě jakou kniha má, jsem očekávala něco lepšího.

02.02.2023 3 z 5