petka-2007 petka-2007 komentáře u knih

Utrpení jiných Utrpení jiných Val McDermid

Moje první setkání s touto spisovatelkou a musím říct, že jsem byla spokojena. Velmi dobře napsané, četlo se samo. Chvilku před tím, než vyšlo najevo, kdo za tím vším stojí, mi to "trklo", ale dojem z celé knihy určitě nezkazilo - naopak. Tuto knihu ráda doporučuji ostatním k přečtení.

03.03.2013 5 z 5

Virus Virus Patrick Lynch (p)

Poutavé, napínavé, dobře se četlo (jen jsem měla ze začátku trochu chaos ve jménech, ale to se po čase srovnalo). Kdo rád čte knihy s touto tematikou, k přečtení doporučuji.

19.08.2013 5 z 5

Kniha o pravěku Kniha o pravěku Zdeněk V. Špinar

Nádherné zpracování, nemohla jsem se jí v dětství nabažit!

Dva roky prázdnin Dva roky prázdnin Jules Verne

Už je to opravdu dávno, kdy jsem ji četla, ale pamatuji si, že se mi hrozně líbila

Říše strachu Říše strachu Michael Crichton

Opravdu zajímavé, k zamyšlení. Kniha má spád, je akční, spousta zajímavých informací, včetně odkazů na ně. Očividně ty 3 roky, které tomu věnoval, přinesly ovoce. K přečtení rozhodně doporučuji.

05.01.2015 5 z 5

Malý Bobeš Malý Bobeš Josef Věromír Pleva

Už je to opravdu dlouho co jsem ji četla, ale stále je to pro mne milá vzpomínka..

25.04.2014 5 z 5

Stále nezvěstná Stále nezvěstná Chevy Stevens (p)

První kniha od této autorky a musím říct, že nezklamala.
Po psycholgické stránce drsné. Bylo zajímavé (jiné než jsem zvyklá, což je dobře :-)...), že převažoval monolog hlavní hrdinky, díky čemuž se čtenář mohl plně vcítit po pocitů, které mladá žena prožívala.
Psáno lehkou rukou, skvěle se četlo.
K přečtení určitě doporučuji.

12.04.2014 5 z 5

Povídání o pejskovi a kočičce Povídání o pejskovi a kočičce Josef Čapek

Milá vzpomínka na dětství. Nezapomenutelné pečení dortu :-)

28.03.2014 4 z 5

Červenka nese smrt Červenka nese smrt Jo Nesbø

Třetí díl v pořadí, co jsem četla, a zatím určitě nejlepší. Tato kniha mě vysloveně bavila. Nejvíce asi prolínání současnosti a období války. Čtivě napsáno, děj běží, nenudí, nutí vás číst dál a dál. Určitě doporučuji k přečtení.

03.03.2014 5 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Tak to byla panečku jízda... :-) Moje první kniha od tohoto spisovatele a jsem maximálně spokojená! Kniha zaujme již na prvních stránkách, má parádní spád, nedovolí Vám se nudit. Rozhodně k přečtení doporučuji

10.12.2013 5 z 5

Pacient nula Pacient nula Jonathan Maberry

Za mě parádní počtení!
Děj vás nenechá ani chvilku v klidu, dobré dialogy, neustále se něco děje. Výborně napsáno.
K přečtení rozhodně doporučuji

29.03.2013 5 z 5

Rychlé šípy Rychlé šípy Jaroslav Foglar

Tahle parta kluků patřila mezi mé oblíbence.. :-)

O chytré kmotře lišce O chytré kmotře lišce Josef Lada

Jedna z knih mého mládí - moc se mi líbila!

Vyvolená k smrti Vyvolená k smrti Lisa Jackson

Skvěle se čte, moc mě bavila. Jen mě maličko zklamala strohým koncem(na to jak se spisovatelka během knihy u všeho rozepisuje), ale i tak rozhodně doporučuji ostatním!

08.01.2013 5 z 5

Falešné obvinění Falešné obvinění Alan Jacobson

Kniha mě mile překvapila, psána lehkou rukou, výborně se četla, bavila mě.

04.01.2016 5 z 5

Žulové město Žulové město Stuart MacBride

Za mne spokojenost, autor píše lehkou rukou, dobře se četlo.

16.10.2015 5 z 5

Pamatuj na mě Pamatuj na mě Mary Higgins Clark

Tak pro mne je tato kniha prozatím nejlepší z autorčiných knih, které jsem od ní doposud četla. Výborně napsané, kniha má spád, neustále se něco děje, chvílemi až mrazí, napínavé. Opravdu bezvadné čtení.

27.02.2015 5 z 5

Zhubni Zhubni Richard Bachman (p)

Upřímně řečeno jsem čekala od Kinga trochu víc... Jak už zde bylo řečeno - a s tím i já souhlasím, že kniha se rozjíždí s nástupem Ginelliho, kde kniha začíná mít spád, baví.
Celkově nápad je každopádně originální, konec překvapí.

28.11.2014 4 z 5

Ranhojič Ranhojič Noah Gordon

Tak tato kniha ve mne zanechala spousty dojmů ....(pouze a jenom v dobrém slova smyslu). Krásně napsaný poutavý příběh. Rozhodně stojí za přečtení! Ke knize jsem se dostala zcela náhodou přes doporučení kamarádky a jsem za to opravdu ráda!

Mám nutkání shlédnout i film, ale mám obavy, abych nebyla zklamaná....

15.09.2014 5 z 5

Robinsonka Robinsonka Marie Majerová

Milá vzpomínka na dětství.. :-)

16.06.2014 4 z 5