PetK PetK komentáře u knih

Horečka Horečka Václav Hrabě

Horečka je výstižný název... Jaká škoda, že toho už nikdy nebude víc.

10.03.2016 5 z 5

Blues: Blues pro bláznivou holku Blues: Blues pro bláznivou holku Václav Hrabě

Jednoduše dokonalost sama... Objevila jsem ho v pubertě a nic víc pro 15letou holku nemohlo být :-) a stále se k němu vracím.

10.03.2016 5 z 5

Syn Syn Jo Nesbø

Jako by si Nesbo nedal moc práce... Pořád je to dost kvalitní kniha, ale ve srovnání s Harrym slabší odvar. Občas jsem si připadala jak v červené knihovně a bylo nutné přijmout úsměvný fakt, že dlouholetý feťák je po asi třech dnech abstinence schopen logicky uvažovat a plánovat tak, že přečurá i policii :-) Nemluvě o fyzické kondici. Ale dobrá, beru to jako literární zkratku. Celkově příběh odsýpal a hlavní hrdina, stejně jako komisař a jeho ženská pravá ruka, jsou postavy, se kterými se lze ztotožnit.

10.03.2016 4 z 5

O krok pozadu O krok pozadu Henning Mankell

Wallander at his best. Kdo má tuhle sérii rád, stejně jako mírně nemoderního detektiva v hlavní roli, nebude zklamaný.

29.02.2016 4 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Něco tak tupého jsem nikdy předtím ani potom nečetla. Už jsem to radši vytěsnila, jediný pocit, který z toho mám, je, že čím dál jsem četla, tím se mi víc a víc zavírala vagína. Ty tři večery jsem fakt měla strávit smysluplněji. Třeba nějakou skutečně vzrušující erotikou. Nebo žehlením, i v tom je víc rajcu :-)

22.02.2016 odpad!

Chatrč Chatrč Wm. Paul Young (p)

Strašně mi ta kniha lezla na nervy. Přišlo mi, jako by ze čtenáře dělal autor blbce a snažil se mu navykládat nějakou pohádku o Bohu, která ale nemá vůbec žádné kouzlo. Navíc mi celý ten příběh jako řešení tragédie - ztráty dcery - přišel neskutečně plytký. Pravda, když jsem to četla, měla jsem celkem čerstvě dceru, tak to možná bude i tím :-) Každopádně nadšení některých mých kamarádek opravdu nechápu.

22.02.2016 1 z 5

Krásný holky Krásný holky Karin Slaughter

Trošku jiné kafe než série Grant County, drsnější... četlo se to hodně dobře, umí udržet napětí. Ale chvílema už mi to přišlo lehce překombinované ve smyslu "co za hnusárnu bych ještě vymyslela"... Nicméně hodnotím vysoko.

18.02.2016 4 z 5

Vraní dívka Vraní dívka Erik Axl Sund

Jeden jediný moment mi přišel překvapivý... jinak jen jako snaha o co největší a především vykalkulované násilí a děs... Nemůžu si pomoct, už mám něco načteno, ale toto mně přišlo prostě jako vypočítavá snaha o zapojení se do trendu děsivých příběhů.

15.02.2016 2 z 5

Prázdne miesto Prázdne miesto J. K. Rowling (p)

Pro mě osobně asi největší knižní překvapení, co si pamatuju. Příběh mě neskutečně vtáhl, kupodivu se mi nepletly postavy (s tím mívám problém) a hlavně jsem měla pocit, že kolem každé z nich se dá vystavět celý nový román. Závěr byl pro mě strhující a modlila jsem se, ať to dobře dopadne... Za mě opravdu skvělé.

Mrazivý strach Mrazivý strach Karin Slaughter

První dvě knihy v sérii se mi četly dobře, ale nijak extra mě nenadchly. Ale postava policejní seržantky Leny, která se dostala do popředí, mě baví mnohem víc než hlavní hrdinka Sára, která mi občas leze na nervy tím, jak je vlastně dokonalá :-)

15.02.2016 4 z 5

Pečovatel Pečovatel Mo Hayder

Děsivá, ale nemohla jsem se od ní odtrhnout. Nedělaly mi až fyzicky dobře popisy ubližování dětem... ale musela jsem to dočíst.

Rituál Rituál Mo Hayder

Skvělá kniha, Blecha je hrdinka dle mého gusta. Rozhodně nejednoznačná a (po)chybující. Výborné čtení.

Ptáčník Ptáčník Mo Hayder

Série s Jackem Cafferym není nic pro slabé povahy. Nicméně velmi čtivá a strhující kniha a linie příběhu hlavního hrdiny je (především v dalších dílech) velmi dobře promyšlena.

Ostrov sviní Ostrov sviní Mo Hayder

Vymyká se běžným knihám Mo Hyder, sérii s Jackem Cafferym mám fakt moc ráda. Tahle je prostě celá divná a ujetá, stejně jako Tokio. Je třeba přistoupit na to, že je to vše trochu nadsázka a fantazie (nebo už i fantasy?).

15.02.2016 3 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Po Písečném muži jsem měla vysoká očekávání, ale přišlo spíš zklamání. Nebylo to vyloženě špatné, ale měla jsem pocit, že se jedná spíš o násilí a hrůzu na efekt, děs nevycházel z šílenosti pachatele, ale spíš z popisu brutality jeho činů...

15.02.2016 3 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Jedna z nejlepších knih, jaké jsem kdy četla, nedala mi jít spát.

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Vynikající kniha - napětí, děj, hlavní hrdina, neobvyklý případ...

Usměvavý muž Usměvavý muž Henning Mankell

Mám už od Mankella načtenu většinu, o žádné nemůžu říct, že by mě vyloženě zklamala, drží si velmi dobrou kvalitu. Wallander je vlastně takový duchovní otec nebo předchůdce všech těch "Harryů Holeů" a "Carlů Morocků" - první severský detektiv samotář, občas nesnesitelný, v soukromý všelijaký, ale vlastně geniální :-) Jeho knihy mám moc ráda.

15.02.2016 4 z 5

Číňan Číňan Henning Mankell

Furt jsem čekala, kdy na mě vyskočí Wallander, ale nakonec to i bez něj šlo. :-) Moc dobrý román, obsahující popisy mnoha prostředí a mentality různých národů, přesahující několik generací. Poměrně obsáhlá kniha, ale četla se mi moc dobře.

Mráz Mráz Bernard Minier

Velmi dobrý, čtivý příběh s úžasnou temnou atmosférou zimy nejen venku v lesích, ale i uvnitř - jak v budovách, tak v duši.