pestas pestas komentáře u knih

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

Tak této knize nemám co vytknout. Přesně asi můj styl, četla se skoro sama, jen těžko jsem ji odkládala, když jsem musela. Čtivé, spousta cestiček a kliček a pro mě nečekaný závěr.

18.04.2020 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Napínavé, velmi dobře se to četlo, děj měl spád a do konce knihy jsem byla napjatá.

10.04.2020

Takoví jsme byli Takoví jsme byli Juliet Ashton

Kniha se mi cetla velice dobre. Becca mi obcas lezla na nervy svym prehanenim a Kate zase obcas svoji utaplosti, ale jinak kniha dobre plynula, bylo zjimave sledovat cestu zivotem obou divek a nasly se tu i necekane zvraty a udalosti.

25.03.2020 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

V knize jsem se hlavne zpocatku ztracela, jelikoz kapitoly z pohledu jednotlivych zen byly trochu podobne. Ale pak jsem si zvykla a uz to slo. Dej se pro me odehraval prekvapive a rozusleni me prekvapilo uplne.

16.03.2020 4 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Čtivé, děsivé... knihu jsem doslova zhltla. Místy jsem přemýšlela, zda je vůbec možné, aby měl někdo něco tak detailně a hodně předem promyšlené. Mrazilo z toho... Jednu hvězdičku ubírám za místy těžko uvěřitelné "náhody"

03.03.2020 4 z 5

Nemesis Nemesis Jo Nesbø

Do knihy jsem se pustila hlavne diky vyzve. A musim rict, ze byla o moc lepsi nez oredchozi dily. Jen teda misty az moc prekombinovane.

29.02.2020 4 z 5

Krev a stříbro Krev a stříbro Sabine Ebert

Paradni zakonceni serie, i kdyz me vice bavily pribehy Marty a Christiana. Ale ani tento dil nebyl ochuzen o napeti, lasku a zvraty. Tleskam za celou serii

16.02.2020 4 z 5

Kdo je bez viny Kdo je bez viny Lisa Ballantyne

Dejova linka Dannyho mi prisla daleko zajimavejsi, i kdyz i Sebastianuv pribeh byl protkan zvlastnostmi. Nejvic me zaujala postava Minnie a jeji neskutecna zivotni sila a obetavost. Kazdopadne knizka cloveka donuti ae zamyslet a rozhodne nenecha nikoho klidnym

02.02.2020 5 z 5

Sen porodní báby Sen porodní báby Sabine Ebert

Opet dalsi povedeny dil serie

18.01.2020 5 z 5

Kletba porodní báby Kletba porodní báby Sabine Ebert

U tohoto dilu ubiram jednu hvezdicku, jelikoz podrobne popisy krizove vypravy pro me byly zdlouhave a vzdy jsem se tesila zpet na kapitoly z Misne ci Freibergu, ale i pres to to byla opet vynikajici kniha a tesim se na posledni dil

25.12.2019 4 z 5

Rozhodnutí porodní báby Rozhodnutí porodní báby Sabine Ebert

Opet paradni pribeh, vice boju a zvratu. Ac treti dil, tak neztraci na kvalite a vrham se hned na dalsi

16.12.2019 5 z 5

Osudy porodní báby Osudy porodní báby Sabine Ebert

Opet perfektni zpracovani, nechybi napet a zvraty a osudy vsech postav se ruzne vyvijeji, michaji, osud si s nimi zahrava...

02.12.2019 5 z 5

Tajemství porodní báby Tajemství porodní báby Sabine Ebert

Velmi dobre napsany pribeh plny zvraty, napeti ale i lasky a vztahu. Libi se mi castecne propojeni fikce s historii.

13.11.2019 5 z 5

Faraon Faraon Wilbur Smith

Musim rict, ze po predchozim dilu Buh pouste jsem hodne vahala, zda se do Faraona vubec poustet, ale nerada nechavam nedoctene serie. A jsem rada, ze jsem nechut prekonala a Faraona precetla. Od predchoziho dilu mnohem mnohem lepsi, i kdyz na 1. dil to proste nema a mit nemuze. Uvitala bych o neco mene valceni a popisovani muceni, ale nebylo to zase az tak zle. Misty se knizka trochu vlekla, jinde zase se cetla skoro sama.

29.10.2019 4 z 5

Zelená míle Zelená míle Stephen King

Co napsat... ctive napsane, plne emoci... Opet detailne propracovany pribeh, ktery popisuje osucy jednotlivych postav. Skvele zakomponovane jiste parapsychologicke jevy byly perfektnim zpestrenim.

18.10.2019 5 z 5

Čtvero ročních období v Římě Čtvero ročních období v Římě Anthony Doerr

Knize bych dala 5 hvezdicek, ale s ohledem, ze to ma byt cestopis jsem jednu odebrala, jelikoz cestopis si predstavuju proste jinak. Ale kdyz se od tohoto oprostim, musim rict, ze se mi kniha velice libila. Rim miluju a znam a z knihy na me presne dychala jeho atmosfera, uplne jako bych tam s hlavnimi postavami skutecne byla. Kazda veta, ktera popisovala pocasi, architekturu a tak byla jako bych to sama citila a videla. Z tohoto pohledu byla kniha dokonala

28.09.2019 4 z 5

Dubnová čarodějka Dubnová čarodějka Majgull Axelsson

No... knizku uz mam doctenou cca 2 tydny, ale porad jsem premyslela, co si vlastne o ni myslim. Jako cetla se relativne dobre, pribeh bycl zajimavy, neobvykly.... Ale co mi delalo problem, jak se stridal pohled postav a ke vsemu jak se stridalo vypraveni minulost/pritomnost. Kazdopadne kniha ve me zanechala silny dojem

15.09.2019 3 z 5

Červenka nese smrt Červenka nese smrt Jo Nesbø

U teto knihy mi trochu trvalo se zacist, zpocatku jsem bojovala s casti z historie, i kdyz mi bylo jasne, ze je to dulezite pro pripad. Poslednich par kapitol jsem ale zhltla neskutecnou rychlosti a vubec jsem se od cteni nemohla odtrhnout

20.08.2019 4 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Pro me je toto druha kniha od teto autorky a opet musim rict, ze skvela prace. Prvni jsem cetla Vyhnani Gerty Schnirch a mrazilo me z te knihy.... A ted Zitkovske bohyne. Zacatek knihy je az skoro pohadkovy, clovek by se na Kopanicich chtel prochazet po kopcich mezi roztrousenymi chaloupkami.... Pak prichazeji zvraty a necekane udalosti, odkryvaji se zvlastni tajemstvi.... Silna kniha, i kdyz pro me jako krestana je trochu nemozne spojeni bohovani se silne vericimi lidmi, ale nerikam, ze to neni mozne, jen si to neumim predstavit, ale kazdy kraj ma sve zvlastnosti, tak treba i toto mezi ne patri. Opet krasna a silna kniha, u ktere si clovek rika, co vse se drive delo, jak to ovlivnovalo mysleni a chovani lidi a jak by se asi ti lide chovali nebyt treba daneho rezimu, valky..... Skvela prace

09.08.2019 5 z 5

Dash & Lily: Kniha přání Dash & Lily: Kniha přání Rachel Cohn

Mily nenarocny pribeh. Proste knizka, kdyz chce clovek vypnout a zaplout trochu do pohadky

23.07.2019 4 z 5