Peslik

PopravčíPopravčíC. Carter

Wow, mám dočteno a ještě teď mi běhá mráz po zádech. Velmi pěkně napsané, napínavé, krátké kapitoly, žádné zdlouhavé pasáže a občas i humor, který v tom napětí je třeba.
Posledních 50 stran jsem četla jedním dechem, sama, samotinká v celém domě a v tom největším napětí mi průvan zabouchl dveře, to by jste nevěřili jak jsem nadskočila :-)

07.07.2016

Poslední aristokratkaPoslední aristokratkaE. Boček

Každý básní jaké je to úžasné a zábavné čtení, ale mě to přišlo nemastné, neslané. Kdybych přeskočila o 20 stran tak zjistím, že se stále nic neděje - nejsou peníze, kastelán je v županu, kuchařka pije ořechovku a tak dále.
Další díl určitě číst nebudu, jedna Aristokratka je pro můj život až až :-)

16.02.2017

Tak to je, tak to budeTak to je, tak to budeS. J. Bolton

Tak to je, tak to bude.......tato kniha vám nedovolí ji jen tak pustit z ruky, bohužel Tak to bude. Moje třetí setkání s Lacey a já musím říct, že ještě teď mi běhá mráz po zádech. Kdo je vrah, byl pro mě dost šok, čekala jsem kohokoliv, ale ne toto. Měla jsme typy, dva, a prd :-), ale Tak to je.
Dám si pauzu, odběhnu k Obětině a budu doufat, že se ještě tento rok s Lacey setkám.

03.05.2017

V šedých tónechV šedých tónechR. Sepetys

Po této knize sem sáhla omylem, ale příběh byl na tolik silný, že sem na malý okamžik zapomněla na svět kolem sebe i na knihu, kterou jsem původně chtěla číst.
Myslím, že by tato kniha i spousta jiných měla být součástí maturit. Je důležité, aby se na tuto dobu nezapomnělo a každý si uvědomil jaké má štěstí i když se cítí být na dně. Protože není dno jako dno.

21.06.2016

ZlobaZlobaC. Carter

Wow......co jiného napsat. Celá dosud vyšlá série je dočtená, ať se dívám jak chci, další knihu už v zásobě nemám. Září...daleko, co číst teď po tak dobré sérii? Toť otázka.

Ano, již v začátku člověk tuší o co v knize jde. S vím způsobem je trochu jiná, ale napětí tam je a je ho dost. Líbí se mi i hlubší náhled do minulosti Roberta. Konečně vím.... :-)

09.08.2016

Už mě vidíš?Už mě vidíš?S. J. Bolton

Někdy v létě jsme dočetla sérii od Ch.Cartera a nevěděla do čeho se pustit, od klokan.1905 jsem dostala pár typů na knihy a mezi nimi byla i tato a musím říct....díky moc. Kniha mě v táhla a já měla problém přestat číst. Pro mě byla napínavá do posledního písmene. V půlce jsme začala tušit, ŽE, pak jsme si řekla, ŽE NE a ono nakonec ANO :-)
Těším se na další díly.

20.04.2017

Pohřbená pravdaPohřbená pravdaA. Marsons

Za mě opět dokonalé a byla jsem otázka času, kdy mi došlo, že vše spěje ke jednomu cíli. Bohužel toto téma je věčné a je to děsivé.
Za mě autorku doporučuji a rozhodně číst od prvního dílu.

TmaTmaB. Minier

B. Minier rozhodně patří mezi mé oblíbené spisovatele. Tma byla trochu jiná, než předešlé dvě knihy. Martin Servaz byl tentokrát odsunut na vedlejší kolej jako "vyšetřovatel" pozorovatel. Napnutě jsem čekala, kdy se propojí s hlavní postavou knihy Christin, které mi byla velmi sympatická. V jednom okamžiku, jsem si řekla "Ne, proč?", ale pak se ukázalo, že vše má svůj důvod a závěr knihy jsem dočetla jedním dechem. Čtyři hvězdy za to, že byla kniha trochu zbytečně zdlouhavá, některé pasáže, bych očesala.
To, že Hirtmann se v knize neobjevil, mi dodává naději, že bude určitě nějaké pokračování.

23.11.2016

VolavkaVolavkaS. J. Bolton

Moje druhé setkání s Lacey a Markem a musím říct, že to bylo velmi napínavé setkání. Při čtení tohoto dílu mě děj natolik pohltil, že jsme nevnímala čas kolem sebe.
S. J. Bolton je již zařazen v mém seznamu oblíbených autorů.
Výborný thriller. Doporučuji :-) .

02.05.2017

UčedníkUčedníkT. Gerritsen

Že mě takto "stará" knižní série dostane jsme vážně netušila. Proč stále hledám(e)v novinkách nějaké wow, když se stačí jen ohlédnou o 10 -15let zpět.
Chirurg a poté Učedník, jsou jako dva bratři bez prvního není druhý a i tak by se to tedy mělo číst. Za mě paráda a těším se na další.

12.06.2017

ŽízeňŽízeňJ. Nesbø

Žízeň, kniha, kterou jsme si vzala na opuštěnou chatu v horách bez signálu a bylo to prýma.
Moje pocity? Wow, že je Harry zpět v sedle bylo bezva, napětí, strach o to kdo a kde. Pak moje myšlenky, že toto je ten pravý adept na zločin a jaké bylo překvapení na konci. Opět jsem nezklamala sama sebe a střelila úplně mimo. To na knihách miluji, vždy se myslím, že vím a ono prd :D
Těším se na další setkání

25.07.2017

Prostě na mě zapomněliProstě na mě zapomněliJ. Holub

Krásný příběh, nechybí zde láska, přátelství, odvaha i strach. Kniha vám vezme pár hodin času, ale dodá tolik myšlenek a silných pocitů, že je to až neuvěřitelné. Přiznávám při čtení posledních pár stran jsem uronila nejednu slzu.

17.01.2018

Hora mezi námiHora mezi námiC. Martin

Dokonalé, napínavé, smutné i veselé. Z 90% vás knihou provází tři postavy, z toho jedna je čtyřnohá, ale dodává knize pocit důvěry a přátelství jakého je jen pes schopen.
Já si četbu moc užila a některé věty mám na dlouho vyryté v paměti.
Doporučuji.

22.01.2018

Všechno, co jsme opustiliVšechno, co jsme opustiliK. Lonsdale

Proč každý očekává, že druhý díl bude lepší, že bude ten a onen spolu? Přeci nemůže autor psát tak jak si představujete. Mě se kniha líbila, byla stejně dobrá jako první, ale zároveň jiná. Prostě život úplně někoho jiného, protkán životem těch druhých.
Dejte knize šanci a užívejte si ji. Je to pohodové letní čtení, pár slz, smích i úsměv na tváři.

27.05.2018

Bez slitováníBez slitováníT. Weaver

Jít na padoucha jen s kusem dřeva může vážně jen David :D to mě vážně baví.
Začátek trochu pomalejší, ale pak to byl fičák. Konec mě dost překvapil.
Těším se na další a doporučuji

14.06.2018

Pokrevní poutaPokrevní poutaA. Marsons

Tak moc jsem se těšila, až jsem se dočkala a vrhla se na čtení, opět není co vytknout, snad jen to opětovné náhlé prozření. Prostě Kim mě baví a zda má na vše patent a věšteckou kouli je mi asi fuk a s očekáváním budu tajně doufat, že bude ještě nějaké příště.
Za mě doporučuji.

09.07.2018

KruhKruhB. Minier

Minier....to jméno jsem ještě před pár měsíci ani neznala nebo si jej nedokázala zapamatovat...teď, když se mě někdo zeptá co čtu a kdo to napsal, hlásím no přeci Minier, ty jej neznáš. Jeho dvě knihy mě úplně dostaly. Za mě má Kruh palec nahoru a 5*. Velmi čtivé, napínavé, popis všeho tak akorát. Nic přehnané a jako u první knihy se těším na další. Jsem napnutá kam až to povede a jestli, třeba, konečně....... .

11.05.2016

SovaSovaS. Bjørk (pseudonym)

Na tuto knihu jsem se moc těšila a její čtení si užila. Tým vyšetřovatelů mě velice baví, mám ráda, když v knize je i kousek z jejich života a nejde jen čistě o zápletku. Konec knihy mě dostal, napřed jsem si myslela, že ...... a nakonec se mi ulevilo, že ne :-).
S radostí budu vyhlížet další pokračovaní.

08.01.2017

Hovor se smrtíHovor se smrtíC. Carter

WOW, opět dokonalé, opět tak čtivé, že člověk ani oko nezamhouří a pak přijde konec. Snažila jsem si knihu šetřit, užít si ji, ale nějak to nevyšlo, zas byla přečtená během pár dnů (pár hodin, když člověk odečte spánek a práci :-) ).
Knihy Ch. Cartera mají vše co opravdu skvělý thriller má mít.

16.06.2017

Sůl mořeSůl mořeR. Sepetys

Kniha už nějaký ten týden ležela na poličce a teď po všech těch thrillerech přišel její čas.
Napřed trochu šok, když jsem viděla, že co stránka, to jiné jméno, jiný pohled na příběh, ale ano, tak to bylo vážně dost dobré. Příběh velmi silný, tyto informace ve mě zanechaly opravdu hodně a jsou děsivé:
Kapacita lodi: 1 463 pasažérů
Počet lidí na palubě: 10 573
Počet záchranných člunů: 22 (10 člunů chybělo)
....každý z pasažérů měl právo na život, ale jen hrstce se to povedlo

25.07.2017

Šťastní lidé mají snadný životŠťastní lidé mají snadný životA. Martin-Lugand

Čtu tu samá negativa a to mě docela mrzí. Proč? Vždyť nikdo nebyl nucen tuto knihu číst a nebo dočíst, když mu nesedla.
Já tuto knihu brala jako velmi příjemné čtení na jeden den, kdy vypnu, dám si kávu, nožky na stůl a moje myšlenky se mohou toulat spolu s hlavní postavou někde po pláži v Irsku. Že to bylo předvídatelné, smutné i veselé mi nevadilo. Byl to život.

17.08.2017

Pekáč buchetPekáč buchetK. Petrusová

Oddychové čtení, smích i slzy. Bavila jsem se a vyčistila hlavu.

14.06.2018

Galerie mrtvýchGalerie mrtvýchC. Carter

Ani nedokážu povědět, jak moc jsem se na další díl těšila a už je opět přečtený a já se můžu zase těšit dál :D
Dvě třetiny knihy byly úplně bez chyby, pak jsem myslela, že umři na zástavu srdce, protože..., ale nakonec jsem to ustála a říkám si, že konci něco trošku, ale jen lehounce chybělo.
Hunterova hláška "Trochu čtu" nechyběla, Garcia a jeho průpovídky také ne, vrah dal pěkně zabrat, ale za mě bylo rozuzlení trochu uspěchané, klidně bych snesla ještě pár stran a pak ... .
Jinak doporučuji.

29.10.2018

ElitaElitaK. Cass

Přečtené za den, nebo pár hodin, když člověk odmyslí spánek a práci. Byť jsem již matka čerstvě plnoleté dcery, tak tato pohádka o princi a budoucí princezně se mi strašně líbila. Nestydím se za tuto četbu pro dívky, krásně jsme si při ní odpočinula a na chvilku hodila svoje starosti za hlavu. Na konci tohoto dílu, jsme zjistila, že nutně potřebuji další :-)

13.01.2017

Muž jménem OveMuž jménem OveF. Backman

Slzy i smích, život a smrt, láska a přátelství....tak o tom tato kniha je a tak na mě působila. Jsem ráda, že jsem ji četla bylo to opravdu hodně ze života, humorné, smutné a krásné. Po přečtení jsme si pustila i film a prožila celý Oveho život podruhé.

20.01.2017

Život po toběŽivot po toběJ. Moyes

Určitě to chce větší časový odstup od knihy Než jsem tě poznala a hlavně to nesrovnávat a nečekat nějaký zázrak. Kniha je krásná, plná radosti, smutku, náhodných setkání a velké lásky. Při prvních stránkách jsem živě viděla Will a jeho poslední okamžiky v životě a byla jsem plná dojmů. jsem moc ráda, že je k pokračování došlo. To, že je Louisa jiný člověk, je pochopitelné, ale ta ulítlost z první knihy v ní je, jen schovaná za smutkem.

03.02.2017

Osvětimská knihovniceOsvětimská knihovniceA. G. Iturbe

Jakýkoliv komentář je zbytečný, buď ji číst chcete a nebo ne. Já říkám ANO, číst.
Je potřeba nezapomenout na to co se ve vyhlazovacích táborech dělo.

04.01.2018

Konec létaKonec létaA. d. l. Motte

U této knihy jsem se nechala zlákat davovým šílenstvím po její koupi, a hodnocením na sociální síti, že je to je pecka. No zas taková pecka to pro mě nebyla.
První polovina knihy je soustředěná na minulost a přítomnost po 20-ti letech. Má to něco do sebe a člověk se i orientuje. Pro mě, bych řekla začala být kniha zajímavá až někdy u 240 strany. Hlavní postava se mi líbila, jen její vztah s Leonem byl vysvětlen velmi málo a přesto o něm čtete skoro v každé kapitole první poloviny knihy, no nevadí, asi to mělo svůj důvod. Konec knihy mě dost překvapil, takový jsem jej nečekala.
Kniha je čtivá, na delší cesty jako nenáročné čtení doporučuji. Styl psaní je dobrý.

06.02.2018

NocNocB. Minier

Opět to nemělo chybu, nebo možná jen jednu.....bylo to krátké :D
Martin Servaz a Julian Hirtmann prostě bez sebe nemůžou být a otevřený konec mi dává naději na nějaké to pokračování.

09.03.2018

Dítě StasiDítě StasiD. Young

Dítě Stasi stojí za ten čas, děj a prostředí na mě dost zapůsobil. O tom jaké byly podmínky u nás či v Rusku vím dost, ale to jaké byly ve Východním Německu, se přiznám, jsem netušila. Možná proto ta kniha na mě tak zapůsobila.

14.03.2018

1 2 3 4 5 6