Peršanka Peršanka komentáře u knih

Zimní voják Zimní voják Daniel Mason

Tolik krutosti, bídy, smutku a beznaděje... to vše nanáší autor lehkými impresionistickými tahy, prokreslí detail a vám vyvstane děsivý celek. Pokud tedy máte vhodnou představivost.

16.06.2020 5 z 5

Povznesení Povznesení Stephen King

Tak jsem to včera s přestávkami přečetla, no... je to furt King, ale nějakej vyšeptalej, šílené pozitivní, ba přímo menšinově alternativní. Až se mi připomnělo okřídlené "budeme na sebe hodní" z Cesty kolem mé hlavy od M. Skály. Škoda, škoda.

06.06.2020 3 z 5

Enter, mami! Enter, mami! Martin Moravec

Vtipné jednohubky :)

26.12.2019 4 z 5

Odloučeni zjara Odloučeni zjara Mary Westmacott (p)

Celkem nuda.

26.12.2019 1 z 5

Den, kdy se to stalo Den, kdy se to stalo Nuala Ellwood

Rozjezd velmi napínavý a uvěřitelný, střed se vlekl. A závěr na úrovni Výměny manželek.

22.12.2019 1 z 5

Zatracená smůla Zatracená smůla Donald E. Westlake

Právě jsem neposlala do odpadu asi devět knih, jsou i horší. Tím spíš jsem ráda, že mám koho pochválit. Donald Westlake, ročník 1933 mě potěšil, jeho kolegové a kolegyně nechť se odeberou na lekce tvůrčího psaní.

08.12.2019 5 z 5

Jóga Jóga André Van Lysebeth

Moje první a jediná o józe. Žádné další nepotřebuji. Ani mi nechybí společné cvičení s instruktorem.

29.10.2019 5 z 5

Strach Strach Jozef Karika

Ó jak plytké!

24.09.2019 odpad!

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Smutné a pravdivé čtení o lidské přirozenosti.

23.09.2019 5 z 5

Růženky Růženky Stephen King

Každý večer jsem se unavila přemítáním nad tím, kdo kam patří a vzpomínáním na předchozí děj. Spalo se mi dobře. Četlo se mi špatně.

12.09.2019 3 z 5

Doktor v ráži Doktor v ráži Richard Gordon (p)

Trochu vtipné, trochu staromódní, značně užvaněné.

27.08.2019 2 z 5

Doupě Doupě Jakuba Katalpa (p)

Na začátku: no ne, to je krásná čeština :), později: no ne, to je ale nenápadně děsivé, co bude dál? a někde v půlce: hm, asi nic, začínám se nudit... přeskakuji na konec a vrtím hlavou, taková banalita, ztráta času :(

26.08.2019 2 z 5

Syndróm E Syndróm E Franck Thilliez

Ráda bych hodnotila líp, ale už mě nebaví policajti s rozervanou duší. Námět výborný.

22.07.2019 3 z 5

Popel popelu Popel popelu Tami Hoag

Dám dvě hvězdy, páč jsem četla i horší věci. Zase jedna nadějná detektivka, avšak křížená s telenovelou. Těch slz a pocitů...

20.07.2019 2 z 5

Krvavý pomeranč Krvavý pomeranč Harriet Tyce

Nepovedený mix detektivky a vztahového románu. Spousta textu líčí naprosto banální chvíle a beze scén o sexu bych se ráda obešla.

18.07.2019 1 z 5

Konec vosí sezóny Konec vosí sezóny Denise Mina

Nedočteno, divné.

14.07.2019 1 z 5

Pozdvižení v klášteře Pozdvižení v klášteře Donald E. Westlake

Pobavilo, potěšilo. Jestli bude i další od Donalda tak dobrá, posadím ho s Johnem Dortmunderem do lavice hned vedle Janet Evanovich a Stephanie Plumové :))

13.07.2019 4 z 5

Zvrácená oběť Zvrácená oběť John Sandford (p)

Kdepak, tohle už není skvělej Sandford, jenom halda keců. Nějak mi ti oblíbení autoři jdou do let. Asi je to nevyhnutelné. Zabíhavé myšlení se tomu říká.

02.07.2019 1 z 5