Jóga

Hathajóga je vynikající doplněk základní tělesné výchovy i všech sportů.. Zvyšuje zdatnost a odolnost, zlepšuje krevní oběh, reguluje tělesnou váhu, zlepšuje funkci ústřední nervové soustavy a významně snižuje nemocnost. Stěží bychom našli mezi Evropany, kteří se věnují józe, uznávanější autoritu, než je André Van Lysebeth, zakladatel a ředitel Institutu jógy v Bruselu. Hathajóze se učil pod vedením jogína a věhlasného lékaře Šivánandy v Rišikéši a v různých školách a ašrámech po celé Indii. Má velkou zásluhu na transponování hathajógy do evropských poměrů, vyzkoušel a vybral cviky a ásany vhodné pro Evropany a našel optimální sestavu pro nácvik. Je vydavatelem časopisu Revue Yoga a autorem odborných knih....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/41_/41531/joga-41531.jpg 4.835

J´apprends le Yoga (1968)

Osobní rozvoj a styl, Sport, Zdraví
Vydáno:, Olympia

PavlínaAlžběta
22.12.2017

Velká škoda změny designu přebalu knihy, který je naprosto šílený. Přesto uvnitř této poučné knihy, kterou lze nazvat i příručkou či učebnicí jógy od jednoho z nejlepších cvičitelů a autorů knih o józe vůbec se doopravdy dozvíte co nejvíce o tomto druhu cvičení, které není pouhým cvičením, nýbrž i filozofií života a dnes velmi módní záležitostí. Autor naučí úplné začátečníky práci s dechem, což je v józe nejdůležitějším aspektem, vysvětluje různé pojmy, filozofické zaměření, o myšlení a hlavně o praktikovaní samotných tzv. asán - daných cviků. Četla jsem mnoho knih, ale po přečtení knih od Andrého van Lysebetha byly všechny pouhé protahování a rozhodně se nedalo naučit správnému postupu a cíle, jaký dokáže popsat a naučit autor zde. Doporučuji!

petrucha86
25.09.2016

Skvělý srozumitelný průvodce základy jógy!

pecka02
28.03.2016

Velice přínosná kniha. Józe se věnuji již delší dobu a tohle mě posunulo zase kousek dál. Knížka sice popisuje úplné základy, ale jak je vidět, i u nich se dá udělat spousta chyb. Oceňuji hlavně detailní popis účinků jednotlivých asán, protože jsem o většině z nich dosud nevěděla, a také kapitolu o dýchání. Určitě zařadím tato cvičení do denní praxe, jsem zvědavá na účinky.

parxel
07.03.2016

Jedná se o výbornou knihu, která popisuje základy jógy počínaje dýcháním až po sérii několika ásan. Každá asána je uvedena v různých stupních obtížnosti, podle pokročilosti studenta včetně podrobných informací pro koho tato asána není vhodná, na co si dát pozor atd.

Vzhledem k tomu, že mám s jógou již praktické skutečnosti, tak tuto knihu využívám zejména pro připomenutí některých ásan nebo pro inspiraci při cvičení. Pokud by někdo jógu chtěl začít cvičit, tak bych mu doporučil naučit se základy pod vedením zkušeného instruktora a knihu používat pro doplnění.

Antares
16.01.2016

Skvelá kniha, ku ktorej sa opakovane vraciam. Asi najlepšia kniha o jóge, na akú som zatiaľ narazila. Lysebeth podrobne ale veľmi jasne vysvetluje celý proces nácviku ásan z fyziologického, anatomického i spirituálneho hľadiska a ponúka komplexný pohľad na jógovú prax v živote bežného európana. Dokonalé dielo a jedna z mojich top knižiek.

Jenutka
29.12.2015

Kniha, kterou by si měl přečíst každý kdo chce začít s jógou.

whack
25.05.2015

Podrobné postupy ako dýchať pri cvičení som preskakoval, pretože jógu praktikovať sa nechystám, hoci to nie je zlá vec. Knihu som prelistoval len zo zaujímavosti, zaujali ma kapitoly "Masožravec nebo vegetarián" a "Jezte obilí".

Mr. Sova
11.07.2013

Taková malá "bible" pro ty, co chcou nahlédnout hlouběji do jógy jako životního stylu.

ona_vi
11.06.2013

Klasika - hatha jóga, je to ta nejcennější knïha, která mi zůstala po rozdělení "majetku" po rozvodu :-) Asi se těžko shání, chráním si ji jako oko v hlavě :-)