perpe2a perpe2a komentáře u knih

Štěstí pro lidi Štěstí pro lidi P. Z. Reizin

Velmi zvláštní příběh o umělé inteligenci, která Vám může nenápadně, i nápadně zasahovat do života. Moc zajímavé téma, čtivé, chytlavé...ale jen doufám, že k tomu jako lidstvo nespějeme.

Kruh Kruh Rona Halsall

Líbilo se mi, že příběh je drama a je vyprávěn pohledu obou aktérů- manželky i manžela a svádí Vás z cesty, váháte, který pohled je správný a kdo lže. Super čtivé.

Komu hlava sejde Komu hlava sejde Jari Järvelä

Za mě vynikající, napínavé, čtivé. Rozhodně stojí za to.

Elsyino tajemství Elsyino tajemství Camilla Läckberg

Super, celá série.

Čarodějnice Čarodějnice Camilla Läckberg

Naprosto skvělé.

Ta, která prohraje Ta, která prohraje Liv Constantine

Průměr, nepřekvapí, neohromí, nic moc.

Když jsem tě viděla naposledy Když jsem tě viděla naposledy Liv Constantine

Plýtký a málo propracovaný děj i postavy. Naivní, průměrné a za mě zklamání. Očekávání byla větší.

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Román o dívce z bažiny. Nádherný lidský příběh o soudržnosti, přátelství, zradě. Úžasně vykreslená příroda bažin a mokřad, celé fauny i flóry. Za mě je to hodně silný a krásný příběh, úplně jiný, než většina knih. Rozhodně stojí za přečtení, já se k ní zcela určitě budu vracet.

Bál šílených žen Bál šílených žen Victoria Mas

I když to bylo na pozadí skutečných událostí, zajímavé téma, doba...mě to zase tolik nenadchlo. Francie, 19. století, ústav pro choromyslné ženy (prostitutky, hysterky, či neposlušné ženy..), zkoumané lékaři. Útlá knížečka, průměrné čtení.

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

Úžasný, krásný, romantický příběh v prostředí Islandu. Hezky popsané přírodní scenérie a celá série je za mě top. Moc hezky se čte, příjemné, oddechové, doporučuji.

Napsáno krví Napsáno krví Chris Carter

Stále ten dobrý Chris Carter, i když trochu odlišný od předchozích dílů. Je znát, že si prošel osobní tragédií a v knize ubral ze své obvyklé brutality. I tak je to ale skvělé čtení a skvělý spisovatel, takže Carter je moje srdcovka a rozhodně stojí za čtení.

Vážka Vážka Leila Meacham

Naprosto krásný příběh o pěti agentech USA, operujících v Paříži na sklonku 2. světové války. Moc hezky se to četlo, žádná hluchá místa, rozhodně doporučuji.

Pod dohledem Pod dohledem Lisa Jewell

Za mě průměrný thriller.

Ledová princezna Ledová princezna Camilla Läckberg

První díl švédské krimi série. Hlavní postavy Erica- spisovatelka a Patrik- policista, jejichž osudy se prolnou. Život v poklidném městečku, kde se stane vražda a probíhá vyšetřování. Nečekejte žádné násilí, ani brutalitu. Je to velice hezky napsaná detektivka. Těším se na další díly.

06.01.2021 4 z 5

Kameník Kameník Camilla Läckberg

Třetí díl švédské krimisérie, opět skvělé. Rozhodně mohu doporučit. Díly je ovšem nutné číst po sobě, protože dějová linka hlavních hrdinů se stále vyvíjí. Za mě povedená série a jdu na další díl.

06.01.2021 5 z 5