Peřinka Peřinka komentáře u knih

Dědina Dědina Petra Dvořáková

Taková příjemná oddechovka z vesnického života, žádná z osob mi nebyla zrovna sympatická a taky bych ocenila větší propletenost mezi postavami. Ale velmi pozitivně hodnotím jazyk, kterým je kniha napsaná :)

08.02.2020 4 z 5

Začít znovu Začít znovu Mona Kasten

Je to prostě jako stmívání akorát bez upírů :D :) ale četlo se to dobře, za to palec nahoru!

04.02.2020 4 z 5

Žena mého života Žena mého života Tim Weaver

Moje první kniha od Weavera a rozhodně ne poslední. Trochu mě mrzí, že teď tuším jak dopadla kniha předchozí (pochopitelně si za to můžu sama).
Velmi mi seděl styl psaní, zápletky jsou promyšlené a o zvraty není nouze, Raker je navíc fakt sympaťák :)

SPOILER

Trochu mě mrzí, že to je už 3. kniha v pořadí, kde je nakonec zločinec z okruhu vyšetřovatelů :(

21.01.2020 5 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Tohle pro mě bylo velké překvapení!
Od knihy jsem příliš nečekala, od Dvořákové je to moje prvotina a určitě ne poslední.

Někteří knihu popisují jako humornou, mně to tak rozhodně nepřišlo, s doktorem jsem soucítila a z určitých částí jsem cítila hroznou tíseň, ale přesto se mi kniha četla opravdu dobře.
Je to malý příběh ze života a znamenitá ukázka toho, jak lehce se vše může pokazit...

SPOILER
Oceňuji happyend :)

12.01.2020 5 z 5

Pane Bůh, tady Anna Pane Bůh, tady Anna Sydney George Hopkins

Mé hodnocení je nutné brát s rezervou. Od knihy jsem měla asi úplně jiná očekávání. Kniha byla více filosofie než beletrie a postupně mi přišlo, že se autor pořád plácá ve stejné vodě. Pár zajímavých myšlenek by tam bylo, ale příběh pokulhává. Méně hvězdiček nedávám pouze proto, že jsem posledních 50 stránek přeskočila (abych aspoň zjistila, co že se to s tou Annou vlastně stalo) a nemám tedy právo hodnotit jako celek. Knihy odkládám zřídka, ale tohle mě prostě zklamalo...

25.11.2019 2 z 5

Panda v nesnázích Panda v nesnázích Markéta Lukášková

Tohle se mi hrozně líbilo, ačkoliv to nebyla kniha dvakrát veselá, kolikrát jsem se přistihla, že se směji. Spisovatelka dokázala všechny postavy výborně vykreslit, s Terezou jsem se úplně sžila... prosím více takových knih, který dělají z běžných maličkostí v životě ty důležité.

02.11.2019 5 z 5

Rychlopalba Rychlopalba Štěpán Kopřiva

Asi potřebuji víc takových knížek, ideální osvěžení. Drsné a zároveň humorné. Trochu Kulhánek :)

30.09.2019 5 z 5

Akvárium Akvárium David Vann

Tohle bylo hodně dobré a taky hodně drsné... jen korektura textu trochu haprovala.

30.09.2019 5 z 5

Příběh spořádané rodiny Příběh spořádané rodiny Rosa Ventrella

Doporučuji pro milovníky série Geniální přítelkyně :)

30.09.2019 4 z 5

Rekonstrukce Rekonstrukce Viktorie Hanišová

Pro mě o něco lepší než Anežka, ale na Houbařku to prostě nemá. Některé části pro mě byli trochu zbytečně zdlouhavé a hlavní hrdinka si mě úplně nezískala, ale to nemuselo být ani prioritní. Klasika je otevřený konec, na což jsem si u Hanišové tak nějak zvykla, ale zrovna tohle by se mělo uzavřít :(

11.09.2019 4 z 5

Pátá oběť Pátá oběť Jonathan Dylan Barker

Potřebuji nutně pokračování...

11.09.2019 5 z 5

Čtvrtá opice Čtvrtá opice Jonathan Dylan Barker

Za mě nejlepší detektivka, kterou jsem tento rok četla. Konečně něco trochu jiného, napětí se drží po celou dobu a já se rozhodně těším na pokračování :)

19.08.2019 5 z 5

Malé ženy (skrátené vydanie) Malé ženy (skrátené vydanie) Louisa May Alcott

Dokážu si to představit jako ideální knihu pro mladou slečnu, pro mě už trochu moc pohádka se šťastným koncem, ale oceňuji morální ponaučení, která z knihy záměrně plynou.

19.08.2019 3 z 5

Obhájce Obhájce Victor Methos

Nemám co vytknout, přečteno jedním dechem :)

19.08.2019 5 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Moje druhá kniha od Hanišové. Anežka mě zaujala spíš tématem než stylem psaní, ale TOHLE? Naprosto skvělá práce a tleskám! Není to veselé čtení, je to temné a ošklivé, ale je to jedna z knih kterou nezapomenete, a která ve Vás zanechá to "něco".
Těším se na "Rekonstrukci", nutno dodat, že Hanišová nasadila laťku vysoko :-)

08.07.2019 5 z 5

Zločiny beze cti Zločiny beze cti Lene Wold

Autorka rozhodně umí psát a kniha stojí za přečtení, některé pasáže jsem musela prodýchávat... klobouk dolů.

08.07.2019 5 z 5

Malé sladké lži Malé sladké lži Caz Frear

Hodně mi trvalo se do knihy začíst, začátek se dost vleče a asi jsem si musela i dost zvykat na styl psaní, ale oceňuji netradiční námět a zápletku. Nakonec jsem ráda, že jsem knihu neodložila, jen je to spíš detektivka než thriller.

08.07.2019 3 z 5

Zabijáci Zabijáci Jussi Adler-Olsen

Olsen opět nezklamal, hvězdičku musím strhnout za trochu uspěchaný konec, propracování jednotlivých charakterů velmi oceňuji :-)

29.05.2019 4 z 5

Podbrdské ženy Podbrdské ženy Jana Poncarová

Na knize oceňuji, že ukazuje zdánlivě obyčejné životy lidí, kterých se doba dotkla "pouze okrajově" a při tom dokázala zanechat rány i na příštích generací.
Přesto, že nás kniha provází nejtěžší dobou, kterou tato republika zažila, nikdo z hlavních postav neválčí, nikdo neskončí v koncentračním táboře ani na vyšetřovací lavičce STB . Hlavním tématem je tu všudypřítomný strach, úzkost, bezmoc se svým životem cokoliv udělat a především i úloha žen v této době.
Příběh Emilky se mě silně dotkl, kapitoly dcery a vnučky mě již tolik nezaujali, ale jsem ráda, že měla kniha nějaké smysluplné ukončení. :)

19.05.2019 4 z 5

Do tmy Do tmy Anna Bolavá (p)

Na tuhle knihu musí být člověk v určitém rozpoložení... každopádně jsem si během čtení chtěla hned několikrát natrhat bylinky :)

29.04.2019 5 z 5