Peprnicka Peprnicka komentáře u knih

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Nemám ráda scifi, ale tahle kniha mě překvapila...hodně překvapila a to příjemně...četla jsem ji jedním dechem a nejednou jsem si říkala, jak bych se v některých situacích zachovala já. Kniha opravdu vede k zamyšlení, jak moc jsme závislí nejen na svém zraku, ale i na vymoženostech moderní doby...nebezpečí trifidů už byla jen taková třešnička na dortu! Za mě určitě kniha, ke které se ještě vrátím!!

27.08.2016 5 z 5

Tajemství Tří králů Tajemství Tří králů Petr Kettner

Člověk má pocit, že čte nějaký "americký román o velkých amerických hrdinech"...jenže on to není román, neodehrává se v Americe a není to fikce...opravdu se to stalo a člověka úplně mrazí nad statečností, jakou museli ti lidé mít...a nejen Tři králové, ale všichni, kdo jim pomáhali a jsou dnes prakticky zapomenuti...po přečtení této knihy budete mít pocit, že na některé věci by se opravdu nemělo zapomínat a že válka se neodehrávala jen na frontě, činnost československého odboje byla stejně důležitá a mnohem a mnohem obsáhlejší a nebezpečnější, než jsme se učili ve škole

29.04.2017 5 z 5

Černobílý svět Černobílý svět Kathryn Stockett

Mám ráda knihy, kde je ukázaný pohled ze strany hlavních hrdinů...kniha mě chytla a překvapila, jak hluboce zakořeněný rasismus byl (a věřím, že stále je) v Americe ještě nedávno...musím říct, že mi to dost připomínalo některá segregační nařízení ohledně Židů...na to, že to bylo dvacet let po válce... ale knihu určitě doporučuji, já se nemohla odtrhnout

08.05.2017 5 z 5

Aristokratka na koni Aristokratka na koni Evžen Boček

Tak nevím, jestli je to tím, že jsem to četla s větším odstupem od 1. a 2. dílu, ale jsem spokojená...rozhodně lepší než "dvojka", která mi přišla nastavovaná a celkem mě zklamala...bavila jsem se skoro stejně dobře jako u "jedničky" :-)

20.01.2017 4 z 5

Zelená míle Zelená míle Stephen King

Kniha, která rozhodně stojí za to, aby se stala součástí každé knihovny. Objevila jsem Kinga nedávno a jsem nadšená. Film jsem neviděla, teprve se na něj chystám, ale už teď vím, že knihu neprekona :-) knihu jsem měla půjčenou, ale rozhodně ji teď začnu shánět, protože jsem se určitě s Paulem Edgecombem neprošla po Zelené mili naposledy!!

14.10.2017 5 z 5

Deník kastelána Deník kastelána Jan Bittner (p)

tak pokud někdo čeká něco podobného Aristorkatce, tak bude zklamaný...ale pokud chce knížku, od které se neodtrhne...doporučuji! kniha mě chytla hned na začátku a přečetla jsem ji za večer...autorovi se povedlo mě vtáhnout do děje, že jsem s kastelánem prožívala všechny úzkosti a strachy při jeho procházení zámkem

22.01.2017 5 z 5

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

Napřed jsem se nemohla začíst...a pak jsem se nemohla odtrhnout...poslední část byla úplně mrazivá....chladná logika a na prvním místě splnění rozkazu...hned jsem začala číst novou knihu - ani tady, ani tam od Marshy Kocábové, která na začátku knihy popisuje své začátky v Německu a fascinovala mě její věta o tom, že "Němci plní předpisy a často o nich vůbec nepřemýšlejí" a to byl Rudolf Lang, nepřišel mi jako typický nacista, který se dostal k moci, protože se našel v systému, před jehož vznikem byl outsider (viz Heydrich, který se pokládal za pána nad životem)...základ všemu dal přísný otec katolickou výchovou a to byla ta Langova "čest" a poslušnost...neviděl v Židech lidi, plnil rozkaz - za každou cenu...díky takovým došlo k největší tragédii v dějinách lidstva

17.10.2016 5 z 5

Jako zabít ptáčka Jako zabít ptáčka Harper Lee

Za mě výborná kniha. Vyprávění z pohledu dítěte se rozhodně povedlo...svět, kterému dítě někdy nerozumí a který občas nechápe, ale čtenář ví...zajímavý pohled na rasismus v Americe. Moc se mi líbilo, jak děti postupně odhalovaly, jaký je vlastně jejich otec a že boj za spravedlnost a dobrou věc se nemá nikdy vzdávat předem.

15.01.2016 5 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Začínám přicházet Kingovi na chuť :-) ještě lepší než Osvícení, kde jsem měla pocit, že by kniha mohla být o sto stran kratší a nic by se nestalo :-)

11.08.2017 5 z 5

Skrýš Skrýš Johan Theorin

když nad tím tak přemýšlím, tak mi přijde, že se tam zas toho tolik nedělo...kromě celkem rychlého konce...ale nemohla jsem se odrthnout :-) rozhodně se nebudu bránit další knize od tohoto autora!

29.01.2017 4 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Tak tahle kniha mě hodně chytla, Jodi Picoult nově řadím mezi své oblíbené autry....příběh mě úplně vtáhl, především příběh Minky (i když ta její "pohádka" mi přišla hooodně nadsazená a připomněla mi spíš Stmívání), ale i Sage (i když ze začátku mi moc neseděla) mě nakonec dostala a její konečné rozhodnutí mě vedlo k zamyšlení. Za styl, kdy je příběh viděn z pohledu většiny hrdinů, určitě velký palec nahoru!

07.01.2017 5 z 5

Vánoční koleda Vánoční koleda Charles Dickens

Krásná pohádka, která člověka přenese do dickensovské Anglie, výjimečně mi ani nevadilo počešťování anglických jmen, které mě jinde opravdu vytáčí :-)

12.12.2016 5 z 5

Zmizela v mlze Zmizela v mlze Michaela Klevisová

Rozjezd byl trochu pomalejší, ale pak jsem se nemohla odtrhnout :-) Určitě si seženu další knihy od této autorky...toto byla má první :-)

27.10.2017 5 z 5

Kavky Kavky Ken Follett

Mám novou oblíbenou knihu :-)

21.04.2017 5 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Čekala jsem na knihu douho a napjatě :-) a nezklamala mě...jako první jsem četla Jáchyma, ale příběh Veroniky se mi líbil víc...ale možná, že kdybych četla prvně Veroniku, tak by se mi víc líbil příběh Jáchyma :-) Malý pražský erotikon u mě ale stejně pořád vede :-)

07.01.2017 4 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Taková malá sága o životě dvou rodin, za mě palec nahoru, knihu jsem přečetla za čtyři dny a rozhodně je to ta správná oddechovka nejen na léto, autor píše tak, že mu to prostě věříte, určitě se k této knize vrátím :-)

22.07.2016 5 z 5

Ach, ty Češky! Ach, ty Češky! Mariusz Surosz

Mám opravdu ráda knihu Pepíci, kniha Ach, ty Češky mi přišla trošku slabší, ale stále velmi dobrá...akorát mi přišlo, že se občas autor snažil tak moc čtenáři přiblížit určitu dobu, až se mu vytrácela samotná hrdinka...každopádně rozhodně bylo zajímavé dozvědět se o historii volyňských Čechů, kterou jsem neznala a autor se nevyhýbá ani citlivému tématu odsunu Němců po 2. světové válce z Československa a nebojí se věci nazývat pravými jmény.

10.04.2017 4 z 5

Kmotr Kmotr Mario Puzo

Začátek a konec mě chytil, uprostřed jsem se trošku ztrácela :-) ale rozhodně má pevné místo v mých oblíbených knihách!

19.03.2017 4 z 5

Tak mně se asi tak nějak líbily všechny povídky...některé méně, některé více...ale určitě jsem u žádné neměla pocit, že by mě nebavila nebo už bych ji chtěla "mít z krku" :-)

04.02.2017 4 z 5

Ještě že nejsem kat Ještě že nejsem kat Vlastimil Vondruška

Mám ráda knihy pana Vondrušky, ale do téhle jsem se nějak ne a ne začíst...rozjelo se to až tak od poloviny... asi zůstanu u případů Oldřicha z Chlumu :-)

13.01.2017 3 z 5