Tajemství Tří králů

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

.. aneb o lidech, kteří nesměli vstoupit do historie. Do konspiračních teorií, začátků, ale i konců; nejen Třech králů Josefa Balabána, Josefa Mašína a Václava Morávka, ale do celé sítě Obrany národa a jejího fungování proniknete po přečtění této knížky, kterážto je psána velice čtivě. Pro milovníky druhého protifašistického odboje nutnost a pro dychtivé čtenáře, nebo začátečníky podobné četby dobrý start....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/79_/79153/tajemstvi-tri-kralu-79153.jpg 4.525
Nahrávám...

Komentáře (7)

Kniha Tajemství Tří králů

ArwenAragorn
11.09.2020

Jména jsem znala, ale teprve tato knížka mi objasnila, jak důležití byli tito tři muži v našem odboji. To, co jsem se dozvěděla mě hodně překvapilo. Děkuji autorům za množství zjištěných informací.

matej7838
31.05.2019

Dostal jsem ji na táboře, kde zůstala ležet po hře "dědeček měnil až vyměnil". Předtím jsem o nich nic nevěděl, po přečtení jsem zjistil, že o nich neví ani nikdo jiný z mého okolí. Do jisté míry opravdu do historie nevstoupili, respektive z ní byli soudruhy vstříháni. Když si člověk uvědomí, kolik lidí zná bratry Mašínovy, ale nikdy neslyšeli o jejich tátovi... A přitom, ta kniha je prostě výborná. Je velice čtivě napsaná, téměř jako detektivka. A to jde o faktografický spis! Jména těch tří by měl každý Čech umět přeříkat spolehlivěji než členy Beatles, už proto vřele doporučuji k přečtení.


pupopony
26.02.2019

Velmi čtivě zpracováno téma Tří králů. Pro mě 92%. A opět jsem se přesvědčil, že fakta jsou daleko víc než fikce. Při čtení mně běhal mráz po zádech. I díky hrdinům knihy jsme tu a můžeme žít v téhle zemi.

ArthasKarfa
31.01.2019

Velmi pěkně napsaná kniha, se kterou se vydáte po stopách opravdových hrdinů Obrany národa, kteří motali hlavy celému pražskému gestapu. Budete se s nimi schovávat za rohy v temných pražských uličkách a utíkat do sešlapaných domů starých činžáků. Velmi poutavý příběh je zároveň historickým exkurzem do části české historie, která je většině čtenářům poměrně skrytá.

Peprnicka
29.04.2017

Člověk má pocit, že čte nějaký "americký román o velkých amerických hrdinech"...jenže on to není román, neodehrává se v Americe a není to fikce...opravdu se to stalo a člověka úplně mrazí nad statečností, jakou museli ti lidé mít...a nejen Tři králové, ale všichni, kdo jim pomáhali a jsou dnes prakticky zapomenuti...po přečtení této knihy budete mít pocit, že na některé věci by se opravdu nemělo zapomínat a že válka se neodehrávala jen na frontě, činnost československého odboje byla stejně důležitá a mnohem a mnohem obsáhlejší a nebezpečnější, než jsme se učili ve škole

Jonny
25.01.2016

Situace jak z fantasy románu. Ale tihle hrdinové byli skuteční, takže je žádný zázrak ze svízelné situace nezachránil.

Shyrker
29.10.2013

Občas jsem se trochu ztrácel, v knize se objevuje mnoho jmen a ještě více krycích přezdívek. Autoři předkládají příběh, o kterém byste už měli předem něco znát, abyste plně pochopili. V každém případě zajímavé čtení.