Pemca Pemca komentáře u knih

asi můj nejoblíbenější díl z celé série o Harry Potterovi

11.04.2013 5 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

co dodat, prostě skvělá knížka

11.04.2013 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

bohužel nemůžu říct že kniha je vzpomínkou na mé dětství, jako u většiny čtenářů, v té době jsem vůbec nevěděla že nějaká kniha o kouzelníkovi existuje, takže jsem se k němu dostala přes filmy, na které jsou od 3 dílů chodila do kina, ty se mi moc líbily, tak jsem se dala do čtení. No musím říct že do té doby jsem teda nevěděla, že si člověk může na nějaké knihy vypěstovat závislost, je to knížka ke které se budu pořád vracet, je to krásný příběh :)

Emoční alchymie Emoční alchymie Tara Bennett Goleman

moc mi to teda nedalo

23.10.2012 1 z 5

Čarodějka z Portobella Čarodějka z Portobella Paulo Coelho

zajímavý způsob vyprávění příběhu, určité momenty a myšlenky se mi v knize líbili, ale jako celek mě až tak moc nenadchla

23.05.2012 2 z 5

Veronika se rozhodla zemřít Veronika se rozhodla zemřít Paulo Coelho

Ke knize jsem se dostala na základě filmu a film který vidíte dříve než si přečtete knihu vždycky nějakým ač třeba nepatrným způsobem ovlivní vnímání knihy a to samozřejmě platí i naopak. Takže musím přiznat, že některé části co byli ve filmu se mi líbili víc než jak byli popsány v knize. Tím nechci říct, že by se mi nelíbila, ale příběh mohl být vzhledem k tomuto tématu klidně delší a hlubší, ale i tak jsem si ji ráda přečetla.

13.05.2012 4 z 5

Miluj svůj život Miluj svůj život Louise L. Hay

se vším teda rozhodně nesouhlasím, ale s hlavní myšlenkou sebelásky určitě. Většina problémů a potíží pramení z nedostatku sebelásky a neustálého sebekritizování, podceňování sebe samého a z toho že si myslíme že za nic nestojíme a nic si nezasloužíme, že v ničem nejsme dobří. A to je si myslím pravdivé.

13.05.2012 3 z 5

Enneagram. Devět tváří duše Enneagram. Devět tváří duše Richard Rohr

už je to tedy dávno kdy jsem tuto knihu měla v ruce, ale vím, že se mi hodně líbila a že jsem se v ní našla a viděla jsem v jednotlivých typech osobností lidi kolem mě. Samozřejmě né všechny vlastnosti na 100% pasovaly, ale větší část určitě.

13.05.2012 4 z 5

Noční můry v Elm Street 1 Noční můry v Elm Street 1 Jeffrey Cooper

ideální kniha před spaním :D knihu i film mám moc ráda

07.03.2012 4 z 5

Senzační pár Senzační pár Jan Suchl

Další příběh o Adamovi a Máše, kteří se o prázdninách společně vydávají na expedici

Senzační holka Senzační holka Jan Suchl

volné pokračování románu senzační trio, který vypráví o osudovém setkání Adama a Máši

Senzační trio Senzační trio Jan Suchl

Adam, kůň a pes nerozlučné trio a jejich přátelství na život a na smrt :)

Přátelé Zeleného údolí Přátelé Zeleného údolí Jaroslav Müller

Četla jsem to v dětství a popravdě moc mě to nebavilo, radši jsem měla seriál

07.03.2012 3 z 5

Zášť Zášť Danielle Steel

tak jsem si pořád říkala, kdy už bude konečně opravdu šťastná, takových krutostí co se jí za život stalo. Nakonec jsem se dočkala :) No asi bych to teď tolik neprožívala, ale když jsem to četla byla jsem ještě puberťák, hltající romantické příběhy :)

07.03.2012 2 z 5

Zlatka nezbednice Zlatka nezbednice Věra Řeháčková

Milé čtení pro dostpívajíci čtenáře. Prostředí koní jsem v dětství milovala a proto mě knihy o Zlatce velice bavily.

07.03.2012 3 z 5

Fantom Opery Fantom Opery Gaston Leroux

tak tuhle knihu rozhodně řadím do své knihovny, je to lehké čtení a začátek může být malinko nudný, ale tajemný Fantom opery mě prostě uchvátil a pařížská opera... tam bych chtěla být :)

07.03.2012 4 z 5

Jak přicházejí sny Jak přicházejí sny Richard Matheson

moc pěkný příběh o životě a smrti, knížka se čte tak lehce, že se člověk do ní tak ponoří, že mu přijde jako kdyby doprovázel hlavní postavu při jeho cestě do neznáma, určitě se k této knize jednou vrátím.

04.03.2012 4 z 5

Plavci Plavci Margaret Elphinstone

Celkem to ušlo, a bavil mě popis oné cesty napříč Kanadou, dokonce jsem vytáhla atlas, abych si tu cestu mohla představit a dozvěděla jsem se kdo jsou kvakeři (společnost přátel) a že tohle náboženské hnutí vůbec existuje :)

08.10.2011 3 z 5