Pejuška Pejuška komentáře u knih

Pavel Callta: Moje momenty Pavel Callta: Moje momenty Pavel Callta

Knihu jsem si koupila z vlastní iniciativy, a bavit mě začala asi až od poloviny. Bylo zajímavé pozorovat vývoj od puberťáka k mladému klukovi. Obdivuju, jak zvládl smrt obou rodičů, jeho houževnatost na to, jak si šel za svými sny, rozvíjel se. Ne každý z nás to zvládne, a ne každému z nás se to podaří.

08.07.2020 3 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Tak, nikdy bych si nepomyslela, že zrovna já přečtu celou sérii o Harrym, a ještě jako bonus, že mě bude bavit. :-) Knihy mě mile překvapily, nemůžu soudit ani filmy, neviděla jsem všechny a zastávám názor, že kniha je vždy lepší než film.
Poslední díl byl neskutečný, konečně jsme se dozvěděli něco více o profesoru Snapeovi, o plánech a životu profesora Brumbála. Jen mě trošičku zklamal useklý konec, že po boji jsme najednou o pár let dál, a Harryho syn nastupuje do Bradavic.
Jinak skvělé, a vřele doporučuji.

08.07.2020 5 z 5

Psí domov Psí domov W. Bruce Cameron

Opět nádherný příběh o psí lásce a věrnosti, nechybělo dobrodružství ani odvaha jak psího kamaráda, tak i jeho paníčka. Takže kdo začal číst psí poslání a cestu, neměl by vynechat ani tento příběh :)

13.06.2020 5 z 5

Psí cesta Psí cesta W. Bruce Cameron

Kniha se mi moc líbila, čtivá, oddechová, veselá i smutná. Přišla mi o něco smutnější než první díl, ale to jí rozhodně neubralo na kouzlu. Každý, kdo má rád pejsky, bude mít rád i tuhle sérii. Vřele všem doporučuji :-)

30.05.2020 5 z 5

Psí poslání Psí poslání W. Bruce Cameron

Úžasná a milá knížka se silnou myšlenkou jednoho hlavního příběhu, který se skládá z několika menších příběhů. Každý, kdo mi knížku doporučil říkal, že je místy smutná. Měli pravdu, ale bez toho by ta knížka nebyla tak skvělá. Smutek patří k životu, ale každý smutný okamžik je vykoupen sladkou odměnou.
A jako bonus nádherná obálka.... Psy miluju, takže knihu mohu jen a jen doporučit dál :-)

14.05.2020 5 z 5

Návrat Návrat Kristina Magdalena Henn

Pokračování, na které jsem narazila čiště náhodou. Kniha mě moc bavila, oddechovka, při které nechybí troška napětí, kamarádství a dokonce náznaky první lásky. Je až neskutečné, jak moc je Majka propojená se svým koněm Severákem. I on si konečně našel lásku...Víc už prozrazovat nebudu, jen se sami ponořte do světa koní....

02.05.2020 5 z 5

Pax, můj liščí přítel Pax, můj liščí přítel Sara Pennypacker

Nádherná knížka, která mě chytla za srdce. I když již nespadám do dětské kategorie, i tak stále ráda vyhledávám tyto knihy. Člověka přivedou k zamyšlení, co by se bylo stalo, kdyby se to nestalo. Jak by třeba pokračovala kniha, kdyby neměla takový konec, jaký má. Velice mě oslovilo, jak se paní Vola ujala Petra a učila ho, jak přežít v těžkých podmínkách, a on se jí za to odměnil tím, že jí pomohl se znovu vrátit do života. Obdivuju i Paxe, nevěřila bych, že jsou lišky tak chytrá zvířata. To, jak se stále díval na svého chapce, jak na něj nezapomněl, ale poznal i jiný způsob života, našel novou rodinu. Knihu vřele doporučuji k přečtení, nejen dětem, ale dospělým. Každý z nás si z ní něco odnese :)

29.04.2020 5 z 5

Dívka v měsíčním světle Dívka v měsíčním světle Charles Dubow

I když mě ze začátku kniha moc neoslovila, nakonec se z ní vyklubal krásný, pravdivý příběh dvou lidí, kdy ona je zhýčkaná a zahrává si s mnoha životy, hlavně s jedním, ale přitom celý život hledá svoje místo, svoje poslání, co by ji naplňovalo. Nakonec je našla, ale cena byla vysoká. Kniha vede k zamyšlení, jak by se člověk zachoval sám, a zároveň si uvědomujeme, že i v dnešní době takový lidé žijí.

18.04.2020 4 z 5

Zápisník alkoholičky Zápisník alkoholičky Michaela Duffková

Knihu jsem si pořídila na popud autorčina blogu na fb, na který jsem náhodou narazila. Její psaní je čtivé, stručné a výstižné. V mnoha ohledech ji chápu, jen mě mrzí, že v knížce není více rozvinut konec s její rodinou. Zda spolu s manželem k sobě našli cestu, a jak pokračuje v boji jak s alkoholem, tak s úřady. Ale třeba po čase přijde další pokračování, kdo ví?
Za mě osobně, knihu či blog můžu doporučit.

13.04.2020 4 z 5

Tak další díl za mnou, pomalu se mi začínají vyjasňovat nejasnosti, ke kterým mě dovedl film, ale jsem zvědavá, jak to bude dál. Jen mě mrzí Brumbál, ale asi to tak muselo být. Hodně věcí stihl Harryho naučit, a on se díky svým přátelům neztratí. Takže vzhůru na další dobrodružství :)

13.04.2020 5 z 5

Cilčina cesta Cilčina cesta Heather Morris

Kniha se mi moc líbila, stejně jako předešlý první díl. Obdivuju Cilku, jak všechno zvládla, a že i po všech těch trápení se na ni usmálo štěstí, jak už v podobě Jeleny, tak Josji a ostatních žen v baráku, tak i v podobě Alexandra. Moc se mi líbilo, jak byla obětavá, svoji šanci moci odejít darovala Josji a její dcerce, aby nebyly rozděleny. Doufám, že se ke knize snad ještě někdy vrátím.

05.04.2020 5 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Kniha mě bavila, bylo to poutavé čtení. Zásluhu na tom určitě má i to, že se jedná o příběh, který se stal, který byl zaznamenán, aby nikdy neumřel. Líbilo se mi, jak Lale věřil v to, že se odtam dostanou, a že s Gitou prožijí krásný život; to že mu nebyli ukradení ostatní lidé, že se jim snažil obstarat jídlo; to, že se tvořila přátelství, které mu nejednou zachránili život.
Za mě knihu určitě doporučuji, je psaná čtivě...jen po pasáži s doktorem Mengelem jsem ztratila ještě i tu malou odvahu si přečíst knihu Mengeleho děvče.

03.03.2020 5 z 5

Chlapec a jeho pes na konci světa Chlapec a jeho pes na konci světa Charlie Fletcher

Moc dobrá kniha, napínavá a s hodně překvapivým koncem. Líbila se mi síla přátelství, jak se psy, tak i s další ženou...Popis světa, jak jednou bude vypadat, což bych se vůbec nedivila, kdyby to tak dopadlo... Doporučuju....

23.02.2020 5 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Konečně pátý díl pokořen, pro mě zatím nejhorší. Kniha mi vůbec neutíkala, ani nějak nezaujala. Bez ní by to nešlo, protože tu bylo vysvětleno spoustu věcí, třeba vše o Fénixově řádu a o rodině Siriuse, ale zdlouhavý. Osobně mě nejvíce bavil konec, kdy bojovaly se Smrtijedy, kteří se pokoušely ukrást věštbu.
Jen malý poznatek, film se od tohoto dílu hodně liší.
Nicméně, zdárně jsem se tímto dílem prokousala a směle se vrhám do dalšího :)

26.01.2020 3 z 5

Marie Terezie - nejmocnější panovnice Evropy Marie Terezie - nejmocnější panovnice Evropy Vladimír Liška

Pěkně zpracovaná kniha, v určité chvikce jsem se na ztratila, ale našla jsem zase nit zpátky. Knihu jsem četla souběžně a tím, jak vysílaly sérii o Marii Terezii a musím říct, že se to navzájem dobře doplňovalo. Dozvěděla jsem se nové věci, které jsem netušila, třeba o tom, jak jsme se my, naše země, neměly navzájem s Marií Terezii rádi.
Ale byla vynikající se spoustou reforem, klobouk dolů před její vládou.

08.01.2020 5 z 5

V podsvětí V podsvětí Meagan Spooner

Musím říci, že tenhle díl mě, narozdíl od prvního,chytil, mělo to spád i dobrodružství. Štve mě, že se nedozvím, jak to všechno dopadne. A to už se mi nestalo poprvé, co nějakou sérii nebudu mít přečtenou celou. Můžeme se jen dohadovat, co bylo dál s Lindou a městem Léthé, jaký byl její návrat domů a zda dokázala zkrotit svého démona prachnoucího po energii. Myšlenka na knihu dobrá, ještě jsem se s tímhle tématem nesetkala, o to víc mě mrzí ten třetí díl....

31.12.2019 5 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Kniha mě opět neskutečně bavila a nezklamala. Nechybí akce, ani napětí. Jen si říkám, že Brumbál nemá moc štěstí na učitele pro obranu proti černé magii. Jistě, že srovnávám trochu i s filmem, ale kniha zatím vždy vítězí. Tím netvrdím, že filmy jsou špatné. A dramatický konec nás jen navnadil k tomu, abychom četli dále. Takže pokračuji...

26.12.2019 5 z 5

Ptačí zpěv Ptačí zpěv Meagan Spooner

Ze začátku strašná nuda, jednu chvíli jsem i uvažovala, že čtení této knížky vzdám, ale to bych nebyla já. Když už se už konečně začalo něco dít, tak to mělo spád. Necháme se překvapit, jaký bude druhý díl...

29.11.2019 4 z 5

Tak je za mnou i třetí díl, a opět nezklamal. Líbí se mi, jak se pomaličku krůček po krůčku začíná vybarvovat pravda. Líbí se mi, jak jsou vystiženi mozkomorové a detailně propracovaný plánek na tajné výpravy. Profesor Snape je zábavný tím, jak moc se snaží Harryho zničit, že se to zatím vždy obrátí proti němu.
Hermiona a její strach o Harryho, její snaha být tou nejlepší, a její úžasný kocourek Křivonožka. Nikdy by ale člověk nečekal nic zlého od maličké krysy jménem Prašivka a ono ejhle...Už teď se vydávám vstříc dalšímu příběhu :)

11.11.2019 5 z 5

Byla jsem tu Byla jsem tu Gayle Forman

Takový příjemný čtení s návodem k sebevraždě...je až děsivé, že existují tyhle skupiny, které Vám dají návod, jak všechno důmyslně provést. V této knížce je smutné, že rodiče tajili, že Meg trpěla depresemi a nehovořilo se o nich. Možná to, a snaha odprostit se od nich vedla až k takovému konci...

04.11.2019 4 z 5