Pegasus Pegasus komentáře u knih

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Knížka mě velmi zaujala. Je to smutný příběh, Lina se i se svojí rodinou ocitne v pracovních táborech na Sibiři. Jsou zde zachyceny nejrůznější hrůzy, ale zároveň s nimi přátelství, dobrosrdečnost lidí, kteří byli ochotni pomoci druhým a nic za to nechtěli, nezlomnou vůli k životu i velkou odvahu. Navíc jsem se dozvěděla i něco nového z historie. Moc se mi líbilo, že byl příběh zasazený do Litvy.

17.06.2019 5 z 5

Narodili se, aby přežili Narodili se, aby přežili Wendy Holden

Knížka ve mě zanechala hluboký dojem, který je těžké slovy popsat. Jsem si jistá, že nikdy nezapomenu na životní příběhy Prisky, Anky a Rachel, na jejich obrovskou odvahu a sílu. A také na štěstí v pravou chvíli, které často rozhodovalo o přežití nebo smrti.

Pokrevní sestra Pokrevní sestra Jane Corry

Překvapilo mě, jak moc to bylo dobré! Samé zvraty, tajemství a skvěle propracovaná psychologie postav. Vůbec jsem se nenudila. Líbila se mi jak linka Alison ve věznici, tak Kitty v domově.

17.02.2019 5 z 5

Podivuhodná odhalení Artura Peppera Podivuhodná odhalení Artura Peppera Phaedra Patrick

Laskavá a milá knížka, pro mě kouzelné čtení, Artura jsem si okamžitě zamilovala. Určitě si ji přečtěte.

Řeky Londýna Řeky Londýna Ben Aaronovitch

Líbila se mi. Je pravda, že druhý díl mi přijde záživnější a akčnější, ale zatím mě tahle série hodně baví. Myslím, že na rozjezd jsou Řeky Londýna fajn.

06.02.2019 4 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

První polovina mě hodně bavila, i když jsem se chvílemi nevyznala v cizích názvech. Pak ale napětí zmizelo a do čtení jsem se musela nutit, abych vůbec dočetla.

16.06.2019 3 z 5

Sestra Sestra Louise Jensen

Velmi povedený psychologický thriler. Moc dobře se četlo, postavy byly propracované, chvílemi mě až mrazilo. Grace jsem si oblíbila. Knížku určitě doporučuji.

14.04.2019 5 z 5

Kočár do neznáma Kočár do neznáma Hana Marie Körnerová (p)

Naprosto senzační historický román. Moc mě bavilo prožívat společně s Hermínou, Stefanií a Grand Mére jejich putování.

Magický prazdroj Magický prazdroj Terry Pratchett

Bylo to skvělé čtení, mám hrozně ráda příběhy s Mrakoplašem a Konina vážně pobavila :D. Připadalo mi to o fous lepší než Mort, i když ten byl taky skvělý.

Mort Mort Terry Pratchett

Výborná, hodně pobavila.

17.02.2019 5 z 5

Zvládneš to... – Okamžité povzbuzení při smutku a obavách Zvládneš to... – Okamžité povzbuzení při smutku a obavách Kate Allan

Nádherná knížka, moc mi pomáhá, když se cítím pod psa. Rozhodně pohladí po duši.

16.02.2021 5 z 5

Zasvěcení Zasvěcení Elisabeth Haich

Úžasná !!! Určitě doporučuji k přečtení.

Z Paříže do Paříže Z Paříže do Paříže Joseph Joffo

Byl to úžasný příběh, o to úžasnější, že se to opravdu stalo. Stále mě překvapovalo, jak mohli mít takové štěstí. Jinak neustále jsem měla strach o Maurice.

Příběhy z neslavnýho života Příběhy z neslavnýho života Rachel Renée Russell

Knížka se mi moc líbila, sice je pro čtenáře od devíti let a já nejsem cílová skupina, ale vážně mě to chytlo. Vtipné a oddechové čtení a moc chválím pěkné ilustrace a celkové zpracování.

Josefína a bytosti Josefína a bytosti Lucie Kaletová

Knížka, kterou bych rozhodně doporučila i dospělým čtenářům. Byla plná moudrosti, lásky k přírodě a předkům. Dozvěděla jsem se i něco nového o Slovanech. Moc pěkně bylo vylíčené putování Josefíny, Křemelky a Oleandra. Akorát ten konec mi připadal až moc přeslazený.

Siréna Siréna Kiera Cass

Zpočátku jsem čekala, že se bude příběh odehrávat pod mořem nebo v nějakém fantasy světě, ale ve finále to vůbec nevadilo. Přečetla jsem za dva dny, bylo to velmi příjemné a oddechové čtení. A obálka je prostě nádherná.

Švadlena Švadlena Rosalie Ham

Skvěle napsaná knížka, postavy, dialogy, doba, ve které se příběh odehrává. Perfektní závěr. Po dočtení jsem o knížce ještě dlouho přemýšlela.

Zabij mě znovu Zabij mě znovu Rachel Abbott

Parádní psychologický thriller. Rachel Abbott mám moc ráda, její knížky jsou skvělé, napínavé a Tom Douglas je vážně sympaťák.

05.03.2019 5 z 5

Císařská vyhlídka Císařská vyhlídka Hana Marie Körnerová (p)

Ze začátku mi tenhle díl přišel trochu slabší, ale konec to napravil. Na této sérii se mi moc líbilo, že většinou bylo vše věrohodné a přiměřené své době, ať už reálie nebo chování postav. Moc bych si přála pokračování.

Sexy farmář Sexy farmář Alice Clayton

Legrační oddechová kniha. Hlavně první půlka byla super.

05.03.2019 4 z 5