Peetullka Peetullka komentáře u knih

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Upřímně, knihu jsem vůbec nechtěla číst, s tím že je to staré, tak to bude strašně divné a nebude mě to bavit.
Tak to jsem se teda šeredně spletla. Deset černoušků je úplně super, napínavé, svižné, má to spád a opravdu jsem vůbec netušila, kdo je vrah ( což většinou aspoň tuším).
Určitě všem doporučuji, velká pecka !!!

29.05.2019 5 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Dokonalé, úžasné , romantické, vtipné, skvělé ! Určitě si tento nádherný příběh přečtu ještě jednou. Zde je málo i pět hvězd. Jen škoda, že to nebylo delší :-)

15.01.2020 5 z 5

Sucho Sucho Neal Shusterman

Kniha, která se zabývá aktuálním tématem a ještě k tomu velmi dobře napsaná. Čte se samo a určitě doporučuji. Rozhodně stojí za přečtení.

Jen doporučuji, mít vždy u sebe sklenici vody :) Já měla u čtení neskutečnou žízeň :-D

05.11.2019 5 z 5

Není úniku Není úniku Taylor Adams

Není úniku vypadal jako docela dobrý thriller, ale většinu času jsem se u knihy nudila.
Každopádně má tento příběh dobrý potenciál na dobrý film - psycho, zima a sníh k tomu děsivá muzika, proč ne ? Do kina bych asi na to zašla :D

Další kniha označená jako bestseller mě zklamala, asi po autorově novince nešáhnu.

06.03.2019 2 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Nádherný přebal knihy, poutavé reklamy na tento bestseller, ale ..
Z knihy nemám dobrý pocit i když je čtivě a svižně napsaná, profesor Theo je zajímavá postavička a ty jeho objevy? Podle mě nereálné, ale to mi ani tak nevadilo, jako že mu vše jde na ruku, ale uplně vše, nespletl se ani jednou a to je to co mě na tomto příběhu vadilo - proto ty tři hvězdy, kdyby šli tři a půl, tak dám tři a půl :-)

31.12.2018 3 z 5

Čtvrtá opice Čtvrtá opice Jonathan Dylan Barker

Jak označil tuto knihu Jeffery Deaver : ,,nechutně zvrácené " .
A má pravdu, kniha mě nenechala v klidu, prostě jsem musela číst dál a dál , až najednou byl konec.
Krátké kapitoly, žádná hluchá místa a ta kombinace vyšetřování s deníkem Opičáka byla opravdu třešnička na dortu - jeho rodina byla velmi zvrácená a opravdu se nedivím tomu , že takto vraždí - normálně jsem Opičákovi snad i fandila.
Těším se na další díl, jelikož mě zajímá jak to dopadlo s Matkou.

11.03.2019 5 z 5

Dítě ohně Dítě ohně S.K. Tremayne (p)

Dávám pět hvězd, protože příběh je plný tajemství, napětí, halucinace nebo opravdu duch? - dokonce jsem se i bála - prostě psycho. Rachel jsem furt na nabádala ať z toho příšerného domu uteče a malý Jamie, vůbec mi nebyl sympatický.
A to nemluvím o popisu temné až horové krajiny a to nemám ráda opisy, ale sem to prostě sedlo, temné skály a doly na cín, kde umřelo mnoho lidí .. Dítě ohně doporučuji, četbu jsem si užila na 100%.

14.12.2018 5 z 5

Ledové sestry Ledové sestry S.K. Tremayne (p)

Ledové setry se četly velmi dobře, ale...... Nesympatické všechny postavy, snad kromě holčičky i když i z ní mi šel až mráz po zádech , všichni se chovali divně i ten pes.
Z knihy mám rozporuplné pocity, byla to duchařina a nebo ne?

07.12.2018 4 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

Knihu jsem opravdu “hltala” a byla jsem napnutá jak kšandy.
Říkala jsem si, že přece nemůže být tak blbá a že někdo zatím stojí i když v polovině knihy jsem začala tušit. Ale kdo byl vrah to byla opravdová třešnička na dortu.

03.12.2018 5 z 5

Silo Silo Hugh Howey

Tak tohle byla jízda ! Neskutečně dobrý!
Víc slov není třeba . Určitě doporučuji.

23.02.2020 5 z 5

Horečka Horečka Deon Meyer

Ufff, byla to dlouhá kniha, ale stála za to, čtivé a měla spád. A ten konec? Pro mě velké překvapení.

13.10.2019 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Uffff.
Bylo to dobré.

Ale každopádně klobouček před Ester !
“Jen si nemůžu vzpomenout, jestli měl na sobě sako, nebo ne.”

“Tak jsem přemýšlel dál, udělal si trochu průzkum a zjistil, že kladní hrdinové ve filmech se často jmenují Jack, a tak voilá. Jack Angel by na světě. “
“A ta skrytá ironie mě nikdy nepřestane těšit - Jack Angel, ochránce týraných žen.”

Více k tomu není vůbec slov.

27.05.2019 4 z 5

Nezvěstná Nezvěstná Linda S. Howington

Skvělá oddechovka - trocha napětí, romantiky. A velmi jsem se nasmála, když Babe měla výcvik.
Sympatické postavy , čte se samo.

Jen nechápu anotaci a ani název knihy , to je totiž dost mimo.

11.05.2019 4 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Knihu jsem četla velmi dávno, minimálně dvakrát. Tento příběh Christine F. nikdy nezapomenu a i po x letech si pamatuji její obsah, jak kdybych to četla včera.
Hltala jsem vždy každé slovo, každé písmeno a tato kniha se mi opravdu vryla velmi pod kůži.
Velmi odstrašující příklad.
Určitě všem doporučuji přečíst.

20.03.2019 5 z 5

Ďábelské hry Ďábelské hry Angela Marsons

Námět skvělý, čtivý. Velmi oceňuji sociapatku Alex použít proti sociálně narušené detektivce Kim i když konec byl jasný jako facka.
Druhé vyšetřování ohledně zneužívání dětí dalo dějové lince zajímavý směr.

21.01.2019 4 z 5

Já, Poutník Já, Poutník Terry Hayes

Podle mě jedna z nejlepších knih co jsem v poslední době četla. Propracované do všech detailů. Určitě všem doporučuji.
Na žebříčku mých přečtených knih si stále drží první místo.

29.01.2018 5 z 5

Kufr z nebe Kufr z nebe Lin Rina

Tohle mě nebavilo a nedočetla jsem. Kroniky prachu úžasné, tohle nuda. Ani postavy mi nebyly sympatické.

05.11.2023

S láskou tě nenávidím S láskou tě nenávidím Jo Watson

(SPOILER) Spousta vtipných scén, jinak klasická romanťárna.
Sera mě už ke konci štvala a Ben byl na můj vkus moc dotěrný.
Konec moc přeslazený.

Palec nahoru za JJ s Brucem .
“Je to pašerák kalhotek…”

08.08.2022 4 z 5

Sestry Sestry Bernard Minier

Tato série s Martinem mě baví. A ani tento díl mě nezklamal :)

26.01.2020 5 z 5

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Prostě klasika. Tady k tomu opravdu není co jiného dodat, . Přečíst by si to měl každý.

14.10.2019 5 z 5