Peetullka Peetullka komentáře u knih

Smrtící bílá Smrtící bílá Robert Galbraith (p)

Mám tuto sérii ráda, ale tento díl mě nezaujal.
Čtení se táhlo, případ který Cormoran s Robin řešili mě neuzajal. Určitě by šel tento příběh tak o 200 stran zkrátit, jelikož hluchých míst bylo hodně.

26.12.2019 3 z 5

Věřit znovu Věřit znovu Mona Kasten

Jako první díl, prostě příjemná oddechovka plná klasických klišé. Nezklamalo ani neuchvátilo.

26.12.2019 3 z 5

Sucho Sucho Neal Shusterman

Kniha, která se zabývá aktuálním tématem a ještě k tomu velmi dobře napsaná. Čte se samo a určitě doporučuji. Rozhodně stojí za přečtení.

Jen doporučuji, mít vždy u sebe sklenici vody :) Já měla u čtení neskutečnou žízeň :-D

05.11.2019 5 z 5

Začít znovu Začít znovu Mona Kasten

Začít znovu je výborná oddechovka . Plná romance i humoru. Děj je samozřejmě předvídatelný, ale perfektně napsaný a čte se to samo.
Je mi až líto, že se s Kadenem musím rozloučit, protože ty jeho hlášky jsou top.
"Míň mluvit, víc chodit" .

22.10.2019 4 z 5

Nyxia nespoutaná Nyxia nespoutaná Scott Reintgen

Pokračování skvělé. Hodně akce i napětí :)
Dobře se čte a děj odsypá . Tak už , aby tu byl třetí díl. ????

20.10.2019 5 z 5

Přiveď mě zpátky Přiveď mě zpátky B. A. Paris (p)

První část byla dobrá - potřebovala jsem vědět co se stalo a proč?
V druhé půlce se příběh zbrzdil a velké finále bylo sice překvapení, ale tak neuvěřitelné a velmi divné vzhledem k okolnostem.

15.10.2019 3 z 5

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Prostě klasika. Tady k tomu opravdu není co jiného dodat, . Přečíst by si to měl každý.

14.10.2019 5 z 5

Horečka Horečka Deon Meyer

Ufff, byla to dlouhá kniha, ale stála za to, čtivé a měla spád. A ten konec? Pro mě velké překvapení.

13.10.2019 5 z 5

Manželský omyl Manželský omyl Jennifer Probst

Nejlepší díl :-) Ale prostě neskutečně romantická pohádka na nedělní dopoledne, když potřebujete vypnout a nepřemýšlet.

22.09.2019 3 z 5

Oběť Oběť James Carol

Předchozí díly a vůbec Polámáné panenky byly super. Tento díl mě zklamal.

19.09.2019 3 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Nejslabší kniha této autorky.
Příběh se ubírá podobným směrem jako od A. Christie . Ale moc se to nepovedlo .
Vraha jsem tedy neodhalila a to pro mě bylo velké překvapení a třešničkou na dortu byla poslední dvoustranna. Za to hvězda nahoru, jinak bych hodnotila asi jen dvěma.

08.09.2019 3 z 5

Manželská past Manželská past Jennifer Probst

Uff .. jsem přeslazená :D
Ale jak jsem psala u předešlého dílu, oddechovka u které se člověk i zasměje :-)
Sladké a velmi romantické dvě a půl hodinky čtení.
Jednohubka u které nemusíte opravdu přemýšlet, jen vypnout !

06.09.2019 3 z 5

Manželská smlouva Manželská smlouva Jennifer Probst

Takové jedno velké “klišé” :)
Prostě příjemná oddechová jednohubka na odpoledne a musím si říct, že jsem se i dost nasmála.

04.09.2019 3 z 5

Tichá modlitba Tichá modlitba Angela Marsons

Tak Angela mě teda nepřesvědčila. K této knize jsem vracela asi 3x a ani jednou nedočetla.
Knihu nehodnotím a další tituly od této autorky určitě číst nebudu.
Ale vím, že je to tím že hlavní postavu Kim nemusím a to bude kámen úrazu.
Ale Němý křik a Ďábelské hry byly dobré, ale ta Kim? Prostě ne, když nesedne hlavní postava, tak to nejde :D

03.09.2019

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Zpočátku jsem se nemohla začít, měla jsem problém si zvyknout na způsob psaní . Ale celkově se mi kniha líbila, zápletky zajímavé.
Výtku mám k opravdu detailnímu popisu úplně všeho. Dále mi děj přišel velmi překombinovaný a neukončená dějová linie - na vraha Josefa Eka se pozapomnělo.
A nebavila mě část o hypnotickém výzkumu, muselo to být opravda tak obsáhlé? Myslím si, že by šla kniha o dost stran zkrátit a stejně by byla dobrá.
Ale další knihy si přečtu.

03.09.2019 4 z 5

Bez kůže Bez kůže Mads Peder Nordbo

Příběh z prostředí drsného Grónska, které je zde pěkné popsané.
Krátké kapitoly a dvě časové dějové linky, které vše nakonec pěkně vysvětlí.
Jména osob mi dělala problémy :D
Děj na začátku pomalejší ale pak hezky odsýpá a je napínavý.

21.08.2019 4 z 5

Už teď jsi mrtvá Už teď jsi mrtvá Sharon J. Bolton

Moje první kniha od této autorky a hlavně na doporučení od kamarádky, které se moc líbila.

Kniha má krátké kapitoly (což mám ráda), ale začátek mi přišel takový hodně uspěchaný a do děje mě to vtáhlo až po zřícení balonu.
Minulost se zde střídá s přítomností, aby se vše hezky spojilo a čtenář pochopil. Jako celek kniha byla podle mě překombinovaná ,ale nebudu lhát a konec velmi překvapil.

16.08.2019 4 z 5

Nimbus Nimbus Neal Shusterman

Upřímně, čtení Nimba mi trvalo podstatně déle, než u Smrtky (ale je léto a spíše není čas číst) .
Tento díl se mi líbil o něco málo více, potkáváme se s další postavou, která bude asi důležitá, ale jak? Nimbus mě neskutečně štval, proč nic neudělal?
Ale samotný velký závěr mě tedy neuvěřitelně překvapil a a mé pocity jsou - rozpolcené, to je to správné slovo.
Kniha, která nutí člověka zamyslet se nad svým životem.

08.08.2019 4 z 5

Temná krása Temná krása Mary E. Pearson

Ehm, poslední díl mě tedy opravdu nebavil. Dočetla jsem jen z povinnosti, jelikož předchozí dva díly jsem hltala .

07.07.2019 3 z 5

Zrádné srdce Zrádné srdce Mary E. Pearson

I druhý díl Letopisů je čtivý, plná zvratů a napětí. Líbí se mi, že Lia není přelétavá od jednoho k druhému. A konec? Uf!

Jo a fandím Kadenovi! Rafe mě totiž moc nezaujal.. no uvidíme co bude dál.
#teamZabiják

07.06.2019 4 z 5