Pedruska01 Pedruska01 komentáře u knih

Rande s knihomolkou Rande s knihomolkou Emma Hart

Páni. Anotace zněla dobře, takže jsem absolutně neváhala. Vzala jsem ji do rukou hned, jak mi dorazila domů. Od samého začátku mě to neskutečně chytlo, hrozně dobře a rychle se to čte, je to hrozně vtipné, bavila jsem se fakt královsky. Je to hrozně hezká a milá oddechovka, romantika, co sice není asi nejoriginálnější, ale je krásně zabalená v knihomolském balení a dokáže chytnout za srdce. Bylo mi to blízké i věkem, nemám výtky. Tohle je za mě totálně povedlo.
Hlavní hrdinku Kinsley jsem si oblíbila hned, hrozně mě bavila a byla mi neskutečně blízká, v mnoha ohledech. Šestadvacetiletá majitelka knihkupectví (no, co si víc přát jako milovník knih), co knihy bere smrtelně vážně, holka, co bydlí v domě po dědovi, má kolem sebe okruh skvělých přátel, bratra a jeho nejlepšího kamaráda. Bavil mě její vtip a sarkasmus, reakce, hlášky. Líbilo se mi, jak spíš žije s fiktivními postavami, než aby žila opravdu, natož randila. Ráda jsem ji sledovala a zajímali mě další její kroky. Nemám nic, co by se mi na ní nelíbilo, ba naopak. Byla skvělá a moc jsem si ji užila.
Druhý hlavní hrdina Josh byl totální miláček, který mi ukradl srdce. Jako fakt jsem si ho hned zamilovala, to jinak nejde. Devětadvacetiletý chlap, pracující na stavbě, nejlepší kamarád bratra Kinsley s vlastním domem a tajnými city. Měla jsem ho strašně ráda. Jako dámy, takového prostě chcete. Jen málo kdo z chlapů udělá to, co on pro svou holku, když má své dny s rudou armádou. :D Ne, prostě se mi neskutečně líbil a držela jsem mu palce. Byl neskutečně hodný a správný, takže si to prostě zasloužil. Nemám opět co vytknout. Snad jen škoda, že není skutečný. :D Člověk i těm psaným postavám nakonec závidí, jako já Kins. :D
Líbil se mi ten příběh, byl postavený na jednoduchých základech, ale skvěle to fungovalo. A především i to okolo. Jako šílení senioři v důchoďáku, především s kachnami, a dále jejich kamarádi, vztahové trable nebo lehké myšlenky co dál, když jim táhne na 30 a už to prostě není jen ta bezstarostná zábava. Odehrávalo se to na malém městě obklopeného přírodou, kde se všichni znají a o toto bylo snad milejší. Líbily se mi i děvčata Holley a Saylor. Byla to dost sehraná trojka se stejným velkým a krásným knihomolským koníčkem. Především na konci bylo jasné, komu bude patřit další příběh - Holley a Sebastian (ten týpek a hlavně jejich příběh mi teď bude vrtat hlavou a samou zvědavostí se asi zblázním), a pane bože, hrozně se na to těším! Jako vážně mě to děsně zajímá a vážně doufám, že se ho u nás dočkám, byla by škoda, kdyby ne!
Každopádně je to skvělá, čtivá, vtipná a pohodová a milá kniha, která se musí líbit snad všem. Upřímně mě překvapuje a zároveň mrzí dosavadní ohlas a hodnocení. Škoda. Velká. Však věřím, že se to rychle obrátí. Hlavní hrdiny jsem si zamilovala a ten příběh prožívala s nimi. Dost jsem se nasmála anebo měla pernamentně přihlouplý úsměv na tváři, bavilo mě to a dost jsem si to užila. Nechtěla jsem knihu pustit z rukou, vtáhlo mě to a jen otáčela stránky. Styl víc než v pořádku, sednul mi a líbil se mi, včetně střídání pohledů hrdinů - hodně dobře napsáno. Bylo to příjemné a romantika dobře fungovala, chytlo mě to a moje dušička tančí oslavný taneček. :D Rozhodně bych to doporučila a samozřejmě hodnotím plným počtem. Opravdu krásná kniha a na pokračování se těším! Autorka si mě získala jednoznačně. Jinými slovy mi to sedlo jak prdel na hrnec, neuvěřitelně. :)

12.02.2022 5 z 5

Vánoční lásky Vánoční lásky Vi Keeland

*Vánoční omyl - první povídka je krátká a už od začátku se jedná o milou věc. Hodně milou, v mnoha ohledech. Hrdinka má svou malou tragédii, ale přesto je z ní naprosto slušný a obětavý člověk, takový, který se dnes již nevidí. Hrdina vypadá jako fajn a obyčejný člověk se svou minulostí, přesto se snovou přítomností. Jako nápad se mi to líbilo - byla to jasná pohádka, ale bylo znát, že v té povídce je nacpáno všechno to, co je běžně v jedné plnohodnotné knize. Místy se mi to možná zdálo mimo či lehce nevhodné a přeplácané. Škoda. Asi bych to raději viděla trošku jinak, ale zase takový průšvih to samozřejmě není, jedná se o drobnosti. Hodnocení: 4*
*Vánoční polibek - druhá povídka je také kratších rozměrů, přesto se mi líbila. Musím přiznat, že jsem si všimla pár totožných drobností, které mají s povídkou první stejné, tudíž to nenavozuje pak moc originalitu. Však hlavní příběh byl v pořádku, i když to kolem neznělo šťastně. Hlavní hrdinku jsem si oblíbila a musím říct, že byla celkem odvážná, vzhledem k výzvám. Hrdina byl fajnový a fér chlap, právník, líbil se mi. Byla znát ta chemie mezi nimi, a to hned v té kavárně. Na jednu stranu by mě zajímal jejich velký příběh, ale musím říct, že tenhle malý vlastně stačí. Vypadá to celkem pěkně, uceleně. Hodnocení: 5*
*Vánoční jízda - třetí nejkratší povídka byla taková vlastní vykrádačka předchozích příběhů, především toho druhého. Stejné téma, stejné úlohy postav i stejný konec. Velká škoda. Bylo to silně neoriginální. Sice mě to nenudilo, to nejspíš díky tomu stylu, ale i tak. Skoro o ničem. Nechápu ten záměr autorek vytvořit to samé. Postavy byly fajn, neměla jsem výtky. Líbil se mi samotný závěr, což znamená pár posledních řádků, důkaz, jak pohádkové to je. A taky to, že to tentokrát nebylo "cítit" tolika erotickým nádechem. Hodnocení: 3*
*Vánoční světýlka - čtvrtá povídka, o pár stránkách se mi líbila. Tentokrát to bylo něco nového, milého, hezkého. Bavilo mě to. Jako ano, objevili se tam opět stejná pojítka jako u ostatních příběhů, ale až tak mi to nevadilo. Hrdinka byla hrozně milá a hodná postava. Hrdina byl chvíli "blbeček", ale pak se ukázalo, jak je vlastně příjemný. Četlo se mi to velmi dobře a mám z toho dobrý pocit. Jediné, co mě mrzí je ten rychlý konec, kde přišlo na scénu lehké erotično. Byť jen náznak. Trošku se tím ta pohádka zkazila, respektive to ztratilo to kouzlo, ale není to nic, co by mi vyloženě vadilo. Hodnocení: 5*
*Vánoční návrh - pátá a poslední povídka je nejdelší, zabírá skoro půlku té knihy a musím říct, že stála za to. Moc se mi líbila a bavila mě. Oba hlavní hrdinové byli skvělý, moc jsem si je oblíbila a neměla jsem proti nim co bych vytkla. Základy děje nejsou úplně nejoriginálnější - na základě nepřímé shody jmen utvořili pakt "ošálit" své rodiny a nakonec skončili spolu. Však má to dost kolem pěkných prvků a docela mě mrzí, že se jedná jen o povídku. Tohle by asi nebylo marné jako jedna normální kniha. Opět si neodpustím, že ani tady nechybí stejné informace, které jsou v každé jejich předešlé povídce. Vytváří to ve mě potom teorie buď o lenosti anebo o tom, že už nic jiného prostě vymyslet autorky neumí, aby to bylo skutečně jedinečné a originální. Prostě škoda a zcela zbytečně. Možná to bylo tou délkou, nevím, ale zdá se mi tohle jako nejlepší výtvor. Hodnocení: 5*
Autorky psát umí poutavě, proto se to dobře a rychle čte. Jsem na ně zvyklá a už vím co dokážou, proto jsem se i na tuhle knihu těšila. Pravdou je, že celý tenhle soubor je jedno velké klišé a neexistující pohádky, přesto mě to jako romantika potěšilo. Bylo to hezké, milé, oddechové. Taky vzhledem k tomu, že to jsou jen kraťoučké povídky, mrzí mě, že vždy přijde okamžik, kdy z tak "jemného" a pohádkového příběhu přeskočí na tu erotičtější vlnu. Tak nečekaně a ve většině případů prostě nevhodně, stejnak to trvá jen pár řádků než nastane konec. Snaží se tam nacpat všechno, co má kniha, ale tady to nedělá moc dobrý dojem, naopak mi přijde, že se to tím zkazí. Další věcí, co mě mrzí je, že v každém příběhu se něco opakovalo - rozchod s nevěrníkem, smrt, rakovina, staří blízcí lidé. Díky tomu to ztrácelo na originalitě v rámci možností a žánru samozřejmě. Jako "doplnění" k tvorbě autorek a Vánocům je to hezké a pro romantiky či fanoušky doporučím. Však asi není nad plnohodnotné příběhy. Přesto všechno se mi to líbilo a bavilo mě to, nemám vyloženě výrazné výtky, které mi mě silně otravovali a zkazili mi zážitek, proto hodnotím 4*. :)

10.02.2022 4 z 5

Taju pro tebe Taju pro tebe J. T. Geissinger

Dostala jsem se k druhé knize v sérii a překvapilo mě, že to není kniha/příběh, který by nějak navazoval, což se mi líbilo. Těšila jsem se, protože první kniha včetně autorky samotné se mi dost osvědčila, i když jsem se k ní dostala trochu později než jsem ve skutečnosti mohla. Četlo se to hrozně dobře a rychle. Neuvěřitelně mě to vtáhlo k sobě a nechtělo se mi ji pouštět. Vyhovoval mi styl i to, že je to vyprávěno jen z jedné strany. Rozhodně mohu říct, že tohle se povedlo.
Hlavní hrdinka Joellen mě hrozně bavila. Měla jsem k ní hrozitánsky blízko, takže bylo jednoduché ji v jistých věcech zcela chápat. Taky musím říct, že mě lehce překvapil její věk, však to nebyla žádná překážka. Vážně se mi líbila, oblíbila jsem si ji a nemám proti ní absolutně nic. Ráda jsem sledovala, co vyvádí, ať už v práci anebo především doma ve svém bytě. Ačkoliv se necítila stoprocentně v kramflecích v oblastech své váhy a sebevědomí, dokázala být pěkně sarkastická, vtipná a prostě hodná. Byla i tak výjimečná. Každá jsme. Přesto není od věci mít na blízku někoho, kdo nám to nepřestane připomínat. :) Mrzela mě její rodina, tohle je hnus a nedělá se to, ať už jste jakkoliv nedokonalí.
Druhý hlavní hrdina je Cameron milionkrát zmíněný McGregor, ragbista. Ten chlap si mě získal okamžitě, kdy otevřel polonahý dveře bytu a dokazoval to neustále. Byl nastíněný jako dokonalý oživlý bůh se svaly, vysokou potetovanou postavou a hezkou tvářičkou, což Cam podporoval neustálými ódami na své tělo. Zamilovala jsem si ho, a to z mnoha důvodů. Byl vtipný, líbilo se mi, jak se k Joellen chová, že jí otevírá oči, že jí pomáhá, byl nohama na zemi. A upřímně i to, že se k ní vždycky nakvartýroval a ona mu musela vyvářet, aby měla "klid" :D. Cam byl klasický hrdina, kterého když oloupete z toho silného a drsného pozlátka, tak vevnitř naleznete naprostou lahůdku, ze které se ženská roztaví. Měl zlaté srdce a na tom nejsprávnějším místě. Byl úžasný a možná fakt dokonalý. :) Stejně jako u Jo mě mrzela jeho historie, to nebylo hezký, ani za nic.
Ti dva dohromady se mi dost líbili. Nejdřív si lezli krapet na nervy, ale nakonec se "spřátelili", pomáhali si, trávili spolu čas. Bylo vidno, jak to mezi nimi jiskří, což mě dost bavilo, ale vždyť tu byl Hezoun Michael! K němu - nejdřív jsem ho měla "ráda" a snad si i pomyslela, že mi ho bude líto, až zůstane na ocet. Beru zpět. Je to pěknej hajzl! Tohle jsem teda nečekala. V každém případě hlavní dvojice měla neskutečnou chemii, kterou jsem si dost užila. Velké emoce, chytne to za srdce. Skvěle napsané a vyjádřené. Snad to byla forma něčeho, co tu už bylo tolikrát, že se to nedá spočítat, ale já si nestěžuji, k ničemu to nepřirovnávám, ani mě to vlastně nenapadlo, protože tohle je skvělý příběh. Opravdu.
Příběh je jednoduchý, však tady jde především o tu citovou stránku, která jednoduchá rozhodně nebyla. Možná trošku mě vždycky zarazí, když si to uvědomím, co všechno se stane za "týden", jaká neskutečná blbost to je, aby se stalo něco tak osudového. Ale pak si uvědomím, že je to jen hezká pohádka pro velké holky, které se sice věřit nedá, ale i tak tomu romanticky věřit chceme. ;) Zpět ke knize - četlo se to hezky, nemohla jsem se odtrhnout, neskutečně mě to bavilo, bylo to vtipné, dost jsem se nasmála. Romantika krásná, v mnoha ohledech mě to dostalo, našla jsem si tam to svoje. Epilog jsem čekala cukrcandlový, jak blázen. Možná byl, ale mě tentokrát nepřišel. Zajímavé. Byla jsem velmi spokojená, tohle rozhodně doporučuju jako vtipnou oddechovku, která ve čtenáři zanechá nějakou stopu včetně pernamentního úsměvu na tváři. Hodnotím vším, co mám a těším se na další knihu od této autorky, která je super. :)

09.02.2022 5 z 5

Po stopách Jacka Rozparovače Po stopách Jacka Rozparovače Kerri Maniscalco

Tohle znělo tak neskutečně zajímavě a dobře. Dlouho mě to lákalo, až jsem neodolala a knihu popadla do rukou. Jedná se o příběh na mé poměry dost neobvyklý. Přeci jenom tohle - detektivní, morbidní příběh založený na skutečné události, což je obecně děsivé - běžně nečtu, a když k něčemu takovému čuchnu, tak to vždycky stálo za to. Jsem ráda, že mi to stále vychází. Musím říct, že mě to bavilo a dost se mi to líbilo. Příběh byl protknut lehkou romantickou linkou, takže to nebylo jen ledové vraždění. Cením si toho protknutí a díky tomu jsem z toho snad ještě nadšenější. Autorka mě dost mile překvapila.
Hlavní hrdinka Audrey Rose byla sedmnáctiletá dost chytrá a na svou dobu zajímavá dívka, která měla velmi neobvyklý a lehce děsivý "koníček" či zájem nebo jak to nazvat. Díky tomu ale byla výjimečná, dost originální mladá slečna v tehdejší společnosti. Rozhodně se mi líbila a byla jsem na její straně. Neměla jsem proti ní nic (až na podivnost v oslovováním oběma křestními jmény a možná bych jí trochu přidala roky), co by se mi vyloženě nelíbilo. Naopak jsem jí sledovala a obdivovala, jak je statečná. Jako co si budeme, v té době, za těch událostí pobíhat v pochybných čtvrtích v nočním Londýně? Osobně bych byla na přebalení! Bylo zajímavé sledovat její rodinné vztahy, ačkoliv mě některé trošek mrzely. Taky se mi líbilo, jak uměla/dokázala jednat s druhým hlavním hrdinou, který ji většinou prostě dost přechytračil. ;)
Ten, kterého jsem nakousla jako druhého hlavního hrdinu byl Thomas, kterého jsem si zamilovala. Byl skvělý. Chytrý jak rádio, na všechno odpověď, přidrzlý a neskutečně mě bavil. Nejvíc jako správnou romantickou duši to jeho flirtování, objevování se na místech, kde ho člověk nečeká, ale pak se usmívá, když se tam skutečně zjeví a většinou zachrání Audrey. Ach jo. Jako postava se mi moc líbil a nemám absolutně nic proti. Z jeho soukromé stránky jsme se toho mohli dozvědět trošku víc, ale zase to není nic, co by vadilo (třeba příště). V té knize má Thomas jednu scénu, kdy je s Audrey napadnou, která mě dost dostala. Moc hezký okamžik a upřímně mohlo by jich být víc. Vím, že romantika je jen příjemný bonus v tomto příběhu, ale vysvětlujte to mému srdci. Dost jsem si ho užila. :)
Další postavy jako otec hrdinky mě trochu zamrzel a pak překvapil. Jejího bratra jsem měla ráda, až na samotný závěr. Zajímal mě dost komisař Blackburn, se kterým se to poměrně dobře rozjelo, ale bylo to dost rychle utnuto a nevysvětleno. Líbil se mi a upřímně mě zajímá co se dělo dál. Škoda. Rozklíčování a odhalení totožnosti Jacka Rozparovače byl vážně obrovský výkřik do tmy - z mé strany samozřejmě. Ze mě detektiv nikdy nebude. :D Obvinění jsem házela na každého, kdo prošel kolem, v čemž mě autorka zákeřně podporovala. V každém případě rozuzlení mě dost překvapilo a dostalo. Bylo to dost dobře vymyšleno. Nebylo to správné, ale ovládla mě i kapka soucitu, prostě...
Celý příběh a ten nápad to tahle namíchat s žánry byl skvělý, protože výsledek stojí za to. Dobře napsáno. Ať už ten náhled do devatenáctého století, mluva, chování a celkový náhled do společnosti až co se týká detektivního prvku spjatého s reáliemi. Jsem nadšená. Povedlo se to. Líbí se mi taky ta představa série a témat dalších dílů. Těším se, až se setkám s našimi hrdiny Audrey a Thomasem, na dalším jejich dobrodružství, vyšetřování založeného na další skutečné události a taky to flirtování, že. :)
Četlo to se velmi dobře, příjemný styl, forma. Krásná obálka včetně obsahu. Moje premiéra s autorkou se velmi povedla. Těším se na další naše setkání a to nejen v této sérii (fakt se těším na tu její další, které nás čeká). Věřím, že to bude opět velmi podařené a úspěšné. Doufám, že to setkání bude velmi brzké! Toto rozhodně doporučím a hodnotím plným počtem, jelikož si to zaslouží. Výborná záležitost. :)

07.02.2022 5 z 5

Hra s ohněm Hra s ohněm L. J. Shen

Autorka se mi již kolikrát osvědčila, a to především u svých sérií, navíc anotace zněla hodně dobře, takže nebylo nad čím přemýšlet a pustila jsem se do toho. Četlo se to hodně dobře, neuvěřitelně rychle. Vyhovoval mi styl, tempo a už tradiční střídání postav. Jedná se o samostatný příběh, který má rozhodně něco do sebe, bavil mě a líbilo se mi to. Spokojenost rozhodně. Vysoká? Skoro.
Hlavní hrdinka Grace/Tex byla "unikátní" v tom, že nebyla dokonalá, nebyla na první pohled hezká a přitažlivá. Už ne. Přeci jenom, takových hlavních hrdinek není tolik, takže dobrý a stále originální nápad. Rozhodně to neměla jednoduché, potkala ji velká tragédie, která se za ní táhla jako stín. Všude jako ve škole, společnosti i doma. Celkem jsem si ji oblíbila a fandila ji. Tohle by nejspíš nezvládl každý, takže měla můj velký obdiv. Byla jsem ráda, že se nakonec proměnila v toho Fénixe. Každopádně se objevili i situace, kdy se mi Grace prezentovala trochu jinak než standardně a já přemýšlela, jaká teda vlastně je. Nebylo to nic špatného. Možná spíš její myšlenky či nečekané výstupy, kde byla najednou svým opakem. Silně se mě dotknul i její vztah s babčou a babča samotná jako nemocná osoba. Vyvolalo to ve mě spoustu emocí.
Druhý hlavní hrdina West St. Claire byl týpek, co se z bad boye (z)měnil na těžkého hajzla. Samozřejmě jím nebyl pernamentně, protože ve skutečnosti měl srdce na správném místě, ale osobní velká tragédie, kterou utrpěl ho proměnila. A co si budeme, baby? Milujeme takové. A u Westa to nebyla výjimka. Získal si mě, ukradl mi srdce a ani jsem nemrkla. Nekompromisně. Westovi jsem fandila. Líbil se mi jeho charakter. Nebál se mnoha věcí, byl odvážný, násilnický, vzteklý, drzý, žárlivý, magor a bitkař. Však na druhou stranu byl prostě zlatý, a to v mnoha ohledech. Dovolím si říct, taková klasika - nádherný, všechny ho chtějí a on si jen bezohledně bere, nedává. Zažil si taky své a rozhodně to nebylo nic pěkného. Mrzelo mě to. V každém případě s Westem jsem byla víc než spokojená, nemám výtky. Měla jsem ráda jeho kamaráda Easta. West si ho zasloužil.
Ti dva byli neuvěřitelně odlišní. Na první pohled totální rozdíl, protiklad. Ale uvnitř to měli tak nějak stejně. Fandila jsem jim. Sedli mi a přála jsem jim to. Protože mimo jiné romantická linka od nenávisti k lásce je dost fajn. Opravdu se mi líbili, ale nemůžu si odpustit, znovu, že v některých částech mi to přišlo tak doslova neuvěřitelný a nepravděpodobný, že jsem se nad tím musela pozastavit. Narazila jsem na slabé články, které v celku nejspíš nic nedělají, ale přesto... tam jsou, představila jsem si je a už se toho dojmu nemůžu zbavit. "Prostě ty věci nejdou dohromady. Tahle to funguje." Je jich tam opravdu pár, takové mušky. Žádná katastrofa, ale nenechalo to ve mě stopro dojem. Bohužel.
Příběh se mi líbil a užila jsem si ho. Jak už je u takových knih zvykem, je to prostě vyprávění dvou odlišných lidí, co k sobě najdou cestu přes různé překážky, s jejich hnusnou minulostí, která je pronásleduje a je to prostě jen o jejich vztahu. Takové knihy mám moc ráda. Oddechové, romantické, emotivní, co chytnou za srdce. Tahle kniha to splnila, ale.
Nejsem si jistá, zda to dokážu dobře vůbec pojmenovat, ale po dočtení jsem dostala pocit, že to nakonec není top-strop a vážně téměř celou dobu tomu tak bylo! Čekala jsem to a nyní cítím malinkaté zklamání. Možná mě ty nedostatky a mouchy tak moc ovlivnili. Někdo tu v komentáři zmínil, že si knihu přečetl jednou a stačilo. Nemá potřebu si to opakovat a já se prostě bohužel k tomu názoru snad... teď přikláním. Ach jo. Věřím, že se to změní/zlomí/přehodnotí, ale teď to tak cítím. Mrzí mě to a je to velká škoda.
Pro shrnutí, líbilo se mi to a bavilo mě to. Četlo se to hodně rychle, bylo to vtipné a já si to užila. Netradičně tradiční příběh o venkovních protikladech a stejném vnitřku. Je to protknuté silnými emocemi. Hrdinu jsem si zamilovala a hrdinka většinou byla prostě dobrá. Jsem spokojená, až na pár doslova drobností, kterých jsem si všimla a které mi to trošek zkazili. Epilog samotný má nasazené růžové brýle a v puse tentokrát růžové, jahodové lízátko. Nemůžu si pomoci, jsem na to háklivá, protože to nedělá dobrý dojem. Člověk tomu, ačkoliv romantik jsem velký, nevěří. Tak přeslazené a sentimentální s postavami, které ani nepoznávám (většinou tu mužskou), to snad být ani nemůže. No, co naděláme. Knihu samozřejmě doporučím a hodnotila bych to odřenými 4,5*. :)

05.02.2022 5 z 5

Hacker Hacker M. K. Hardy

Potom, co jsem od autorky přečetla Knihomolku jsem si řekla, že zkusím i její prvotinu, která spatřila světlo světa. Celkem jsem se na ni těšila, ačkoliv to skončilo tak nešťastně a já ji na pořádnou dobu odložila hned po pár stránkách. Každopádně jsem ji nakonec opět popadla, abych si ten rest vyžehlila a musím říct, že mě to pěkně chytlo. Čtivost tomu rozhodně nechybí. Drželo to moji pozornost, mělo to pěkně svižný styl. I když je pravda, že někdy to bylo až moc unáhlené a na škodu.
Hlavní hrdinka Jessica mi přišla fajn, převážně. Někdy se prezentovala tak a pak se nakonec chovala jinak. Okamžiky to bylo matoucí a nutilo mě to přehodnocovat na ni svůj názor. Musím však říct, že nebylo nic, čím by se mi znelíbila a vadila mi. Ta holka měla kliku. :D
Druhý hlavní hrdina John se mi líbil, neměla jsem proti němu nic. Oblíbila jsem si ho a dejme tomu, byl to takový moderní a velmi normální princ na bílém koni i s něčím navíc. Nevídané.
Byla pravda, že "zápletka", kdo je vlastně tím tajemným pisatelem byla jasná již od začátku, takže se žádné překvapení nekonalo. Byla to trochu škoda. V příběhu se opakovala smyčka, která navozovala, jak čas plyne. Bylo to ve velké míře než zbytek, který by si rozhodně zasloužil víc rozepsat. Přeci jenom některé věci nebyli nijak rozvedeny, dořešeny a člověka by i zajímali. Jinými slovy to, co by si to zasloužilo, to nedostalo prostor. Natož samotný závěr. Mám dojem, že byl trošek odfláknutý. Možná jsem čekala víc, větší drama mezi hlavními hrdiny nebo nějaké wow překvapení.
Někdy mi taky přišlo zvláštní v českém prostředí ty anglická jména, (i když dneska je to už asi normální). Přeci jenom zní divně "ahoj, já jsem Ivana, Mirka, Jirka..." a "čau, já zas Jessica, John." No, ti nevím. Musím taky zmínit, že autorčiny obě knihy mají dost podobného. Včetně "neobvyklých" sportovních prvků, což ale zní dost zajímavě.
Děj knihy byl jednoduchý - velké kolečko na vysoké a krátká mimořádka, praxe v lázních. Bavilo mě to hned z několika důvodů, ale nejspíš to mohlo být prostě lepší, promyšlenější. Našla bych tam mouchy, ale zase na druhou stranu autorce tleskám. Snaha se rozhodně nezapře a já ji musím ocenit.
Prostě proč ne. Jedná se o jednorázovku jednoduchého a oddechového typu s romantickou zápletkou. Leč některé momenty jsou až moc klišé a opět nešťastně unáhlené. Nedalo se tomu pak úplně věřit. A to především ze strany Jess. Téma si každý můžeme pochopit po svém, někdy je to nebezpečné a otravné, někdy zábavné a návykové. Drtivá většina toto zažila. Příběh není vůbec špatný včetně postav, ale pravdou je, že by se na něm prostě dalo zapracovat lépe. Samozřejmě je vždycky otázkou z jakého úhlu se na něj čtenář bude dívat. Nemám asi problém doporučit, i když to má své rezervy, mouchy a nedokonalosti, ale hodnotím fakt krásnými 4*. :)

02.02.2022 4 z 5

Bohové a monstra Bohové a monstra Shelby Mahurin

Na poslední díl této série jsem se velmi těšila. Mohlo to samozřejmě přijít daleko dříve, ale aspoň, že to přišlo. Četlo se to samo a rychle. Styl, tempo a střídání postav mě bavilo. Vyprávění je protknuto vulgaritami, které jsou akorát, které se tam hodí a vyvolávají úsměv. Neměla jsem s tím problém, ba naopak. Celkově ten příběh je vtipný, i když v rámci závažnosti děje trochu míň, než bych si přála. Prostě jsem se vrátila tam, kde jsem to měla moc ráda. Tahle kniha je doslova natřískaná akcí. Pořád se tam něco dělo, nenechalo mě to včetně samotných hrdinů vydechnout. Nemohla jsem se odtrhnout a prostě jsem potřebovala vědět, co se stane a hlavně, jak to všechno skončí.
Hlavní hrdinka Lou byla skvělá. Je to postava, kterou jsem si oblíbila hned a nedá se jí jinak než fandit. Je to lehce střelená holka s obrovským srdcem ze zlata a s ještě větším úkolem před sebou. Těšila jsem se na ni hned zkraje a docela mě mrzelo, že jsem se s ní - jako pořádně s ní - nesetkala. Pak jsem jí zase držela palce s Reidem, se kterým si musela něco počít.
Reid, druhý hlavní hrdina. Snad první zrzek, který si ukradl moje srdce. Toho chlapa jsem měla vážně ráda. Bylo mi ho hrozně líto v první části, kdy "neměl" svou Lou a pak jsem zas s každou stránkou doufala, že on sám se najde a rozpomene. To mě snad bavilo nejvíc. Tak nějak jsem se vrátila na samotný začátek toho příběhu, což bylo dost příjemné. Reid byl skvělá postava, která to neměla také vůbec lehké, ale které prostě bezmezně věříte.
Další velké postavy jako Coco a Beau mě přetáhli na svoji stranu, dávno. Bez nich by to nebylo vůbec ono. Měla jsem je hrozně ráda. Hlavně princátko bylo dost vtipné. Další postavy, které měli menší roli, však důležitou mě zase mile překvapili. Člověk si je přeci jenom oblíbí, ale na tu hlavní partu to samozřejmě nemá. Děj knihy, která má snad tunu stránek byl vážně natřískaný. Nenechal mě odpočinout. Ušli jsme velkou štreku, která nebyla snadná, která byla zatraceně krvavá a drsná. Dokázal dost překvapit, dokázal zmást. Bylo to dobře vymyšlené. Tenhle příběh se mi hrozně líbil a bavil mě jako celek - tedy všechny díly. Zamilovala jsem se do prostředí, postav, jejich úloh, vztahů. Bylo to pro mě něco nového a úžasného. Ten humor a sprostá slova to pěkně rozzářili. Bavila jsem se, místy až královsky. Musím jednoznačně říci, že se jedná o dost originální a povedený příběh, který jednoznačně překvapí. Už teď mi to všechno chybí.
Jsem hrozně ráda, že jsem se k tomuhle příběhu mohla dostat, i za to, že tyto knihy můžu mít v knihovně. Unikátní a skvělý příběh. Vtipný a emočně silný. Zamilovala jsem si ho včetně samotných postav, které si mě získali. Epilog byl moc krásný. Ti dva si to zasloužili a vypravěč? Byla to taková malá pocta pro něj, pro někoho, kdo si nás získal dávno. Autorka to udělala moc hezky a správně, až mě to trochu dojalo. Kniha/y se s ničím nemažou a není to žádná pohádka. Nebezpečí je zkaleno krásnou romantickou linkou, která vzešla od nenávisti k lásce. Pro moji dušičku to je ideální. Dost jsem si to užila.
Abych to uzavřela, protože mnohé jsem sdělila již k předchozím knihám a omílat se jak kolovrátek nemá cenu. Jednoznačně úchvatná záležitost jako celek (série), která mě dostala. Zamilovala jsem si to. Neskonale mě to bavilo a líbilo se mi to. Rozhodně můžu a chci doporučit a nad hodnocením není co řešit. Plný počet, protože si to Lou a Reid plně zaslouží. :)

01.02.2022 5 z 5

Zrazená Zrazená Kiera Cass

Kniha se mi do rukou dostala celkem dlouho poté, co jsem zdolala první díl. To se taky projevilo na tom, že jsem vlastně neměla podrobný přehled o tom, co se tam sakra vlastně děje, kdo jsou některé postavy a z jakých důvodů přesně usilují o. Styl i poměrná čtivost celkem ušla. Což je jedno malé pozitivum. Druhé, ale velké je ten nádherný přebal, který si ta špatná kniha nezaslouží. Ano, ta kniha stála za pendrek a já s ní bojovala.
Hlavní hrdinka Hollis byla taková malá blbka, která se chová nepochopitelně. Věčně kvůli nesmyslům brečí, přivlastňuje si cizí lidi za vlastní. Chová se zvláštně, nejdřív jako chudáček oběť, co jí zabili milovaného manžela a pak je zase velkej drsoň. Je to lhářka. To omílání, jak moc milovala Silase jsem jí nevěřila. Znali se 14 dní, proboha. Nemohla to být víc než náklonnost a ta její šaráda s manželstvím byla taky fraška. Hrozně mě tím štvala. Pak to neskonalé štěstí, jakou našla novou rodinu, která ji samozřejmě hrozně zbožňovala, náhlé vzplanutí citů - kde se jako vzaly?, a to nemluvím o tom nesmyslném konci, co jí vůbec spadlo do klína. Kriste pane. Ne, k Hollis jsem si krom averze nevypěstovala nic dalšího, lepšího. Neměla jsem ji v oblibě, byla to hrozná postava, která měla všechno zadarmo - doslova. Samá náhoda, která jí uvolňovala cestu. Že to nedávalo smysl? Neva. Hollis je prostě vyvolená, která si to přeci zaslouží. Ale za co jako? Dále pořád měla za skvělou postavu a vzpomínala na ni a přála jí vše dobré, tu Delia Grace, která se k ní rozhodně nezachovala dobře. Ne, tu pořád nemůžu cítit, proto mě to asi vždycky nadzvedávalo. Přišlo mi, že Hollis chybí výplň lebky. Taky si myslela, jak je vtipná. No, byl to pravý opak.
Tentokrát jsme měli i druhého hlavního hrdinu Etana, který dokonce vydržel do konce knihy. Nebyl špatný, když pominu okolnosti, jen nepochopím to, co mezi nima jako zatraceně mohlo vzniknout. Ubohá rádoby romantická linka, která vznikla lusknutím prstů. Doslova z ničeho si padali k nohám. Nedalo se tomu věřit.
Ostatní postavy, který z Hollis byly poprděný zmiňovat nebudu. Ale jako, položme si otázku, proč? Nechápu. Co se týče děje, přišlo mi, že se tam toho vlastně moc nestalo. Respektive žádná akce, která by mě dostala. Spíš jen nástřel plánů, fikfik a povedlo se! Jak neuvěřitelně nečekané. To, co mělo potenciál a dokonce klidně přiznám, že mezi tím napsaným zoufalstvím bylo opravdu zajímavě a až skvěle vymyšlené, tak dřív skončilo než jsem se naděla a navíc to skončilo tak nedůstojně a nezajímavě. Bylo to postavené prostě špatně. To, co by bylo zapotřebí nebo co bylo vážně dobré, tak to se projelo rychlíkem, ale zbytek - nudné, nezajímavé scény, kde se nic krom toho, že Hollis bulí nebo si přivlastňuje cizí lidi za vlastní, tak tam jsme museli trávit mládí. "Konec" knihy po "rozuzlení" se mi zdál dost dlouhý a o ničem - na co? Zbytečné. A to zozuzlení alias Jameson - ubohé. Tolik nedůstojný odchod si ta postava nezasloužila.
Jsem z toho hrozně nešťastná, protože obecně na tohle od autorky moc zvyklá nejsem. Zároveň jsem ráda, že tahle série má jen dva díly, protože bych víc nedala. Jsem zklamaná a snad i naštvaná. Mělo to potenciál a nic. Všechno tam dopadlo dobře, všechno bylo zalité sluncem, všechno bylo zadarmo. Ten příběh mi připadá hloupý, jak snadno každý všechno získal. Nelíbilo se mi to a ani mě to nebavilo. Kdybych nebyla hloupá a nechtěla dočítat série, pokud to jen trochu jde, tak se k tomuhle dílu nepřiblížím. Nestál mi za to. Rozhodně nemůžu říct, zda byl lepší či horší než Zaslíbená, protože pro mě to byla katastrofa naservírovaná do dvou knih. Hodnocení bych nechala tak, že hvězda bude za ten přebal, druhá za poměrnou čtivost a v jistých okamžicích fakt nadějné pasáže, co trvaly asi jen minutu, než je autorka zadupala do země. Poslední za to, že jsem přežila a tohle je u konce a bylo to stejně špatné jako první díl. :D Nedoporučuji a hodnocení je vážně o hodně odrbaných a malých hvězdách.

26.01.2022 3 z 5

PS: Je to výzva PS: Je to výzva Winter Renshaw

Tak jsem popadla třetí a poslední knihu ze série P.S. Četla se stejně rychle jako její předchůdkyně. Styl i tempo byly v pořádku. Někdy teda až moc rychlý děj, zvlášť na konci, což mi přišlo akorát na škodu. Musím hned zkraje taky konstatovat, že tento díl byl pro mě taky nejhorším/nejslabším, a to z mnoha důvodů.
Hlavní hrdinka Aelin byla zvláštní. Nedokázala jsem si k ní vybudovat žádný vztah. Byla to taková plochá postava, kterou jsem jen sledovala, nic víc. Zdála se mi jako rozporuplná osoba. Asi úplně nepochopím toho, kdo má tolik potřebu mít věci pod kontrolou a doslova posedle srovnány, že se bezhlavě pustí do něčeho tak "velkého". Najednou nepřemýšlí? Najednou vlastně není tak ujatá? Ach jo. Zmíňka o jejích rodičích se mi taky nelíbila. Jediné, čím se mohla pochlubit, byl její bratr doktor.
Druhý hlavní hrdina Calder u mě vyvolal snad jen o zrnko víc sympatií než jeho protějšek, ačkoliv taky, spíš bych řekla, že jsem ho stejnak jen sledovala, aniž bych cokoliv. Calder byl takový ten klasický hrdina do těchto příběhů a jak už to tak bývá, tak během týdne, dvou se zblázní ho holky, kterou absolutně nezná, ale hrozně miluje. Jsem romantik a mnoho klišé překousnu, ale tady mi to moc nešlo. Wtf?! Jeho otec byl prostě parchant, takže to, co se mu stalo si svým způsobem zasloužil, ať už to zní jakkoliv hrozně.
Ti dva byli rozhodně zvláštní pár. Přišlo mi, že chemie mezi nimi, která by působila na mě jako čtenáře vůbec nefunguje. Nechytlo mě to za srdce, nevyvolalo úsměv, nerozesmálo, nic. Jedno velké holé a smutné nic. Bylo to slabé.
A to nemluvím o rychlosti děje, kterým jsme tedy prosvištěli jak nic, na to, co se "všechno" stalo. A to hlavně v posledních kapitolách. Takový rychlík, který byl navíc nereálný a přitažený za vlasy. Příběh je navíc zasazený do klasické šablony - šéf a sekretářka, která je sice dost omletá, ale vždycky se dá zvládnout ji nějak zajímavě zpracovat. Tady, tak nějak a opět nic. Nic zajímavého, co by mě chytlo a bavilo. Myslím, že tohle zpracování šablony se nepovedlo, nevím, co autorka dělala.
Byla to kniha, co mi sice vyplnila čas a fakt až nepochopitelně rychle se četla, ale nic mi bohužel nedala. Cítím lehké zklamání. Taky, zase nechápu, co má společného s "P.S." - ten jeden krátký vzkaz se do toho snad ani nedá počítat. Asi mě představa dopisů v první knize přivedla v omyl. Musím však ocenit závěr/epilog o několik let později. Ten se mi vlastně líbil, zněl tak nějak normálně. Stál na místě a byl pravděpodobný. Tak asi proto. Tenhle díl bych úplně nedoporučila, slabota. Hodnocení musím oproti zbytku stáhnout dolů. Je to takový nic neříkající a zvláštně nijaký střed.

23.01.2022 3 z 5

PS: Chybíš mi PS: Chybíš mi Winter Renshaw

Jedná se o nepřímé pokračování série P.S., kterou jsem začala číst. I tato kniha se táhne ve stejném duchu. Jedná se o jednoduchou, romantickou oddechovku, která nejde nijak zvlášť do hloubky. Čte se to hodně rychle a příjemně. Styl, tempo, střídání postav i kratší kapitoly. Všechno mi vyhovovalo. Celkem se mi líbí, kam autorka zabředla, respektive, že se nejedná o těžké dílo s životními katastrofami, co hrdiny trhá na kusy při každé kroku. Možná se to některým bude zdát, že je to prvoplánová věc, že víc toho autorka neumí a její tvorba je slabá, ale… ono to tak být vůbec nemusí. Naopak. Bylo to hodně milé.
Hlavní hrdinka Melrose byla super. Setkala jsem se s ní letmo už v první knize, jelikož se jedná o sestřenku Maritzi. Melrose se mi moc líbila, neměla jsem s ní žádný problém a nemám jí ani co vytknout. Ze začátku mi ji bylo líto kvůli Nickovi, ale pak ke konci? Přišlo mi to snad z jeho strany i falešné. Právě z pocitu, že se chlap cítí ohroženě anebo měl prostě předčasnou krizi, a tak dělá blbosti. Rychle se to ale zlomilo. Na začátku i na konci. Líbilo se mi jaká byla. Že si nic nenechala líbit, dokázala pomoci a postarat se. Hrozně fajnová holka, která si na poměry své rodiny musí všechno vydřít sama, včetně peněz. Neobvyklý plán, ale sympatický.
Druhý hlavní hrdina Sutter si mě získal dokonale, a to velmi rychle a naprosto vším. Jedná se o týpka, který to neměl dřív dvakrát lehké (jasně, někdo z té dvojice to být musí), ale dostal se z toho a nyní funguje, a to dobře. Měl můj obdiv. Maká rukama, srdce má na správném místě a nemůže se mu nic vytknout. Hromadě věcí chce věřit, ale překvapí ho, že tomu tak ve skutečnosti není. Vlastně asi jako každého. Však za to pak dokáže bojovat. Věřila jsem jeho pocitům a bolesti. Oblíbila jsem si taky jeho bráchu, který mě lehce překvapil svým handicapem, ale byl hrozně príma. A taky v rámci něho jsem Sutterovi držela palce. Přeci jenom, zasloužili si to oba.
Ti dva hlavní hrdinové dohromady fungovali prostě "klasicky“ dle vzorce. Od cizích s výtkami až po nejdražší a nerozlučné. Bavilo mě sledovat jejich chování, jejich střety, jejich hovory, činy. Dost se k sobě hodili a člověk jim to prostě na tom pozadí přeje. Řekla bych, že tady romantická linka byla vykreslena o hodně líp než v první knize. Dokázalo mě to chytnout za srdce. Měla jsem k tomu asi nějak blíž.
Příběh je hezký, líbil se mi, však je s nádechem růžové směsy - a to teď není výtka. Naopak. Jenže na samotný závěr autorka chrstla celou plechovku zářivě a sytě růžové a tohle za mě nebyl moc chytrý krok. Alespoň pro mě. Závěr je o několika stránkách, kde se spíše dozvídáme, co se stalo dál s některými, ať už hlavními nebo vedlejšími, postavami po několika dlouhých letech. Rozumím tomu, ale… bylo to zbytečné. Upřímně - nepotřebovala jsem to. Vážně ne. Mělo být bez závěru, rozhodně.
Pro shrnutí. Je to velmi jednoduchý příběh, kde je jasné, jak to dopadne. Není to nic, kde by se řešila nějaké obří dramata. Postavy mi byly sympatické, hodně jsem si je oblíbila, dokázala s nimi soucítit a fandila jim. Líbilo se mi to a bavilo. Romantická duše je spokojená. Za mě lepší než první kniha, na sto. Trochu mám pocit, jako by mi k některým drobným věcem chyběla odpověď, ale nejspíš to měl ten závěr nepřímo vysvětlit, že vlastně cajk. Ok. Musím taky podotknout, že tento příběh s dopisy, potažmo možností „P.S.“ nemá nic společného. Knihu však mohu doporučit a neváhám hodnotit plným počtem. Tak a teď jsem zvědavá na poslední P.S. :)

22.01.2022 5 z 5

Zámek v oblacích Zámek v oblacích Kerstin Gier

Autorku již znám z několika jejích předchozích knih a ačkoliv jsem tohle dílko měla vyhlídnuté již dávno, dostala jsem se k němu až teď a navíc úplnou náhodou. Těšila jsem se a byla zvědavá. Musím však přiznat, že mě začátek dost rozhodil, respektive byla jsem z něho nešťastná. Hodně popisů s informacemi, které se mi zdáli zbytečné a přímá akce nijak zvláštní, až žádná. Nakonec to pominulo, po pár stránkách a já se dostala do míst, která od autorky tak dobře znám. Krom toho začátku, kdy mě to dost odradilo, se to četlo velmi dobře a rychle. Tempo a styl mi dost vyhovoval.
Hlavní hrdinka Fanny je sedmnáctileté holka s dost netradiční situací na krku. Dostala se jako praktikantka do hotelu, kde je velká spousta různých hostů i zaměstnanců, kde zažívá jedno velké dobrodružství. Místy až takové, co raději ani nechcete prožít. Jako postavu jsem si ji dost oblíbila a ráda sledovala její kroky. Soucítila a držela palce. Líbilo se mi na ní, že to byla taková až nevinná postava, nic zkaženého. Na její věk a dnešní dobu. Byla milá, fajnová.
Postav tam bylo opravdu velká spousta a každá měla svoji větší či menší roli. Zmínila bych ale takové Fannyiny protějšky, a to Bena a Tristana. Tyto dva kluky jsem si hodně oblíbila. Neměla jsem proti nim absolutně nic. Líbila se mi ta myšlenka toho, že stojí proti sobě jako soupeři. Jo, přiznávám, moje romantická duše si na tom dost ujíždí a možná lituje, že toho nebylo víc v tomto směru. A taky možná celkově té romantiky. V každém případě jsem pořádně nevěděla, který z nich bude ten pravý ořechový a upřímně jsem netušila komu fandit. Nebylo to úplně tak jednoznačné.
Což vlastně nebyl ani ten děj. Nebylo pořádně jasné, co se z toho vyklube, respektive jsem si ani neodhadovala něco pomyslet. Je to dost dobře vymyšlené a namíchané, ačkoliv se to možná zdá lehounce překombinované. Ohromně mě to bavilo a byla jsem zvědavá, co se bude dít dál a dál. Dostala jsem něco, co jsem asi úplně nečekala, překvapilo mě to, ale jsem spokojená. Dobrý volba, která se vyplatila.
Děj se odehrává vysoko v horách, ve starém hotelu. Má to svoje kouzlo, pocit, že je to vrchol světa a zároveň ten nejosamělejší kout, ve kterém se v jednom čase objevilo najednou tolika lidí. A navíc v zimě. Dýchlo to na mě trochou historie a bylo to hezké. Líbilo se mi, jak se tam prolíná tolik zemí/jazyků/národností. Staré i nové/moderní věci a vlastně i chování postav.
Je to taková milá, holčičí oddechovka, která zavání detektivkou. Úsměvná, lehounce romantická s dobrými postavami a dějem. Napínavá a překvapivá. Užila jsem si to a jsem moc ráda, že jsem se ke knize dostala. Autorka mě baví a jak je vidno, dokazuje to každou svou knihou. Takže jen tak dál.
Nemám problém doporučit. Vzhledem k věku hrdinky možná pro lehce mladší slečny, ale i pro ty lehce starší děvčata to je fajn. Jsem toho jasným důkazem. Moc se mi to líbilo. Na základě začátku, který mě tolik potrápil (jakože fakt dost) bohužel musím hodnocení stáhnout na 4*. Ale jinak je to moc pěkná kniha i s přebalem, na kterém si najdete svou postavu. :)

16.01.2022 4 z 5

PS: Nesnáším tě PS: Nesnáším tě Winter Renshaw

Na knihu jsem se celkem těšila a koukala jsem po ní už dávno. Anotace zněla dobře, takže jako oddechovku, proč ne. S autorkou jsem už tu čest měla a nebylo to vůbec špatné, tudíž další známka jít do toho. Četlo se to rychle a dobře. Mělo to dobré tempo, vůbec nebyl problém. Styl i forma mi seděli. Téma nebylo asi úplně originální, ale i tak jsem si to užila, bylo to zajímavé.
Hlavní hrdinka Maritza mi ze začátku přišla krapet jinačí než po pár stránkách. Možná to dělalo to, že jsem na knihu neměla moc čas, a tak jsem ji měla dlouho rozečtenou. Nebylo to však nic ve zlém či špatném světle. Ve výsledku jsem si tu holku oblíbila. Nevadila mi, místy se mi i dost líbila. Byla hodně živá a aktivní, ukecaná. Samozřejmě našlo by se něco, co bych udělala jinak, ale tak co - každý jsme nějaký. Měla docela "zajímavou rodinu". Překvapilo mě, v čem žije a přitom si musí vydělávat. Jako jo, je to správné, ale... asi to prostě nečekáte. Žila i v dost zajímavém místě.
Druhý hlavní hrdina Isaiah měl neskutečně děsný jméno. Ono vlastně ani hrdinka to dvakrát nevyhrála. Každopádně ten týpek se mi líbil. Nebyl dokonalý, nohama na zemi, starostlivý, obětavý. Takový možná klasický hrdina, co se neváže, v rámci možností si užívá, ale přitom srdce na pravém místě. Musím toho chlapa obdivovat - být voják a na misi je... šílený, odvážný, úctyhodný, nesobecký a zatraceně pitomý ve smyslu svých blízkých, které nechává za sebou. Je to tak rozporuplný. Nevím, jestli ho obdivovat nebo být naštvaná, kdybych byla v kůži některé z postav v jeho okolí. Na konci byla dobrá zápletka s jeho bratrem. Tohle jsem nečekala a líbilo se mi to. Přesto... pěknej šmejd.
Ten vztah mezi hlavními hrdiny byl tak neskutečně nepravděpodobný, až to bylo milé. Jako... týden společných zážitků včetně pár dopisů, co končí láskou na celý život? Vážně?! Jako fantazie dobrý, ale děsně vzdálený alespoň kapce reality. Velká pohádka pro dospělé.
V každém případě se mi příběh líbil. Byl dost jednoduchý, oddechový, milý, rychle plynul. Točil se převážně jen kolem hlavní dvojice. Nic pořádně závažnějšího anebo průserovýho se na vedlejší koleji neřešilo. Nebylo to bohužel top, a to více směry a mouchy tam prostě jsou, ale zase na druhou stranu, proč ne. Jasně, mohlo to být víc rozepsané, dovysvětlené, dotažené do konce, míň růžové, ale pokud tam člověk nebude hledat jen to špatné, tak si to užije. Alespoň já si to užila. Epilog mi tam moc neseděl. Nevím, lehce zvláštní. Kdyby to skončilo poslední kapitolou, bylo by to ok, ale tahle? Dostali jsme zase nějaké info, které ne-úplně bylo rozvedeno. Prostě šup, plác, po třech letech a tečka. Měla bych asi pár dotazů. A to vlastně nejen k epilogu, ale celkově k příběhu. Cením ale, že mi ze samotného konce netrnuly zuby.
Na závěr - je to takový hezký, místy hloupoučký příběh, který je čtivý. Bavilo mě to. Celkem se těším na další díly z této P.S. série. Odpočinková, velmi nenáročná a lehce romantická četba. Nemám problém doporučit i když to není nijak hluboké, hodnocení musím lehce stáhnout dolů, mezi 3,5-4*, protože několik kazů tam je, za srdce mě to až tak nevzalo - bohužel, a určitě se to dalo podat lépe. Však, proč ne. :)

12.01.2022 4 z 5

Vánoční prasátko Vánoční prasátko J. K. Rowling (p)

Na Vánoční prasátko jsem se ohromně těšila, ačkoliv nejsem už za žádných okolností věkovka/cílovka. Přesto, Rowlingová je schopná tento fakt vyvrátit, vzpomeňme si na oblíbeného a nesmrtelného Harryho Pottera. Takže, proč ne. Pohádkové příběhy mám moc ráda a budu upřímná, dost mě zlákaly i ty nádherné ilustrace, které příběh doprovází.
Jak jsem zmiňovala, těšila jsem se na to, ale po několika stránkách mě nadšení začalo opouštět. Snad ten jednoduchý styl, na který jsem nebyla zvyklá. Skoupost na detaily, žádné rozepsání. Dětem to snad stačí, ale mě rozhodně ne. Deset informací během jedné stránky bez bližšího vysvětlení se mi moc nelíbilo. Chvíli jsem byla opravdu nešťastná až naštvaná. Díky bohu, netrvalo to dlouho (pouze první část) a obrátilo se to poté hned o 180 stupňů. Jako by takový poklesek neexistoval. A ten styl byl bez problému.
Hlavního hrdinu Kubu i Vánoční prasátko jsem si moc oblíbila a prostě jim to na tom dobrodružství, které bylo nádherné i nebezpečné zároveň, držela palce. Ta kniha má v sobě hodně věcí/myšlenek, které poberou rozhodně dospělí než děti. Rozhodně jsem v tom viděla víc. Pěkné myšlenky, zajímavé i nehezky reálné. Můžu se upřímně jen domnívat, pro koho ta kniha doopravdy byla psaná. Má to v sobě spoustu toho, co prostě děti nepochopí/neuvědomují si, jak jsou opravdovým světem nepolíbeni.
Ten svět, do kterého se Kuba propadl s Vánočním prasátkem se mi vlastně hodně líbil - úžasně vymyšleno, skvěle pojmenováno (přeloženo). Líbil se mi nápad i myšlenka - Kuba se honí za Pašíkem a ve výsledku bojuje za Čuníka. Příběh dokáže pozlobit/rozzlobit, uklidnit, napnout, pohladit i dojmout. Ukázat jednotlivé city na papíře a zároveň je vyvolat u čtenáře. Je to mocná a kouzelná knížka. Takový malý paradox. Přesto celek je nádherný.
Musím doporučit. Každý by měl zvážit věk na pochopení té knihy, případně přidat kopu vysvětlování, ať už teď nebo za pár let, což platí pro rodiče. Každý si v tom rozhodně najde to svoje, a to i bez ohledu na věk. Hodnocení po první části, která mě vážně potrápila, musím dát 4,5*, ale jinak nemám co vytknout. Opravdu moc krásné, jak děj, tak ilustrace. :)

01.01.2022 5 z 5

Chaos v míru Chaos v míru Amo Jones

(SPOILER) Na knihu od Amo jsem se neskutečně moc těšila. Ale ohromně, proto, jak jsem mohla, vzala jsem si ji do rukou a taky to tak dopadlo. Padla za pár hodin. Zpětně, jako tradičně, toho lituju, protože tuhle autorku jsem si velmi oblíbila, má čestné místo v mé knihovně a je zapotřebí si jí šetřit. Dovolím si říct, že autorčin styl, ať už psaní samotné anebo trochu toho myšlení (i když tohle je stále velká neznámá a věřím, že nikdy nebude poznaná) už znám. A přesto musím konstatovat, že tady jsem Amo úplně nepoznávala. Respektive, bylo to dobře napsané, skvěle se to četlo, dokázala mě šokovat, překvapit oběma směry. Vymyšlené to měla zajímavě, dobře, ale... ona byla taková mírná! Upřímně jsem čekala větší šílenosti, větší zvěrstva a bizarnosti. Zcela vážně. Všechno to tam samozřejmě bylo, ale... v malé míře na její poměry. Což bylo... nečekané, jiné. Bylo to dost zvláštní, ale nemůžu to brát jako něco špatného ani kaz.
Hlavní hrdinka Dove/Persefona se mi líbila. Byla to mladá holčina, která toho dosud měla naloženo celkem dost. Dokázala jsem si ji oblíbit, fandit jí a celkem se do ní vcítit. Vytkla bych jí jen to, že se snad nezajímala, neprotestovala. Naopak se s tím smířila, brala to jako normální věc, prostě otočila list a zrovna se děje tohle - ok, nemám proti tomu nic a pojedu teď tímhle směrem, bez problému. Já nevím, být v její kůži, tak je zasypávám otázkami, dokud nedostanu adekvátní odpovědi, zvažovala bych snad i útěk, abych mohla říct, že jsem pro to aspoň něco udělala, ale naše hrdinka nic. Nechápu, ale ok. Takový menší chlup na kráse.
Hlavní hrdina King byl prostě...neuvěřitelnej... chlap. Jasně, byl to parchant, velkej zmetek celou dobu a nebylo lehké s ním vyjít, přesto člověk si ho musí oblíbit. Ten týpek si mě získal, i přesto, že se mi mnohé příčilo. Žil ve světě, který je prostě naprosto něco neuvěřitelného. Je to takový svět ve světě. Šílenost. Bizár. Ale ok, měl to v krvi - s tím se nedá nic dělat. Měl drsný úkol a bylo mi ho ke konci trochu líto. I jeho kamarády, "bratry" jsem si dost oblíbila, nejvíc asi Killiana, těžko říct proč. Rozhodně zajímavá parta a určitě bych jí jen tak potkat nechtěla, co si budem. Člověk se může jen těžko bránit. Magoři, šílenci, hajzlové - nejlepší přívlastky pro ně. Ale dostali se mi pod kůži.
Ti hlavní hrdinové kolem sebe kroužili z mnoha důvodů a šlo jim to celkem dobře. Měla jsem sice pocit občas, že to nabralo až moc unáhlený směr anebo to pár kroků a fází přeskočilo - takže bych přivítala pár stran navíc, kde by se to zase dohnalo, ale i tak tam byla chemie, která fungovala. Zajímavé je sledovat. Spolu. Proti sobě.
Ten příběh, svět, zápletka byl hodně dobře vymyšlený. Nebyl dokonalý, rozhodně ne, protože pár věcí nemělo moc logiku, bylo rychlé, neuvěřitelné apod., že by to sneslo kapku péče navíc, ale i tak můžu říct, že se mi to líbilo a ohromně mě to bavilo. Taky je pravdou, nemůžu si pomoct, že mi to v jistých prvcích připomínalo autorčinu sérii Elitní klub králů. Především podobnost Bratrstva, postav s Králi. Vlastně ti tři, co se tam dostali - Bishop, Nate a Brantley byli takoví King, Killian a Kyrin. Nebo naopak, jak kdo chce. To, že se tam dostali hlavní protagonisti Králů jsem uvítala, bylo to milé překvapení, ale lehké zklamání nastalo, když tam vlastně neměli žádnou roli. K čemu mi pak byla jejich zmíňka? Čekala jsem nějaké haló a bordel. :D Škoda.
Závěr příběhu se pěkně rozuzlil a vysvětlil, nenastalo takovéto cosi, co se rozklíčuje až v další knize a na konci čtenář pukne. Je ucelený a ukončený, pro všechny momentálně - respektive tato dvojice King a Persefona mají svůj šťastný konec. Ten dodatek na samém konci je vstupenka do dalšího dílu, díky bohu nebyl nijak konkrétně tajemný, takže mi to zase tolik nešponuje kšandy, přesto se moc těším, až se s tou partou znovu setkám.
Pro shrnutí - četlo se to velmi dobře a rychle, bavilo mě to a líbilo se. Je pravda, že jsem od Amo čekala víc ve více směrech, zdála se mi taková hodná a mírná, oproti tomu, na co jsem od ní zvyklá. Nemůžu to však vytýkat z mnoha důvodů. Přesto to nemůžu vysvětlit mému malému pocitu zklamání. Postavy mi sedli, prostředí dost "zajímavé", bizardní a děj hodně dobrý. Dokázalo mě to pobavit, culit se, strhnout a překvapit. Líbily se mi jména začínající na K, respektive ten nápad, ta provázanost. Těším se na další díl, jsem zvědavá, co bude dál. Rozhodně mohu doporučit a hodnotím to trochu odřenými cípy všech pěti hvězd. :)

06.12.2021 5 z 5

Podraz Podraz Paulina Świst

Na poslední knihu ze série Kolotoč jsem se těšila, ale zároveň jsem se jí obávala. Těšila jsem se z toho důvodu, že se dozvím, jak to teda všechno bylo, že se setkám znovu s těmi ne-hlavními postavami a prostředím a dokonce i na to, že to bude tímhle uzavřená kapitola. Bála jsem se jen jednoho - hlavních hrdinů z Kolotoče, a to Olky a Orla, které fakt vůbec nemusím. Musím však říct, že anotace je taky dost zavádějící a o to, mě čekalo příjemnější překvapení. Četlo se to rychle a vlastně samo. Je to zkrátka styl, na který jsem od autorky zvyklá, který jsem si oblíbila a vyhovuje mi.
Hlavní hrdinkou byla Pola. Byla to dost povrchní a lehce šťouravá holka se slovníkem dlaždiče (jako ale všichni), ale vůbec mi to nevadilo. Naopak, jsem si ji oblíbila, ráda ji sledovala a držela palce.
Druhý hlavní hrdina byl Bartek, další prokurátor, který se s ničím a nikým nemazal. Drsňák s dobrým srdcem. Měla jsem ho ráda a stejně jako Pole jsem mu fandila.
Ti dva měli společnou, ač ne úplně šťastnou minulost. Přiznám se, že by mě možná zajímala daleko víc než bylo zmíněno, což je kapku škoda. Poli mi bylo líto, protože Bartek byl parchant. V každém případě už od začátku to mezi nimi jiskřilo a tvořila se velmi dobrá chemie. Hrozně mě bavili, jak spolu jednali. Jak byli emočně rychlí, nestálí, překvapiví. Byl to prostě super pár, který jsem měla ráda a líbil se mi. Díky bohu za to, že byli hlavními hrdiny.
Olka a Orel se samozřejmě v této knize vrátili na scénu, dostali to, co si snad ani nezasloužili - jo, určitá velká zášť vůči nim z jejich knihy přetrvává. Přesto, kde je potom nějaká spravedlnost?! Zmírnění bych ještě pochopila, ale žádný trest? Vzhledem k tomu, co všechno způsobili, a že se jim nic nestalo a vlastně i všechno zůstalo, tak mě to akorát namíchlo. Ach jo.
Dvojice Kinga a Chladnej měli na konci taky pár stránek. Ajajaj. Evokuje to ve mě otevřená vrátka se Šedivákem, kterým je pro mě skvělá záporná postava. A co si budem, tohle mě hodně zajímá!
Kdybych ale měla shrnout tuto knihu, příběh, tak musím říct, že mě to bavilo. Hrdinové mi skvěle sedli a já si to užila. Trochu vztahového drama a taky toho zločineckého, což se ale vyřešilo ke spokojenosti všech a bylo to celkem pěkně vyvážené. Ten závěr zločinu/Kolotoče jsem asi čekala jako větší haló a boom, to přiznávám. Ale závěr hrdinů byl pěkný, i když bych asi čekala malinko víc, respektive nějaké pořádné vyříkání si, větší zjištění, co bylo v minulosti a taky nějaké opravdové vyznání citů. Přesto to mohu odpustit, jsou to jen připomínky, nikoliv kazy, které by mě vyloženě iritovaly. Erotika byla akorát, žádné tlačení na pilu. Bylo to i vtipné, culící.
Tenhle díl nemám problém doporučit a ohodnotit ho sice lehce odřenými, přesto 5*. Celkově tato série, až na první díl/úvod byla hodně dobrá. A pokud se někdo nenechá prvním dílem odradit, který vážně stojí za pendrek, alespoň z mého pohledu, tak zbytek to dokáže vykompenzovat. :)

28.11.2021 5 z 5

Knihomolka Knihomolka M. K. Hardy

Na tenhle počin jsem byla hodně zvědavá. Zaujal mě už dlouho předtím, než vyšel v papírově podobě. Obdiv a chvála na různých sítí, anotace zněla hodně dobře, takže jo, proč ne, šla jsem do toho. Četlo se to dobře a rychle, vyhovoval mi styl a líbilo se mi střídání pohledů hlavních postav. Před autorkou musím smeknout, že šla s kůží na trh a nepíše si jen do šuplíku, navíc se strefila do té noty, na kterou slyším a věřím, že nejen já a hlavně si myslím, že se jí to docela dost povedlo.
Hlavní hrdinka Nikol byla jednoznačně moje krevní skupina, a to více směry. Neměla jsem s ní problém, spíše naopak, dokázala jsem si ji celkem oblíbit a pak jen sledovala, jak si vede. Jasně, někdy bych šla jinou cestou než se vydala ona, ale rozhodně to nebylo nic, co by mě iritovalo. Někdo by mohl tvrdit, že takoví lidé jsou suchaři, ale jak je vidno, opak je pravdou. Někdy mě Nikol dostala určitou dost vtipnou hláškou. Její nejlepší kamarádku Fanny jsem měla taky ráda a hrozně mě mrzelo, co za debila, se to k ní dostalo. Taky se mí líbil její vztah s bráchou Matějem.
Druhý hlavní hrdina Lukáš/Luke si mě získal taky dost rychle. Možná snad ještě o vteřinu dřív než samotná Nikol. Byl hodně zajímavou postavou, kterou si člověk musí oblíbit, musí mu fandit a zároveň ho obdivovat. Ten týpek to neměl zrovna jednoduchý, přesto z toho všeho vycházel jako vítěz a vypadalo to, jakoby žádné "trápení" neměl, ačkoliv právě on měl tu roli, "ten s tou minulostí". Měl srdce na pravém místě, neskutečně hodný, slušný a obětavý - s ním se opravdu může tvrdit, že gentlemani ještě nevymřeli. Jeho pes Sunny byl skvělý a ačkoliv, přiznám se, takových plemen nejsem zrovna fanda, tak jsem si ho zamilovala.
Tahle kniha byla především o jejich vztahu, zbytek byla jen taková malá či větší kulisa, kde se to všechno odehrávalo, ale nijak mi to nevadilo. Bylo to všechno hrozně milé a romantické, byla to klasika, která je jedno velké klišé. Bylo to podle, až dovolím si říct, takové tradiční a profláklé šablony. Hlavní hrdinové se teda na svůj věk vůbec nechovali. Prezentovali se na víc než na 19 a 22, to prostě ani omylem.
Bylo to jednoduché, nijak složité ani hluboké, přesto se mi to líbilo. Nebylo to ale otravné a ani mi z toho sladka nebylo špatně. Byla jsem za to moc ráda. Kniha je totálně oddechová, miloučká a úsměvná. Dokáže zahřát, takovým tím způsobem, co snad pochopí jen ty knihomolky-romantičky. Příběh mě bavil, držel si moji pozornost a je pravdou, že jsem ji úplně odkládat nechtěla, neměla hluché místa a držela si příjemné tempo. Každopádně se objevovalo něco, mušky, které sice nekazili, ale pozastavila jsem se nad tím. Někdy nebyl přesný/šťastný popis situace anebo pár dialogů i myšlenkových pochodů mohlo být zvládnuto lépe - i když možná to byl záměr?
Knihomolku mohu hodnotit přesto velmi kladně, rozhodně ji doporučím, autorce držím palce do budoucna a rozhodně se těším, až se vrhnu na její dílo Hacker. :)

13.11.2021 4 z 5

Prázdné sliby Prázdné sliby Lexi Ryan

Kniha mě zaujala už dlouho před tím, než vyšla - anotace i téma znělo skvěle, a tak jsem se na ni ohromně těšila. Četla se hodně dobře a rychle, styl mi seděl, pěkně to odsýpalo a měla jsem problém knihu pustit. Bavilo mě to, žádná hluchá místa, milostný "trojúhelník", který mám ráda, svět, co se mi líbí, nic, co by mi bylo proti srsti. Já byla spokojená, moc se mi to líbilo.
Hlavní hrdinku Brie jsem měla ráda, téměř ve všech věcech jsem jí fandila, soucítila anebo jí chtěla pomoci. Rozhodně to neměla jednoduché ani ve světě lidí, natož ve světě víl. Nezáviděla jsem Brie její osud, to rozmotávání jednotlivých věcí a tajemství, to podvádění, obelhávání druhých. Dokázala jsem se do hrdinky vcítit a nenašla jsem na ní nic vyloženě špatného. Samozřejmě, objevili se jednotlivé situace a kroky, které bych osobně nezvolila, ale jinak to bylo v pořádku. Co se týče vztahové linky - s jedním to bylo v pohodě, ale u druhého se mi to zdálo uměle vytvořené a rychlé, stylem, před minutou nic a ve druhé něco - moc se mi to nezdálo.
Druhý hlavní hrdina byl Sebastian, chlap, který si mě získal hned od začátku. Neskutečně jsem si ho oblíbila a zamilovala. Byl úžasný, obětavý, ochotný a navíc zamilovaný do Brie. V jednu chvíli mě napadlo, co by mohlo být dál, takže mě to až tolik nepřekvapilo, když to přišlo, ale i tak mě to malinko dostalo. Můžu snad až do poslední chvíle prohlásit, že jsem k němu nakloněná a fandím mu, nedal mi prozatím nějaký důkaz, že by tomu mohlo být jinak. Samozřejmě konec zamíchal dost kartami, takže se vyskytl otazník a pochyby, však tak nějak věřím. I když musím přiznat, že opět tuším, jakým směrem se to asi vydá a obávám se zklamání.
Další hlavní hrdina, do toho našeho "trojúhelníku" je Finn. První setkání pro mě bylo zajímavé, ale postupem času to stagnovalo. Líbil se mi, nemám proti němu nic zásadního a fandila jsem mu, aby se ten jeho osud změnil k lepšímu, přeci jenom, neměl to nijak jednoduché. Přesto, pokud se mělo jednat o milostný trojúhelník, bez ohledu na to, z jakého vlastně prvotního důvodu, čekala bych z jeho strany víc snahy, řečiček a akce. To, co udělal pro Brie bylo hezké a milé, ale bylo toho zatraceně málo. Krom jedné, dvou akcí žádné další kroky. Upozadil se v tom rádoby vztahu, proto za mě, to ani trojúhelník být nemůže.
Děj je natřískaný akcí, pořád se něco děje, ať už rychlé konání anebo pomalejší rozplétání napříč příběhem. Dokázalo mě to překvapit, i když se objevilo i něco, co jsem odhadla dopředu, přesto jsem se nenudila a nevadilo mi to. Bavilo mě to a líbil se mi ten svět, příběh, postavy. Můžu jednoznačně říct, že jsem spokojená s tím, co jsem dostala. A ten konec? Byla jsem blázen, když jsem doufala, že to bude snad dobré. Chápu to, vzhledem k tomu, že bude pokračování, přesto mi to připravilo pěkný šok. Při takových koncích, prostě nemůžu čekat půl života na druhý díl. Je to lákačka i utrpení, dost se to zkomplikovalo a já jsem hrozně zvědavá. Těším se, až se budu moci vrátit zpátky.
Musím každopádně ještě říci něco málo k tomu, jak to každý srovnává s S. J. Maas a jejími Dvory apod. Toto je neskutečná chyba a ta kniha tím trpí - hodnocením, názory, zařazením - neoprávněně. Obecně je mnoho témat, které existují a každý, kdo se je hodlá zpracovat to vezme dle svého. Souhlasím, že se tam objevuje určitá podobnost, ale tak sakra!, proč to hned srovnávat a tvrdit, že tenhle příběh je vykrádačka jiného?! Ne. Není. V každém díle je kus originality. Beru to jako samostatnou jednotku, kterou nám autorka předvedla skrze své pero.
A taky to mohu s čistým svědomím doporučit a ohodnotit plným počtem. Líbilo se mi to, nemám co vytknout, za mě to je svým způsobem dost originální a těším se na pokračování, už aby bylo. :)

12.11.2021 5 z 5

Zachraň se Zachraň se Mona Kasten

Na pokračování Mony, tedy její druhé série Zachraň mě jsem se nehorázně těšila. Přeci jenom - Mona. Stále jedeme na vlně velké čtivosti, dobrého stylu, střídání pohledů, které se nám tentokrát rozmnožilo o sestry každého z hrdinů, a celkově je to milé a příjemné čtení. V překladu bohužel zůstalo to, co mě v prvním díle iritovalo, a to "maminka" a "tatínek", opět se to nehodilo, bylo to vyloženě jako pěst na oko. Nevím, zda to nikdo, kdo na tom pracoval, nevidí nebo to překladatelce přijde v pořádku a tahle v tomhle světě sama funguje, ale k tomu příběhu, situacím i obecně dnešní době to vůbec nepasovalo. Je to škoda, prostě.
Hlavní hrdinku Ruby jsem měla stále moc ráda a fandila ji s tím, na čem pracovala, ať už ve škole anebo v životě. Mrzelo mě, co se jí stalo na začátku a ještě víc mě šokovalo, co se stalo na konci - co to sakra?! Kde je do pekla pokračování?! Neuvěřitelné! Potřebuju vědět víc. Cítila jsem pocit bezpráví a nespravedlnosti.
Její sestra Ember, která tentokrát dostala svůj vlastní prostor byla super, neměla jsem proti ní nic a musím říct, že mě dokázala dost překvapit, především, co se týče Wrena.
Kamarádka Lin se mi celkem líbila a konečně jsem se o ní dozvěděla něco "víc", právě co se týče vztahu a taky, nestačila jsem zírat. Každopádně mi jí bylo líto, přesto bych chtěla pokračování jejího příběhu, respektive dobrý konec. Ach, ten Cíla. To oslovení mě mimochodem bavilo.
Druhý hlavní hrdina James, který si mě získal už v prvním díle, si mě držel stále. Tentokrát jsem ho viděla jen v tom jednom světle, v tom, které bylo hrozně milé, upřímné a romantické. James parchant neexistoval. Nechyběl mi, ačkoliv, kdyby byl, asi by bylo větší vzrůšo, to je pravda. :) Mrzelo mě, co se mu stalo, je to obecně velká rána a jeho to dost zasáhlo. Neměl to jednoduché, natož s jeho "otcem", který je kapitola sama pro sebe. Co ten chlap sakra vyvádí?! Přesto, viděla jsem naději.
Tentokrát jsme byli kapku ochuzeni o tu partičku spratkoidních prominentů, která dělá binec, kde se dá. Naopak jsme ji viděli z jiného, jemnějšího, vztahového úhlu, což nebylo vůbec špatné, ale nepohrdla bych tím opakem, který se objevoval v úvodu příběhu, co si budem.
Jeho sestra Lýdie, která také tentokrát měla svůj prostor mi přirostla k srdci, začalo to takovou mrchou a podívejme se, na holku. Překvapila mě. Byla skvělá a držím jí palce. I s tím citovým trápením a dvojitým dárečkem.
Náš páreček kolem sebe dlouho chodil, ale nakonec se to dalo do pořádku, přesto, co čert nechtěl, na konci to zas vypadá, že ta růžová fasáda byla nečekaně přebarvená na černou. Jsem upřímně zvědavá na rozuzlení. Celkově děj byl převážně o Ruby a Jamesovi, jak se milují, ale ublížili si. Dalo se to čekat a je to v pořádku, přesto to mohli trošek zkrátit. Místo toho se mohl rozvinout další vývoj toho, co by mě zajímalo více do hloubky, např. vztahy vedlejších postav, tajemství nebo je prostě jen víc poznat. Kniha byla protknutá i dalšími prvky, které to měly okrášlit, ale přišlo mi, že se opakují - škola, výbor a příprava, ples a někdy i zmíňka o smrti byla zbytečná, i když to byla velká věc.
Když vezmu všechno dohromady, tak i s nelibostí musím přiznat, že to bylo o trošek horší než první díl. Setkala jsem se s názory, že se jedná o klasický vycpávkový díl... No, něco na tom asi bude, bohužel mě to nedokázalo chytnout tak za srdce jako první kniha. Nechci to Moně však vytýkat jako největší průšvih na světě, protože tomu tak není, pořád převažuje to dobré, a ve velké míře. Je to čtivé, milé, romantické, překvapivé, neskutečné v obou významech toho slova. A i tak se mi to líbilo a bavilo, dobré pokračování.
Hrozně mě zajímá poslední závěrečný díl, co všechno přijde, jak se věci vysvětlí a co vyleze ještě na povrh. Těším se a zároveň se obávám. Věřím, že to bude bomba, nemohu se dočkat, až třetí kniha bude na světě. Mona to jistě zvládne. Tohle - Zachraň se - určitě doporučím, už v rámci série a hodnotím 4*, musela jsem prostě aspoň jednu hvězdu strhnout. Jinak jsem si to užila a až na drobnosti nebyl problém. :)

05.11.2021 4 z 5

Studie ohně Studie ohně Maria V. Snyder

Na knihu jsem se moc těšila, a to z mnoha důvodů. Knihu jsem popadla do rukou velmi brzy po vydání, ale narazila jsem. Překvapilo mě to a upřímně, nepochopila jsem to do teď, co se stalo, co tam bylo, že mi to nešlo. Ale prvních cca sto stránek pro mě bylo hrozných. Bylo to obecně čtivé, natřískané akcí, to, co jsem již znala z předchozích dílů a bylo dobré... a přesto zásek. Nemohla jsem se přes tento úsek úplně dostat a vážně to trvalo, každopádně, když jsem to konečně zvládla, uff, tak pak se to četlo samo, nemohla jsem knihu odložit a byla to otázka chvíle. Nechápu.
Hlavní hrdinku Jelenu, která měla toho tolik na bedrech a tolik pozic, jsem měla ráda. Bavila mě, neměla jsem s ní žádný problém. Určitě jsem jí nezáviděla, protože jí toho autorka připravila požehnaně a nekráčela zrovna po lehce vystlané cestě. Musela jsem jí držet jen palce, obdivovat ji a sledovat to dění, co kolem sebe měla. Byla neskutečně statečná a odolná.
Další takový hlavní hrdina byl Valek, který tam měl na můj vkus hodně málo prostoru obecně, zase, natož v první větší polovině knihy, kdy tam nebyl vůbec. Mé romantické duši se stýskalo, protože si ho hodně oblíbila. Dokázal být mazaný, chytrý, neskutečný a silný. Musela jsem mu taky prostě držet palce. Dokázal dost překvapit, ačkoliv ne zrovna šťastně v jedné scéně.
Jako dvojice/pár se mi líbil. Byli protiklady, které k sobě ale dokonale patřili, spolupracovali. Dokázali se mít rádi, pomáhat si, ale dokonce i dostat do svého ráje malé mráčky, což bylo fajn, protože to pozlátko nezářilo dokonalostí a tím to nabíralo na uvěřitelnosti. Ačkoliv té romantiky/vztahové linky tam mohlo být kapku více. Však není to zase nic, nač bych si nějak měla výrazně stěžovat.
Ostatní postavy jako Ari, Janko, Leif, Měsíční muž, velitel a mnoho dalších se mi líbili, bavili mě, ať už měli prostor jakkoliv velký. Byla to kniha plná dobrých postav, ale samozřejmě i těch špatných. Některé mě dost dokázali překvapit a šokovat, některé jsem fakt neměla ráda, zbytek jsem jen sledovala.
Děj byl natřískaný akcí. Doslova. Nebylo stránky, kdy by se něco nedělo. Pořád něco, různých velikostí, přesto se to především valilo do toho hlavního problému č.1. Bylo to pěkně provázané a vymyšlené. Celkově se mi líbil ten svět, který byl rozdělen na dvě velké země, které fungovali tak odlišně. Možná to bylo tím, že jsem v Ixii začínala spolu s Jelenou, a tak, když nás tam příběh zavedl, cítila jsem se snad o trošek lépe. Snad nostalgie na první díl, který dle mého názoru byl nejlepší.
Četlo se to samo, skvělý styl, který mi sedl. Nemůžu nijak nic výrazně vytýkat, až teda na ten můj neslavný začátek, kdy mě to nelákalo a neměla jsem potřebu pokračovat ve čtení, místo toho jsem četla jiné knihy. Bavilo mě to a líbilo se mi to, originální, skvělé fantasy. Knihu musím doporučit, i když jí malinko srážím hodnocení. V každém případě jako celek - sérii, mohu jednoznačně doporučit dál. Jako jeden příběh je hezky nastíněný i ukončený. Otázkou je, jaká bude další pokračování a dobrodružství, ale o tom zase a možná příště. :)

26.10.2021 4 z 5

Jeho balík Jeho balík Penelope Bloom

Na Balík jsem byla zvědavá, především kvůli tomu, zda dosud vydaná série už tímhle dílem spadne konečně přes hranu a definitivně se odepíše. A ono ne. Byla jsem velmi mile překvapená. Tento díl neskutečně vystřelil nahoru a jsem za to hrozně ráda. Mohu s čistým svědomím říct, že mě vážně bavil, dokázal mě rozesmát a celkem se mi líbil. Zázrak.
Hlavní hrdinka Lilith, kterou jsem měla tu čest poznat už v předchozím díle se jevila jako podivínka, co nemusí lidi obecně a má sklony k představám o násilí. Přesto byla fajn. Dokázala jsem si ji oblíbit. Dokázala být výstřední s prořízlou pusou typu, co na srdci, to na jazyku, nebrala si servítky, ale bavila mě. Byla cílevědomá, byla drsná, ale přesto ve skutečnosti taková nebyla. Mrzelo mě, co se jí stalo s rodiči.
Druhý hlavní hrdina Liam byl taky dost fajn, oblíbila jsem si ho hned a neměla jsem proti němu vůbec nic. Bavil mě. Jeho příběh byl dost zvláštní, co se týče jeho nevlastní sestry, ale pořád se to dalo.
Dohromady jim to pěkně klapalo - tentokrát tu ta chemie byla a bylo to něco naprosto skvělého (oproti předchozí knize). Líbilo se mi, jak spolu fungují. Jediné co, ale to je u každé knihy, ten děj jede ještě rychleji než rychlík, proto se mi ten vývoj událostí nezdál. To tempo hází pak obraz, kterému se nedá věřit, ani co by se za nehet vešlo a obecně to od reality má zatraceně daleko. Přeci jenom kdo se po týdnu známosti sestěhovává k sobě?! Ale i to by se relativně dalo odpustit, na počet stránek.
Děj/příběh mě bavil, líbil se mi. Jasně objevovali se tam věci, které byli trochu postavené na hlavu a výstřední, ale s tím se u autorky a této série musí počítat. Byla opět použita známá šablona chudá/bohatý šmrnclá vším, co prostě frčí a táhne poslední dobou a posypanou klišé všeho typu. Líbilo se mi opět to, že se tam objevili další postavy z předchozích knih, i když k nim už pražádný vztah nemám, pokud byl. William je pořád mentálně jinde, ale aspoň to tady bylo snesitelné než v Zákusku.
Byla jsem pevně rozhodnutá, že to je vážně dobrá kniha v rámci možností, co autorka předvádí a chtěla jsem jí v porovnání s předchozími dát hotové nebeské hodnocení, ale díky konci, respektive epilogu, který to zabil jsem donucená trochu srazit, přesto je to královské hodnocení. Ten epilog - sakra proč?! Jasný, chápu, happyend, pohádka jak trám, růžové brýle a konfety a podobné klišé - počítala jsem s tím. Ale až tak?! Vzhledem k letité povaze Lilith, která se samozřejmě celá změnila během týdne, to bylo doplněno ještě neplánovaným těhotenským testem a prstenem a nečekaně, romanticky pod stromečkem. Boha jeho. Hergot, co všechno se dá stihnout za týden a "fous". Někdy by nebylo od věci si tyhle pitomé bláboly odpustit. A to říkám jako romantická duše. Obecně je to v takových případech akorát na škodu.
Četlo se to hodně rychle, neskutečná věc v těchto knihách, je to oddechové, tentokrát to má vážně vtipné momenty, které vyvolávají hlasitý smích, bavilo mě to, takže tady za mě spokojenost. Když přimhouřím oči, tak se dal i ten zbytek na pohodu. V každém případě, jak jsem již zmínila, hodnotím vysoko a dokonce přidávám doporučení. :)

21.10.2021 4 z 5