pazdy15 pazdy15 komentáře u knih

Únikovka Únikovka Marc Meller

Tak tohle mi nesedlo... vleklo se to, ohrané repliky, předvídatelné.

14.11.2022 2 z 5

Společenství Společenství Bentley Little

Tak tohle se četlo samo... moc mě to bavilo, emoce tam stříkaly na všecky strany. Sám jsem strašně fandil našemu mladému páru. Skvěle propracované společenství plné ohavností, opovržení, řádu a kontroverzí. Nápadité.

31.10.2022 4 z 5

Strážci zákona Strážci zákona Richard Bachman (p)

Slabší než Beznaděj, nápady a postavy dobré, avšak podobné (i stejné). Na mě to bylo víc neuvěřitelný sci-fi než obvykle. Četl jsem to od půlky zdlouhavě :/

19.06.2022 3 z 5

Elementálové Elementálové Michael McDowell

Šajze horor... nic moc děj, zamotané postavy a vůbec, bez hlavy a paty. O strachu ani nemluvě.

17.01.2022 2 z 5

Impérium Impérium Roman Bureš

Naprosto souhlasím s Jaroiva. Ve srovnání s jedničkou to je docela pokles. Jak akcí a napětím, tak i logikou a chronologií děje. Četl jsem ji asi přes 1 měsíc :( Naopak trilogii jako takovou hodnotím 4 hvězdami. Tu jsem si užil.

23.12.2021 3 z 5

Pátá čtvrtina (11 povídek) Pátá čtvrtina (11 povídek) Stephen King

No tedy, tady jsem na rozpacích. Sbírám Kinga už nějaký pátek a v povídkách jsem také sečtený... ale tahle povídková kniha - tedy spíše povídky v ní obsažené - mě nijak výrazně neoslovily. Docela průměrný počin na Mistra. 3 z 5

04.10.2021 3 z 5

Čaroděj a sklo Čaroděj a sklo Stephen King

No já jsem tenhle díl louskal přes 2 měsíce... ne že by mě vyloženě nebavil, začátek byl dost zajímavý. Ale poté mi to přišlo moc filosofické a zdlouhavé. Nic moc akce cca až ve 3/4 knihy. No ale nevadí, protože přesto je to Temná Věž a to je prostě srdcovka. Těším se na další díly.

11.05.2021 3 z 5

Pandemie Pandemie A.G. Riddle

Parádní počtení, taková příjemná oddechovka, místy s docela dobrou a vypjatou akcí :) Jen je pravda že cca od půlky knihy se čtenář konfrontuje s jakoby "ajťáckou telenovelou". Ale samozřejmě... v době moderní jsou i technologie a hackerství moderní záležitostí. Každopádně takovej námět, kde by hlavní roli v řešení pandemie hrála roli třeba Enigma, to by pro mě bylo lepší kafe :D Nicméně seriózní literární počin a za mě 4 z 5.

04.12.2020 4 z 5

Coffeyho ruce Coffeyho ruce Stephen King

Coffey... zázrak? Asi tak jako King a psaní !! Super četba ;)

17.09.2020 5 z 5

Myš na míli Myš na míli Stephen King

Krásně čtivé, super série :)

16.09.2020 5 z 5

Mise Haiti: 5 měsíců s Lékaři bez hranic Mise Haiti: 5 měsíců s Lékaři bez hranic Tomáš Šebek

Bezvadné vyprávění i příběh... hlavně ta akce. Jednu hvězdu strhnu za někdy špatně užité a ne vždy potřebné vulgarismy :)

15.02.2020 4 z 5

Jenom lidé Jenom lidé Sylvain Neuvel

Není to typické zakončení sérií - myslím gradující, plné akce a vyvrcholení s překvapením ... nicméně to z něj nedělá ani o trochu horší díl, než byly ty předchozí! Má něco do sebe, logicky vysvětlený děj a uspokojivý a optimistický konec. Akta Themis stojí za to !!!

13.06.2019 5 z 5

Probuzení bohové Probuzení bohové Sylvain Neuvel

Tak nějaké postavy ubyly, nějaké přibyly... avšak děj jede pořád stejným tempem a hlavně se vše zamotává do stále zajímavějších, ale stále přehledných uzlů, které - jak doufám - opět mistrovsky vysvětlí třetí díl "Jenom lidé" a dovede nás s hrdostí a bravurou - této trilogii vlastní - do překvapivého a snad i šťastného konce :)) 5 z 5

20.05.2019 5 z 5

Gemina Gemina Amie Kaufman

1. Díl akt Illuminae byla bomba už tím, že to bylo něco, co jsem nikdy neviděl co se týče grafického zpracování. Příběh byl též luxusní , no a díl číslo 2 , tento, mi už tak nápaditý nepřišel. Zaprvé to bylo něco, co už mě nadchlo jednou a podruhé už moc ne , a za druhé mi přišlo, že ten příběh byl protahovaný zbytečně na mnoho stránek , především v první polovině knihy. NICMÉNĚ!!! Děj opět skvělý , akce hodně , logické uvažování postav a děje nutí i Vás k neustálému přemítání nad dějem a tak to má být . 4 z 5

16.06.2018 4 z 5

Ve stínu Říše Ve stínu Říše * antologie

Má první zkušenost jak s několika autory, tak s antalogií ... No a docela velký překvapení ;) Nutno dodat, že téma nacismu chytne samo o sobě , autoři věděli kam sáhnout a hlavně - krásně se na toto téma vymyslí plno "zběsilostí" a právě toto zběsilé sci-fi bylo ZÁBAVNÉ !! 5 z 5ti ;)

14.02.2018 5 z 5

Bitevní pole: Kniha první Bitevní pole: Kniha první Garth Ennis

Nikdy jsem nečetl komiks ... OSTUDO ! Protože tenhle VYNIKAJÍCÍ komiks mi dal nový pohled do světa kreslených příběhů. Vychutnával jsem si každý obrázek , tu propracovanost, a udivilo mě, že i ten příběh mě chytil. Jenom mě mrzí, po samých 600 stránkových knihách, že jsem to luskl za den :D Nevadí, určitě se po nějakém komiksu ještě kouknu :)

13.06.2017 5 z 5

Gestapo Gestapo Sven Hassel (p)

Do tří čtvrtin knihy čtivé jako blázen, typická Hasselovka. Ty poslední stránky mi ale daly zabrat. Děj se stává monotónním, omílá se pořád to samé - na tom samém místě a v tom samém prostředí. Světlé stránky tvoří akční pasáže ve věznících a v soudních procesech, převážně tvořené přímou řečí - a to já moc rád ;) Nicméně přečteno a uchováno v pozitivním světle.

06.12.2016 4 z 5

Kola hrůzy Kola hrůzy Sven Hassel (p)

Kniha se četla jedním dechem!! a tento spisovatel splnil má očekávání kvalitní knihy. Jen škoda, že už se jeho díla skoro neseženou v knihkupectvích.

01.11.2016 5 z 5

Společnost lhářů: Román o moru Společnost lhářů: Román o moru Karen Maitland

Rozjezd trošku delší ale stálo to za to... Ten konec je teda zajímavý :D

05.06.2024 4 z 5

Rohy Rohy Joe Hill (p)

Někdy se to táhlo a trošku nudilo ale celkově to je povedená a zajímavá knížka. Rozdělil jsem si ji pomyslně na 3 části, přičemž první je na 4 hvězdy, druhá na 3 a poslední zas na 4 - tudíž průměr jsou 4 a takto hodnotím :)

16.04.2024 4 z 5