Gestapo

Otřesný pohled do válečného týlu, kde si zbabělec hraje na hrdinu, a hlupák či vrah vzbuzují panický strach. A z bezcharakterních se stávají bezohledné zrůdy. Všichni však jen "plní rozkazy". A ti nejvíce postrádající svědomí vstupují do řad Gestapa, kde jsou přetaveni v lidské roboty určené k ničení podle rozkazů vůdce. A tak vojáci přicházející z fronty uvažují, zda by snad nebylo lepší se tam vrátit....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12946/gestapo-12946.jpg 4.294

Kniha Gestapo

sighil
13.03.2021odpad!

Fakt neskutečná zhovadilost. Chyba snad na každé stránce, nelogičnosti - voják 1 se chová jako hovado, napomíná ho voják 2, o stránku později se jako hovado chová voják 1 a voják 2 ho napomíná.

berry1009
11.05.2020

Kdybych měl říct jednu strašnou věc na druhé světové válce, byly by to praktiky tajné policie (je jedno, jestli německé či ruské). Kniha to popisuje tak, že se dokážete do té doby vcítit, což je i není dobře. Občas není příjemné číst.

Landys
16.04.2020

Me knizka moc nezaujala..Zacatek super,boje na fronte a pak se knizka prenese do pro me nudneho vypraveni o kasarnach, hospode a kseftech. Zachrana je pak trochu porucik Ohlsen, ale to je asi tak vse...

Sarriii
13.04.2020

Velmi čtivé a zajímavé. Příběh uvěřitelný a některé scény byly docela otřesné a nechutné. Někdy mi bylo docela smutno z toho, co se dělo a co všechno některým prošlo (ikdyž ne všem). Morálka nikde, sadismus, vraždění, které omlouvali tím, že je válka a že plní rozkazy. Jsem ráda, že někteří nakonec dostali, co si zasloužili. Akorát bych chtěla vědět, jak to bylo dál :)

pazdy15
06.12.2016

Do tří čtvrtin knihy čtivé jako blázen, typická Hasselovka. Ty poslední stránky mi ale daly zabrat. Děj se stává monotónním, omílá se pořád to samé - na tom samém místě a v tom samém prostředí. Světlé stránky tvoří akční pasáže ve věznících a v soudních procesech, převážně tvořené přímou řečí - a to já moc rád ;) Nicméně přečteno a uchováno v pozitivním světle.

michal9632
14.07.2015

Neohrožená parta ve složení Porta, Drobeček, Dědek, Barcelona, Legionář, Sven a Heide jsou v této knize odvezeni na "dovolenou" do Hamburku, kde po krátkém odpočinku jsou přiděleni jako pracovníci Gestapa. Kniha, stejně jako ostatní Hasselovy tituly je skvěle napsána. V knize je popisovaná poprava poručíka Viktora Bernsta Ohlsena, který je odsouzen za vlastizradu a schvalování k atentátu na Hitlera k trestu smrti stětím. Ačkoliv naše neohrožená parta jsou chlapi jako hory, tohle s nimi zacloumá a pěkně pocuchá nervy. Barcelona slíbí jednomu ze strážných na Gestapu (Steverovi) pomstu za to, jak poručíka Ohlsena bil. To se v poslední části splní, když je Stever poslán k trestnému praporu za násilí na vězních. Barcelona si ho vezme do parády a Stever tak zakouší těžký život v trestném praporu.

kosmi
30.09.2013

Vynikající čtení pro chlapy, jako ostatně všechny "hassellovky". Když mám chuť, mohu sáhnout po kterékoli a nemůžu udělat chybu. Knížky se dají číst i opakovaně a nikdy nenudí.

astroweb
25.06.2013

Byl jsem velmi mile překvapený, hodně čtivé a kvalitní.