PavlineCZka PavlineCZka komentáře u knih

Metoda Ludmily Mojžíšové Metoda Ludmily Mojžíšové Olga Strusková

O metodě a knize jsem se dozvěděla na instruktorském kurzu Body and mind lekcí. Měla jsem zájem dozvědět se bližší informace k cvikům a i doprovodné příběhy lidí, kterým paní Mojžíšová pomohla, a proto jsem si knihu pořídila. Myslím, že "trapné cviky" paní Mojžíšové by opravdu měly být metodou první volby, a to i v případech bolesti zad, nejenom při nemožnosti otěhotnět. Lidí s osobním přístupem, jako je paní Mojžíšová, kteří hledají skutečnou příčinu a snaží se ji odstranit, je skutečně málo.

19.10.2017 5 z 5

Pes baskervillský Pes baskervillský Arthur Conan Doyle

Četla jsem v angličtině, příběh je do posledního okamžiku napínavý. Jako bonus jsem rozšířila svoji slovní zásobu o velice užitečná slovíčka jako bažina atd. :-)

17.08.2017 5 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Inspiraci nejspíš autor hledal v Beverly Hills 90210, jelikož se jedná opravdu o popis toho, kdo s kým, kdy, kde a jak... většina postav si je vzájemně nevěrná a životní osudy se různě prolínají. Jako nenáročné čtení na léto, které také přeje nezávazným vztahům, je to ideální :-D Kniha "Prvok, šampón, tečka a Karel" mě od autora zaujala mnohem více.

17.08.2017 3 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Kniha mě velice bavila a doporučila bych ji i "nečtenářům", ta moje oběhla několik přátel, kteří ji přečetli s nadšením. Pro mne byl příběh zajímavý až do konce, přestože občas poněkud zdlouhavě popisované opilecké stavy hlavní aktérky.
Rozhodně nedoporučuji dívat se nejdříve na film, který je velice nepovedený a velkým zklamáním a vyzradil by vám závěr příběhu.

17.08.2017 5 z 5

Jiskra života Jiskra života Erich Maria Remarque (p)

Moje druhá kniha od Remarqua, vždy se jedná o velmi silný příběh. Přestože se jedná o příběh z koncentračního tábora, je úžasné sledovat houževnatost a přizpůsobivost lidí v nejtěžších okamžicích života.

17.08.2017 4 z 5

Čokoládový průšvih Čokoládový průšvih Petra Hülsmann

No.. jako oddechovka to bylo fajn, i kdyz nemozne predikovatelne. Hlavni postava Isa upjata a musi mit vse nemozne uchylne naplanovane. A Knut, ten musi byt vsude.

11.02.2023 5 z 5

Cukrárna v Paříži Cukrárna v Paříži Julie Caplin

Tak jsem si u knihy zase odpocla, i kdyz nic nepredvidatelneho se nedelo. Vlastne me celkove tento romanticky pribeh bavil asi vic jak ty prechozi, co jsem od autorky cetla. Bohuzel Pariz a jeji popis mne prisla slabsi, takze me moc nepresvedcil a nemela jsem touhu si tam zajet jako v knizkach ze severskych mist.

04.01.2023 3 z 5

Zlodějka příběhů Zlodějka příběhů Michaela Klevisová

Detektivky moc nemusim, ale tato me zaujala a bavila celou dobu, vrazila mi ji do ruky pani knihovnice :-D I kdyz televizni prostredi me tolik nebere... opravdu dobre zpracovane, motiv k vrazde ma v podstate kazda postava a nakonec jste prekvapeni rozuzlenim.

29.07.2022 5 z 5

Kroky ke slunci Kroky ke slunci Corban Addison

Sloh nebyl sice tak propracovany, ale obsah me i tak vycerpal. Pribeh byl poutavy a zajimavy, bavil me.
Predstava, ze se tohle nekde na svete deje, je dost priserna a silena. Uplne sokujici je unos divky za pritomnosti matky. Ale bohuzel, jak v knize padne, dokud to budou lide/muzi kupovat, tak nabidka bude existovat :(

09.10.2021 4 z 5

Nadějné vyhlídky Nadějné vyhlídky Charles Dickens

Tak takovyho Joa bych potrebovala taky.. (: Dej se trochu vlekl, coz nekoho opravdu muze od cteni odradit. Ale i tak jsem knihu vytrvale cetla a bavila me, nektera prekvapka jsem predpovidala. Neni nad opravdove pratele, to se mi na knize moc libilo...

16.03.2021 4 z 5

Z lásky k dítěti Z lásky k dítěti Betty Mahmoody

Neni tak ctiva jako Bez dcerky neodejdu, u ktere ale predem vime, ze nas ceka dobry konec. Kniha obsahuje spoustu pribehu, vsechny naprosto silene a dechberouci, emotivni, tragicke a casto s ne dobrym koncem (i proto se mi tezce cetla).
Nejvic me asi prekvapil a udivil pribeh dospele zenske, ktera si nechala kecat do zivota matku...
Neumim si predstavit byt v roli jedineho tohoto rodice (ani ditete), jsou nesmirne silni a odvazni.
Nevim, jak je to legislativne podchyceno v dnesni dobe, 30 let pote, ale moc bych si prala, aby k nicemu takovemu nedochazelo.

15.01.2021 4 z 5

David Copperfield David Copperfield Charles Dickens

Vyhovoval mi styl psani, poutavy pribeh se dobre cetl. Kdyz si clovek uvedomuje, ze jde vlastne o zivotopis, tak je to mazec, jake silene utrapy si musel maly Davy zazit.

19.02.2020 5 z 5

Ranhojička Ranhojička Ricarda Jordan (p)

Kniha se cetla dobre, nektere casti se cetly lip, nektere hur, kazdopadne cim vic toho ma clovek precteneho, tak zjistuje, ze se temata dost opakuji... Za chvili budu odbornice na mor ;) Celkove me vsak pribeh bavil, ale ten konec byl uz vazne otravne prekombinovany, proto 4*.

11.12.2019 4 z 5

Není římského lidu Není římského lidu Jarmila Loukotková

Zajimava kniha o zkazenosti lidske spolecnosti. Zajimave by mozna bylo porovnani se spolecnosti soucasnou? No, nicmene intriky a uskoky se ponekud opakovaly, az me unavovaly. Kazdopadne autorka urcite i tak nemela jednoduchou praci skrz pripravy atd.

29.11.2019 4 z 5

Nespěchejte do rakve Nespěchejte do rakve Tomáš Kašpar

Tenká knížečka, která mi ovšem způsobila špatné spaní po několik dní při čtení. Myslím, že jiná knížka autora, a to "Krutá hra o tvé zdraví", je napsaná lépe (často se v ní ale odkazuje na tuto knížku, proto je dobré přečíst obě). Zde se od začátku do konce skloňuje pojem rakovina, civilizační choroby. Co mě zaujalo, je problematika chlorované vody. Tak či tak myslím, že je dobré si ji přečíst a "dát si dva a dva dohromady", jelikož vás minimálně donutí přemýšlet o tom, co se děje kolem nás a o tom, jak si sami škodíte či neškodíte...

17.08.2017 3 z 5

Ty chladné oči Ty chladné oči Scarlett Wilková

Moje prvni kniha od autorky. Byla opravdu velmi ctiva a poutave napsana. Vsechny knihy z valecneho obdobi me zajimaji a bavi a nejinak tomu bylo i zde. Je neuveritelne, co vsechno museli lide prozit.. co dokazali vydrzet.. a v jakem strachu museli zit. Nase generace si toto neumi ani v nejmensim predstavit.

05.09.2023 5 z 5

Agnes a Zakázaná hora Agnes a Zakázaná hora Veronika Hájek Hurdová

Myslenky a temata knihy jsou ciste, krasne a laskave napsane. Otazky ducha Ghorma me tolik nebavily plnit. I kdyz je kniha urcena pro deti, libila se mi a doporucila bych ji k zamysleni vsem vekovym kategoriim.

05.08.2023 5 z 5

Ani mámy nejsou stejné: Jak si mateřství užít, ne ho jenom přežít Ani mámy nejsou stejné: Jak si mateřství užít, ne ho jenom přežít Šárka Miková

Popravde.. i kdyz jsem zacatek knihy precetla asi 5x, nedokazala jsem s jistotou urcit sama sebe. :( je se mnou neco spatne, ze nedokazu ani identifikovat sama sebe? Natoz pak sve deti (2a3/4 roku a 4.5 roku). Asi mi tento styl vysvetlovani nesedi. I na internetu se casto strili zkratkama a ja to jaksi nedavam, asi na to proste nemam mentalni kapacitu. Zkusim najit jinou cestu na pohodovejsi rodicovstvi. Je ale super, ze to tolika lidem funguje a pomohlo.

04.02.2023 3 z 5

Štěstí má barvu levandule Štěstí má barvu levandule Pauline Mai

Velka nuda, nic se tam nedelo, neskutecne predvidatelne... Detaily peceni me snad unavovaly ze vseho nejvic. Porad cekate, ze se "to" stane a nic... no zaver me potesil, ale libilo by se mi vic detailu. Na uspavani dobry.

23.10.2022 3 z 5

Co je to hovínko? Co je to hovínko? Katie Daynes

Za nas nejlepsi knizka o ho**e :) deti strasne zajimaji vsechny detaily, ktere se v nich popisuji (treba to, ze kdyz boli brisko, nosi se hovinko pani doktorce nebo o pouziti na policko, system splachovani trubkami atd..) opravdu vyborne podane, dobry pomocnik uceni na nocnik. Tema me narozdil od jinych nijak neurazi, naopak mi bylo velkym pomocnikem a navic bych rekla, ze u kluku tzv. "Fekalni obdobi" zacina velmi brzy (a nikdy nekonci??), tak proc to s detmi neprobrat? :)

14.06.2022 5 z 5