PavlineCZka PavlineCZka komentáře u knih

Už vím proč 1. Už vím proč 1. Eduard Škoda

Koupila jsem synovi (5.5roku). Je to casto celkem slozite (a pro vsechny poucne) pocteni, ale i bavi ho a neda ji z ruky :)

16.04.2024 5 z 5

Kolik morčat se vejde do letadla? Kolik morčat se vejde do letadla? Laura Overdeck

Jedná se podle mě o moc hezky napsanou a podanou zajímavou knížku pro děti základní školy. Docela hezky se (nejen) děti dozvědí i o tom, co je to pí a o různých metodách použití v praxi. Zábavná matematika.

12.10.2023 5 z 5

Až uvidíš moře Až uvidíš moře Scarlett Wilková

Bylo skvele dozvedet se vice o recke obcanske valce a o zivote Reku tady v Cesku touto ctivou formou. Sotirii jsem si velmi oblibila.
Zaujalo me a primelo i k zamysleni to, jak muze mezi rodinnymi prislusniky zustat spousta nevyrceneho, utajeneho.. jak si jedna strana mysli neco a vubec to tak nebylo. Spousta nedorozumeni a tajemstvi. A ze by clovek mel zit tak, aby toho pozdeji nelitoval, ze neco nestihl udelat. Letos jsem byla na Korfu a jela bych hned zas :)

30.09.2023 5 z 5

Ty chladné oči Ty chladné oči Scarlett Wilková

Moje prvni kniha od autorky. Byla opravdu velmi ctiva a poutave napsana. Vsechny knihy z valecneho obdobi me zajimaji a bavi a nejinak tomu bylo i zde. Je neuveritelne, co vsechno museli lide prozit.. co dokazali vydrzet.. a v jakem strachu museli zit. Nase generace si toto neumi ani v nejmensim predstavit.

05.09.2023 5 z 5

Agnes a Zakázaná hora Agnes a Zakázaná hora Veronika Hájek Hurdová

Myslenky a temata knihy jsou ciste, krasne a laskave napsane. Otazky ducha Ghorma me tolik nebavily plnit. I kdyz je kniha urcena pro deti, libila se mi a doporucila bych ji k zamysleni vsem vekovym kategoriim.

05.08.2023 5 z 5

Vraní oko Vraní oko Michaela Klevisová

Klevisova me zase bavila. Do posledni chvile mam ruzne tipy na vrahy a uplne spatne :) kniha se cte vyborne, dej krasne ubiha. Libilo se mi i prostredi nasi krasne jizni Moravy.

25.07.2023 5 z 5

Kniha pro ženy Kniha pro ženy Olga Studničková Šípková

Kniha je psana moc hezky a citlive, jsou tam docela vystizne vysvetlene ruzne metody a spousta prikladu a zkusenosti z praxe. Nicmene nezvladam se venovat ani Letnimu kurzu pro zeny, natoz knizce. Jednou se k ni jistojiste vratim.

21.07.2023 5 z 5

Chendlera (a Moniku) jsem mela z celych pratel vzdycky nejradeji. Po precteni knihy nevim, zda je Chendler Mattew nebo naopak, kazdopadne ano, Chendler dospel daleko driv. Kniha, prestoze je zde velka snaha o psani humornym zpusobem, na me dycha depresi a zoufalstvim... popisy leceben jsou nekonecne (a stejne tak nekonecne musely v realu byt). Jako abstinent, kteremu alkohol proste nechutna, si to tezko predstavuji... choval by se stejne, kdyby nemel k dispozici tak obrovske jmeni nabyte prostrednictvim serialu Pratele? Tezko rict. Prala jsem si na konci knihy dozvedet, jak je na tom nyni, ale to se vzdy muzeme jen domyslet. Doufam, ze uz se mu bude dobre darit a jeho diry zustanou zaplnene. Kazdopadne v serialu nic poznat nebylo a miluji ho i nadale :)

08.03.2023 4 z 5

Špičkou jazyka Špičkou jazyka Sarah Waters

Tema zajimave a dobre se cetlo, ale mela jsem dojem, ze cim vice jsem se blizila konci, tim nezajimavejsi to bylo. Musim rict, ze autorcina Zlodejka se mi libila daleko vic. Dnesni vulgarismy a vyrazy se mi tam casto tolik nehodily. Nevim no.

01.03.2023 4 z 5

Čokoládový průšvih Čokoládový průšvih Petra Hülsmann

No.. jako oddechovka to bylo fajn, i kdyz nemozne predikovatelne. Hlavni postava Isa upjata a musi mit vse nemozne uchylne naplanovane. A Knut, ten musi byt vsude.

11.02.2023 5 z 5

Nejsou stejné. Jak díky Teorii typů porozumět dětem i sami sobě Nejsou stejné. Jak díky Teorii typů porozumět dětem i sami sobě Šárka Miková

Popravde.. i kdyz jsem zacatek knihy Mamy nejsou stejne precetla asi 5x, nedokazala jsem s jistotou urcit sama sebe. :( je se mnou neco spatne, ze nedokazu ani identifikovat sama sebe? Natoz pak sve deti (2a3/4 roku a 4.5 roku). Asi mi tento styl vysvetlovani nesedi. I na internetu se casto strili zkratkama a ja to jaksi nedavam, asi na to proste nemam mentalni kapacitu. Zkusim najit jinou cestu na pohodovejsi rodicovstvi. Je ale super, ze to tolika lidem funguje a pomohlo.

04.02.2023 3 z 5

Ani mámy nejsou stejné: Jak si mateřství užít, ne ho jenom přežít Ani mámy nejsou stejné: Jak si mateřství užít, ne ho jenom přežít Šárka Miková

Popravde.. i kdyz jsem zacatek knihy precetla asi 5x, nedokazala jsem s jistotou urcit sama sebe. :( je se mnou neco spatne, ze nedokazu ani identifikovat sama sebe? Natoz pak sve deti (2a3/4 roku a 4.5 roku). Asi mi tento styl vysvetlovani nesedi. I na internetu se casto strili zkratkama a ja to jaksi nedavam, asi na to proste nemam mentalni kapacitu. Zkusim najit jinou cestu na pohodovejsi rodicovstvi. Je ale super, ze to tolika lidem funguje a pomohlo.

04.02.2023 3 z 5

Maminko, nekřič! Maminko, nekřič! Jeannina Mik

Zezacatku mi knizka prisla skvele psana a chytala me za srdce, ale postupne mi jeji styl psani nejak nesedl. Na druhou stranu, cokoli Vam pomuze na ceste za lepsim rodicovstvim, smele do toho!

04.02.2023 2 z 5

Take jsem cekala trochu neco jineho nez literaturu faktu, neni to uplne muj salek caje. Tragedie ovsem hrozna.

29.01.2023 3 z 5

Cukrárna v Paříži Cukrárna v Paříži Julie Caplin

Tak jsem si u knihy zase odpocla, i kdyz nic nepredvidatelneho se nedelo. Vlastne me celkove tento romanticky pribeh bavil asi vic jak ty prechozi, co jsem od autorky cetla. Bohuzel Pariz a jeji popis mne prisla slabsi, takze me moc nepresvedcil a nemela jsem touhu si tam zajet jako v knizkach ze severskych mist.

04.01.2023 3 z 5

Chata ve Švýcarsku Chata ve Švýcarsku Julie Caplin

Beru knizky autorky jako oddechovku mezi nejakou pro me narocnejsi cetbou. ... ale uz nekolikata kniha zacina rozchodem & chlap hajzl z prace, boze, takova nuda, navic se to fakt opakuje. Nepredstavitelne predvidatelne. Popisy krajiny a tak me samozrejme bavily, vzdy mam pocit, ze muj zivot je nezazivny a nudny a ze chci zit v jakekoli severske zemi :-D
ALE!!! Co ma jako znamenat kapitola c.22?!?!?!
Kdejaka kravina probirana do nejmensiho detailu, ale pak najednou neco tak osizeneho. Nechapu, zklamalo me to. Nezapomneli to prekladatele prelozit? Nevlezly mi do knizky chobotnice ze Stromovky a neodmazaly kus???!!???!! Ach jo.

26.12.2022 3 z 5

Kdyby to bylo tak snadné, dělal by to každý Kdyby to bylo tak snadné, dělal by to každý Petra Hülsmann

Na toto tema je zpracovanych rada filmu.. ucitel na skole plne beznadejnych pripadu.. ale pisemna forma je proste mnohem lepsi a zabavnejsi. Sice spousta klise atd., ale i tak me knizka bavila.

09.12.2022 5 z 5

Dům na samotě Dům na samotě Michaela Klevisová

Detektivky pani Klevisove me bavi. Do posledni chvile jsem na pochybach, kdo je vrah.

01.12.2022 5 z 5

Čajovna v Tokiu Čajovna v Tokiu Julie Caplin

Krasna knizka, opet se mi libily popisy japonske kultury, prirody. Samozrejme linka s milostnym dejem me take bavila.

03.11.2022 4 z 5

Štěstí má barvu levandule Štěstí má barvu levandule Pauline Mai

Velka nuda, nic se tam nedelo, neskutecne predvidatelne... Detaily peceni me snad unavovaly ze vseho nejvic. Porad cekate, ze se "to" stane a nic... no zaver me potesil, ale libilo by se mi vic detailu. Na uspavani dobry.

23.10.2022 3 z 5