Pavlaj Pavlaj komentáře u knih

Železná spravedlnost Železná spravedlnost Louis L'Amour

Nečte se špatně, ale proti sérii Sackettů je to slabý odvar. Trochu moc překomplikovaná zápletka.

14.04.2019 3 z 5

Ostrov ztracených snů Ostrov ztracených snů Tamara McKinley

Docela pěkné oddechové čtení, navzdory příšerné obálce a kýčovitému názvu. Proč knížka s názvem Ocean Child (což je jméno koně) vychází v češtině jako Ostrov ztracených snů? A ta obálka je fakt děsná.

28.01.2019 4 z 5

Chladná hora Chladná hora Charles Frazier

Oproti filmu je vyprávění mnohem pomalejší a chudší na události. Inman pořád někam jde a Ada pořád čeká. A po další stovce stránek Inman pořád jde a Ada stále ještě čeká. Film je vynikající, ale knížka je vlastně přesnější. Věrohodnější.

21.01.2019 5 z 5

Noční cirkus Noční cirkus Erin Morgenstern

Originální a zvláštní příběh. Při čtení je potřeba se trochu přeladit do jiného rytmu a vychutnat si prvky magického realismu, myslím, že kdo by se tu soustředil jen na děj, bude zklamán.

21.01.2019 4 z 5

Zpěv Maora Zpěv Maora Emma Temple

Oddychová tuctovka, když potřebujete odpočinout po něčem náročnějším.

21.01.2019 3 z 5

O dívce Grace O dívce Grace Anthony Doerr

Prvních 200 stran jsem si říkala: asi pěkné, ale místama mě to moc nebaví. Pak jsme se s knížkou sladily na stejnou vlnovou délku, při líčení přírody na Konci světa už jsem zapomínala dýchat a posledních 100 stran jsem probrečela. Nádherné.

20.01.2019 5 z 5

Dívka v měsíčním světle Dívka v měsíčním světle Charles Dubow

Přes docela špatné hodnocení tady na dtb mě ten příběh úplně dostal. Milostný román z pohledu muže není zas tak běžný jev a celé to mělo zajímavou perspektivu a úhel pohledu. A ten konec....Nevěřili jí, a ona to přesto dokázala, změnila se. Jak to mohlo dopadnout, kdyby Cescu podržel ještě jednou naposledy? Už dlouho jsem tak moc nepřemýšlela nad alternativními konci a co by se bývalo mohlo stát, kdyby...

25.12.2018 5 z 5

Tajná dohoda: Jak Rusko pomohlo Trumpovi získat Bílý dům Tajná dohoda: Jak Rusko pomohlo Trumpovi získat Bílý dům Luke Harding

Pokud pravidelně sledujete např. CNN, tak kniha nepřinese až tak moc nového. Příšerný překlad.

10.11.2018 4 z 5

Návraty domů Návraty domů Debbie Macomber

Schematické, předvídatelné, čekala jsem o hodně víc. Zajímavý je vhled do pocitů týrané ženy a taky do toho, jak se v Americe žije sociálně slabším vrstvám. Jinak úplně nezajímavá a nenáročná tuctovka. Nejlepší na knížce je rozhodně obálka.

01.11.2018 3 z 5

Dům na prahu noci Dům na prahu noci Catherine Banner

Tak to bylo moc a moc pěkný. Jak se na jeden malý ostrůvek vejde tolik osudů a příběhů? Knížka, kterou si neužijete při čtení v metru. Musíte jí číst v tichu, pomalu a beze spěchu a nejraději byste ji četli se zavřenýma očima.

29.09.2018 5 z 5

Sluncem spálená země Sluncem spálená země Elizabeth Haran

Z historie mé zamilované Austrálie tam něco bylo, dokonce z toho ani úplně moc nečouhala červená knihovna. Ale ten děj....tragédií a překážek potkalo hlavní hrdinku trochu moc na to, aby bylo i jen vzdáleně uvěřitelné. 70%.

15.09.2018 4 z 5

Z písku a popela Z písku a popela Amy Harmon

Jsem opatrná na knihy s označením milostný příběh. Ona ho miluje, on jí taky, ale přesto trvá na tom, že se stane knězem? Člověk by řekl: blbá červená knihovna. Ale ne, ta kniha je prostě dobrá. I když to rozhodně je hlavně milostný příběh. S kapkou historie - ani jsem netušila, že v rámci katolické církve ve Vatikánu existovalo podzemní hnutí, které zachraňovalo židy před likvidací.

27.08.2018 5 z 5

Paní půlnoci Paní půlnoci Cassandra Clare (p)

Všechny tři série ze světa lovců stínů patří k tomu nejlepšímu v žánru Yoli. Teda aspoň podle mě. Která jsem dospělá. Některé Yoli knihy jsou pro dospělého moc pubertální (všichni kluci mají úzký pas a široká ramena, holky krásné vlasy a hebkou kůži), ale tohle se prostě čte dobře, každá kniha má zajímavý příběh a zápletku. I když i tady mají všichni kluci široká ramena a holky ty nejkrásnější vlasy na světě a všechny lásky jsou na celý život :-).

27.08.2018 5 z 5

Šepot nebes Šepot nebes Candice Proctor

Ona je bohatá princezna, on je špinavý ponižovaný trestanec. Ukáže se, že ona má nekonformní názory a on je ve skutečnosti citlivý, inteligentní, vzdělaný....to není žádný spoiler, protože zápletku a konec odhadnete po prvních třech stránkách. Červená knihovna jak vyšitá. Uznávám ale, že výborně napsaná. Reálie trestanecké kolonie jí činí snesitelnou a jako letní čtení je to vlastně docela fajn, minimálně pro ty, kdo jsou jako já zbláznění do románů z doby osidlování Austrálie. Tak okolo 70%.

23.08.2018 4 z 5

Rozlet Gemmy Hardyové Rozlet Gemmy Hardyové Margot Livesey

Moderní paralela Jany Eyrové je v první polovině originální a zajímavá. Druhá polovina mi přišla horší - důvody, proč hrdinka utekla od svatby, mi připadaly nevěrohodné nebo jsem je nepochopila, její další boj s životem se zbytečně protahuje a konec je naopak uspěchaný. 70%.

23.08.2018 4 z 5

Město slávy Město slávy Beverly Swerling

Oproti Městu snů se Město slávy nezabývá historií lékařství, což je škoda, o to víc se soustředí na dějepis New Yorku. Popis, jak se v tehdejším NY žilo, je docela barvitý a plastický, opět se hodně věnuje tehdejšímu stavu otroctví. Postavy mi tu přišly míň reálné, bylo jasné, kdo má být klaďas a kdo záporák, a bylo jich hodně, skoro aby si je člověk sepsal na papírek a občas se mrknul, o kom vlastně zrovna čte.

28.07.2018 4 z 5

Město snů Město snů Beverly Swerling

Kombinuje historii New Yorku a historii lékařství, osudy jsou ne vždy s happy-endem, takže uvěřitelné. Skoky v čase byly z hlediska jednotlivých postav a jejich příběhů nepříjemné, ale z hlediska vylíčení historických událostí dávaly smysl.

28.07.2018 5 z 5

Příšerně nahlas a k nevíře blízko Příšerně nahlas a k nevíře blízko Jonathan Safran Foer

Jeden z největších čtenářských zážitků za dlouhá léta. Ale těžké říct, že nejlepších. Mně se to četlo hrozně těžce, protože příběh i popis je prostě....české srdcervoucí je divné slovo, anglické "heartbreaking" asi odpovídá nejvíc. Heartbreaking na druhou. Měla jsem z toho boty jako cent a občas jako sto centů.

22.07.2018 5 z 5

Poutnice Poutnice Iny Lorentz

Právě jsem dočetla a zatím se nemůžu rozhodnout, jestli šlo o historický román nebo červenou knihovnu zabalenou do historických reálií. Spíš to druhé.

09.06.2018 3 z 5

Naděje na konci světa Naděje na konci světa Sarah Lark (p)

Od Larkové není nic tak dobré, jako starší novozélandská sága z doby osidlování ostrova. Tenhle nový román střídá prostředí od Sibiře přes Persii až na Nový Zéland, ale nikde se pořádně nezastaví, všude klouže po povrchu. Příběh je předvídatelný s očekávaným happy endem, nakonec nejzajímavější pro mě byl návrat na Kiward k postavám z původní trilogie. Snaha zapojit do příběhu maorské zvyky a mytologii, ale jsou spíš zmíněné, než že by v ději hrály nějakou roli. Na plné 4 hvězdy to není, něco mezi 3 a 4, a to se zavřenýma očima.

01.06.2018 4 z 5