pavla.ba pavla.ba komentáře u knih

Deník Anny Frankové Deník Anny Frankové Anne Frank

Nejklasičtější klasika, kterou by si dle mého měl každý alespoň jednou za život přečíst!

Cress Cress Marissa Meyer

U tohohle dílu jsem si říkala, že víc originální snad být nemůže. Další skvěle napsané pokračování. Miluju Thorna!

Scarlet Scarlet Marissa Meyer

Skvělé pokračování. Pro mě je možná Scarlett nejslabší díl, ale přesto je to výborné čtení a stojí to za to!

Kontroverzní princezna Kontroverzní princezna Jodi Ellen Malpas

Nebudeme si tady tvrdit, že jde o uměleckou, hlubokou knihu, bez které by se literatura neobešla. Obešla, ale je to přesně ta kniha, kterou vložíte mezi ty umělecké, hlubší knihy. A tady svůj účel splnila skvěle. Další díl už asi číst nepotřebuji, ale tento jsem si užila.

Osvětimský proces Osvětimský proces Annette Hess

Tak bez dlouhých okecávaček. Knihu jsem nebrala jako hlubokomyslný výlet do Druhé světové války, nečekala jsem, že zde bude vykreslen celý proces dopodrobna, očekávala jsem milostnou linku a vše velmi povrchové, a to jsem taky dostala. Není to srdcervoucí epos o válce a jejich hrůzách, ale lehká oddechovka, založená na reáliích. Kupodivu se mi to ale líbilo.

Křič! Křič! Karen Rose

Ty jooo! Byla to jízda, našla jsem ji při uklízení knihovny a pustila se do ní, aniž bych si něco přečetla. Perfektní příběh, hodně různých dějových rovin, které se nakonec spojí do jedné, velká čtivost a hlavně, i když tam bylo tolik různých postav, tak jsem se orientovala hned od začátku. Doporučuju :)

08.05.2020 5 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Žádné obří haló se nekonalo, ale to občas potřebujeme. Jen číst, nemyslet na nic složitého a jen si užívat knihu. A tady se mi to povedlo, byla to tak krásná pohádka, kde nechyběl princ, třpytivé šaty, nablýskané komnaty a láska.

Musíme si promluvit o Kevinovi Musíme si promluvit o Kevinovi Lionel Shriver

To je tak mrazivá kniha! Je to naprosto dechberoucí téma, výborně napsané a po dočtení knihy dlouho přemýšlíte a ptáte se proč?

Řekni mi tři věci Řekni mi tři věci Julie Buxbaum

Nádherná, milá a sladká knížka!

Matčina hra Matčina hra Sandie Jones

Moc jsem od knihy nečekala a byla jsem velmi příjemně překvapena.

Písařka ze Sieny Písařka ze Sieny Melodie Rose Winawer

Krásný romantický příběh ve dvou časových rovinách a cestování v čase. Itálie ve 14. století je zde nádherně vylíčena. Knihu jsem si moc užila!

22.12.2019 5 z 5

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

Nejlepší díl celé série!

Osvícení Osvícení Stephen King

Kniha je napsaná hodně čtivě. Bohužel jsem očekávala pocity hrůzy, které se ale nedostavily a já jsem většinu knihy čekala a nudila se.

22.12.2019 3 z 5

Pygmalión Pygmalión George Bernard Shaw

Jedna z nejmilejších a nejveselejších knih!

22.12.2019 5 z 5

Poslední dívka Poslední dívka Riley Sager (p)

Mně se kniha teda moc líbila. Zajímavý námět, velmi neotřelý, děj ubíhal rychle, rozuzlení překvapující. Čtení jsem si užila. Nebyla to nějaká vysoká škola thrillerová, ale velmi jsem o tom stěžejním tématu přemýšlela a neustále o tom s někým musela diskutovat. Dávám plusový bod za ty retrospektivní kapitoly.

05.07.2021 5 z 5

Šepot mrtvých Šepot mrtvých Amo Jones

Tento díl se bohužel tolik už nepovedl, dost se to vleklo a bylo to zbytečně natahované, čtivost zase nechyběla, ale něco tomu chybělo oproti předchozím dílům.

22.10.2020 3 z 5

Květy slunce Květy slunce Rupi Kaur

Našla jsem tam asi dvě básně, jestli se tomu dá říkat básně, které se mi líbily, zbytek bohužel nijak nezapůsobil.

10.05.2020 2 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Kniha se mi líbila, námět byl opravdu geniální, ale musím se připojit k předchozím komentářům, že mi přišla kniha nedotažená, neúplná, něco tam chybělo.

Strážci úmluvy Strážci úmluvy Tom Egeland

Jedna z autorových nejlepších knih. Občas tam bylo trošku moc vjemů, ale jinak je to hezké čtení.

Dokonalý manžel Dokonalý manžel Lisa Gardner

Tak tohle ano! Půjčila jsem si ji v knihovně a přečetla ji na jeden zátah.