Pavčule Pavčule komentáře u knih

Pomalu hořící oheň Pomalu hořící oheň Paula Hawkins

Za mě tisíckrát lepší než neustále pro mě naprosto nepochopitelně opěvovaná Dívka ve vlaku . Dívka ve vlaku mě vůbec nezaujala . Tohle mě bavilo , hned jsem se orientovala v postavách a prakticky od začátku jsem se těšila na rozuzlení . Nicméně i tak tahle autorka a její knihy prostě nikdy nemají na plný počet hvězdiček. Něco tomu , aby to bylo top pořád chybí .

21.02.2023 4 z 5

Příběh slunečnice Příběh slunečnice Miriam Blahová

Za mě naprostá pecka . Moc hezky napsaný příběh . Minulost a součastnost se krásně prolíná. Když nechcete nic řešit , tato knížka je naprosto ideální . Neměla jsem vůbec potřebu posuzovat chování hlavních hrdinů. Brala jsem je takové , jací jsou . I se svými klady a zápory . Prostě jen čtete a za chvíli zjistíte , že chcete vědět víc a víc . Příběh se čte naprosto sám . Já jsem nadšená . Jen mě mrzí, že knížka má celkově docela nízké hodnocení , myslím,že si zaslouží více .

09.02.2023 5 z 5

Vnučka Vnučka Bernhard Schlink

Velmi zajímavé téma , velmi originální .

06.02.2023 5 z 5

Druhá dívka Druhá dívka A.J. Banner

Márnice , morbidní věci a nějaké ty halucinace .... toto mám ráda . Příběh fajn , nechybělo napětí a pár zvratů. Takové příjemné čtení na víkend .

05.02.2023 3 z 5

Německý lékař a Wakolda Německý lékař a Wakolda Lucia Puenzo

Za mě totální slátanina . Po pár stránkách už jsem nevěděla kdo je kdo . Nezaujalo , nedočteno .

30.01.2023 odpad!

Průlom a odhodlání Průlom a odhodlání Ulrike Schweikert

Moje první setkání s touto sérií , takže první díl jsem ještě nečetla . Nicméně příběh mě nijak zvlášť nezaujal . Takové nijaké . Vyloženě mi vadily podrobné pasáže o výzkumu kde čeho . Je to kniha hlavně pro ženy , takže si myslím ,že tohle by tam být nemuselo nebo jen opravdu okrajově . Hodně to ruší a všechno je takové prapodivně zdlouhavé .

29.01.2023 2 z 5

Přítelkyně Přítelkyně Irena Obermannová

Nic moc , předčasně dospělí spratkové . téma homosexuality , život v komunismu blablabla. Zvláštní kniha , která vám nic nedá a hned na ní zapomenete .

17.01.2023 1 z 5

Psí hvězda Psí hvězda Megan Shepherd

Pro děti,ale to nevadí . Jsem ráda za jemnější styl , protože realita byla opravdu ošklivá a jako milovnici psů mě tohle trhá srdce . Nicméně tento příběh byl krásně dojemný .

11.01.2023 5 z 5

Dědictví války Dědictví války Anika Scott

Příběh zajímavý , ale něco tomu chybělo . Nejvíce mě zaujal Willyho příběh ukrývání se , ale bohužel tam neměl tolik prostoru , jak bych si přála . Celkově takový průměr - ani bomba ani propadák .

11.01.2023 3 z 5

Šepot z lesa Šepot z lesa Kateřina Surmanová

Moje první setkání s autorkou a dopadlo na výbornou . Možná by to chtělo trochu méně té omáčky okolo a snesla bych trochu jiný závěr , ale celkově velmi slušné . Hlavní hrdina sympaťák a hlavně jsem si dokázala to, co jsem četla převést v hlavě do reálné podoby , což už se mi u knížky dlouho nestalo. Četla se pomalu a všechno bylo takové hutné ,ale pomalejší tempo na kvalitě neubralo , naopak .

07.01.2023 5 z 5

Potmě jsme se viděli lépe Potmě jsme se viděli lépe Monika Zgustová

Dobrý námět, ale zpracování nezáživné. Nedočetla jsem . Styl psaní mi od začátku přišel vychloubačný až snobský . Vůbec mi to nesedlo .

08.12.2022 odpad!

Trochu zklamání , série Šikmého kostela byla přece jen o chloupek lepší . Obecně příběhy formou dokumentu moc nemusím , ale bylo zajímavé se dozvědět něco o této opravdu ( po ) zapomenuté tragédii .

06.12.2022 4 z 5

Psáno s nadějí Psáno s nadějí Aly Martinez

Moje první setkání s autorkou . Našla jsem tento titul v knihovně a až tady jsem zjistila,že je to pokračování . Proto jsem při čtení vůbec nevěděla o co jde . Kdybych četla předešlý díl, tak možná bych to brala jinak , ale obecně tento typ příběhu není nic pro mě - červená knihovna a do toho pokus o nějaké to napětí . Caven mě hodně vadil - myšlení jako žena a vzápětí jako muž, což působilo zvláštně . A vůbec všechno se tak divně přelívalo , schizofrenici hadr .

30.11.2022 1 z 5

Med v hlavě, marmeláda v srdci Med v hlavě, marmeláda v srdci Hilly Martinek

Navzdory smutmému tématu se knížka četla velmi dobře . Krásný vztah vnučky a dědečka . Důkaz, že i v dnešní době se může najít spousta lidskosti a pochopení . Tenhle příběh mě pohladil po duši.

20.11.2022 5 z 5

Jeho poslední slova Jeho poslední slova Laura Dave

Jsem trochu rozpačitá , začátek dobrý , ale pak už to šlo z kopce . Nebyl to moc důvěryhodný příběh . Autorka se asi snažila vžít do života "špionů ",ale moc jí to nešlo a vyšlo z toho něco totálně nezajímavého a naivního . Bailey na facku ,ale Hannah ještě víc , za to , jak by pro ní udělala první poslední . Podle nálepky bestseller už se dneska řídit bohužel vůbec nedá .

15.11.2022 2 z 5

Navrátilka Navrátilka Donatella di Pietrantonio

Docela zajímavý příběh ... jen mu prostě něco chybí .

09.11.2022 3 z 5

Mlha mezi námi Mlha mezi námi Katarína Gillerová

Moje první setkání s autorkou, takže nemůžu porovnávat , ale přiznám se, že když mi v knihovně padla do oka obálka , čekala jsem něco trochu jiného. Celkově to bylo takové podivné .

02.11.2022 1 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Moje první setkání s autorkou . Trochu jsem se bála toho,že je to pro dospívající , ale nakonec to bylo hodně dobré . Nejvíc se mi líbila ta proměna z puberťačky Lily k velmi rozumné ženě . Konec dobrý, všechno dobré .

27.10.2022 5 z 5

Druhý život Druhý život Karolina Tůmová

Tragédie , horko těžko jsem se prokousala aspoň do poloviny v naději, že se to nějak zlepší . Nestalo se . Hlavní hrdinka mi byla od začátku těžce nesympatická a i ta čeština byla prostě divná . Za mě tohle opravdu ne .

24.10.2022 odpad!

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Jsem ročník 1987, takže jsem dobu komunismu více nezažila než zažila . Obecně moc nemusím příběhy na téma co by kdyby , takže mě tenhle příběh moc neoslovil . Všechno splácané dohromady . Nejvíce mě bavily kapitoly o dětském domově .

20.10.2022 2 z 5