Dědictví války

Dědictví války https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/439610/bmid_dedictvi-valky-HKR-439610.jpg 4 49 16

Essen, 1946 Clara Falkenbergová řídila během druhé světové války významný rodinný podnik. Teď, téměř dva roky po válce, jí nezbylo nic než falešné doklady a řada palčivých otázek spjatých s rodinnou historií. Protože nemá kam jít, rozhodne se uchýlit do rodného města, ke své drahé přítelkyni Elise. Cesta to není jednoduchá, musí se vyhnout britskému důstojníkovi, který se ji pokouší zatknout za válečné zločiny. Po návratu domů navíc nachází město v troskách a dovídá se, že její přítelkyně Elisa zmizela. Zatímco se pokouší Elisu vypátrat, potkává Jacoba, charismatického mladého podvodníka, který má své vlastní důvody, proč Elisu hledat...... celý text

Literatura světová Válečné Historické romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

Finding Clara , 2020

Olinka011
13.06.2023 4 z 5

A mě se ta kniha líbila

Janík511
31.03.2023 1 z 5

Po 60ti stranách odkladam a dál už číst nebudu. Kniha mě nebaví a děj mě vcelku už ani nezajímá. Obálka je možná pěkná, ale obsah pro mě nuda.

Sabina335
20.03.2023 3 z 5

Kniha se mi na zacatku hodne libila a vypadala slibne, ale bohuzel tomu tak neni. Pribeh byl pekny a myslenka take, ale chybelo mi zde vice napeti. Cekala jsem, ze pribeh chlapce bude v knize vice rozvinut. Prislo mi, ze konec byl uz jen rychle napsany, aniz by byl poradne promysleny. Urcite se z tohoto pribehu dalo "vytriskat" mnohem vic.

Pavčule
11.01.2023 3 z 5

Příběh zajímavý , ale něco tomu chybělo . Nejvíce mě zaujal Willyho příběh ukrývání se , ale bohužel tam neměl tolik prostoru , jak bych si přála . Celkově takový průměr - ani bomba ani propadák .

alexis818
12.08.2022 3 z 5

Nepochybně zajímavé téma,ale to zpracování se prostě nepovedlo.

Dalamanek831
25.02.2022 2 z 5

Tak musím říct že tahle kniha mě tedy vůbec neoslovila.A to musím podotknout že knihy s tématikou 2.svetove války jsou mím nejoblíbenějším.Asi jsem čekal něco jiného.Zrejme to bude asi tím že autorka to podala trochu z jiného pohledu než na jaký jsem zvyklý.

Fidibus
20.12.2021 5 z 5

(SPOILER) "Sedíme tu s osudem smíření, protože jsme se do toho dostali sami."
Knihu chápu jako zamyšlení nad svým osudem, nakolik by mohl být jiný. Zde jde o netradiční téma, pohled na 2. světovou válku z druhé strany. Železná Fraulein se potýká na útěku se svou minulostí, kdy stála kvůli rodině a firmě na straně Hitlera, a přece ne zcela: "Snažím se najít ten bod zvratů v mém životě, kdy jsem ještě mohla věci změnit." Zároveň ji rodina stále drží v kleštích. Ač stíhána, pozná lásku a umí nést oběť, což jí zachrání.
Smutná postava Willyho s Gertrudou. Silná postava válkou poznamenaného Jakoba.
"Nejste ďábel jen proto, že jste mohla udělat víc..."
Vyprávění se vzpomínkami dobře plyne a přitom nutí k zamyšlení. Komu fandit?!

Szilvia1
09.12.2021 3 z 5

Příběh je pěkný,ale není tam nic vzrušujícího ani nic napínavého.Je to oddechová četba.

MilaJ
16.11.2021 2 z 5

Průměrná knížka, nic vzrušujícího... Dočetla jsem ji, ale nezanechala ve mně nic podstatného. Další mínus je spousta překladatelských překlepů.

Nefer
23.07.2021

nedokazala jsem to dočíst. ani po 5 kapitole mě to nevtahlo do děje...

Lidka
19.07.2021 4 z 5

Jo, nebylo to marné, ač přiznávám, že jsem čekala trochu více.
Jednu hvězdičku tam dávám navíc za to, že jsem v doslovu četla, že ústřední motiv byl podle skutečné události.

LadyCotton
17.07.2021 3 z 5

Kniha má velice zajímavý námět, ale při čtení mne rušily 2 věci: za prvé to bylo dost chyb v textu a za druhé... jsem se (hlavně v první půlce knihy) v příběhu často ztrácela (prostě čtete, čtete a najednou vlastně zjistíte, že hlavní hrdinka už není v přítomnosti ale vypráví o minulosti, bez jakéhokoliv varování).
Nicméně i přesto bych knihu k přečtení doporučila - její téma je neokoukané, byť ve své podstatě hodně naivní. Příběhy hlavních hrdinou vzájemně krásně splynuly.

Xaveza
09.06.2021 3 z 5

Kniha me nenadchla ani neurazila. Zajímavý příběh. Styl, jakým je kniha napsána, se mi líbil. Ale až se v nejbližší době budu kochat svoji knihovnou, tak se budu muset hodně soustředit, abych si vzpomněla, o čem kniha vlastně byla… Ale knihu určitě doporučuji.

cmelda26
20.05.2021 4 z 5

Napínavý příběh z poválečného období Německa.

zdehan
28.04.2021 5 z 5

Kniha se mi moc líbila stojí za přečtení.

HanulkaK.
21.03.2021 5 z 5

Výborná, čtivá a zvláštní, jen mě rušily překlepy, věty v rodě mužském místo ženském, u takhle dobré knihy je to škoda.

Autorovy knížky

Anika Scott