Druhý život

Druhý život https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/459162/bmid_druhy-zivot-P1L-459162.jpg 3 17 9

Eva žila před druhou světovou válkou bezstarostný a pohodlný život. Za okupace se zamilovala do Němce, který se po osvobození uchýlil do Argentiny, a Eva přijíždí za ním. Kristian jí dokáže i v Buenos Aires zajistit život v luxusu, ale do jejich partnerství se vkrádá odcizení, a tak oba nacházejí útočiště v jiném vztahu, který ovšem nezůstává bez následků… V románu se prolínají Eviny vzpomínky na minulost s životem, který nyní žije jako devadesátiletá paní v Buenos Aires, kde se občas cítí jako vyhnanec vlastního života. Silný životní příběh ženy, který za všech okolností zůstávala svá.... celý text

Pavčule
Pavčule
24.10.2022 odpad!

Tragédie , horko těžko jsem se prokousala aspoň do poloviny v naději, že se to nějak zlepší . Nestalo se . Hlavní hrdinka mi byla od začátku těžce nesympatická a i ta čeština byla prostě divná . Za mě tohle opravdu ne .

rosalindaaa
rosalindaaa
30.12.2021 2 z 5

Líbilo se mi ,že se v teto knížce psalo o Emě z prvního dílu ,ale musím říct , že se tady nic moc nedělo ,takže první díl byl lepší ...

Radka1911
Radka1911
23.05.2021 2 z 5

Krásný námět, krásná obálka a... vůbec mě to nebavilo. V první třetině knihy to byl zajímavý příběh, na autorčin styl psaní jsem si byla schopná přivyknout, ale zbytek už mi připadal absolutně o ničem. Vše bylo řečeno již v komentářích přede mnou.

7Clary7
7Clary7
28.04.2021 1 z 5

Námět by byl velmi zajímavý, kdyby byl pečlivě a určitě i pracně zpracován. Z Chile a Argentiny doby po 2. sv. válce mnoho literatury není. Ovšem tato knížka je o ničem. O Argentině pár řádků. Představovala jsem si, že se příběhy postav budou odehrávat na pozadí historických, politických a ekonomických událostí Argentiny. 1. pětina knížky by možná slibovala rozvinutí děje, ale došla k nudě a nudná byla až k poslední pětině, kdy se přehoupla do červené knihovny. Pro mě ztráta času.

Renatecka
Renatecka
15.04.2021 3 z 5

Pěkný příběh, ovšem jenom kdyby byl trochu poutavěji zpracovaný. Rádoby kladná hlavní postava Evy byla charakterově vylíčená jako chameleon, nebyla mi moc sympatická a stejně tak Kristian. Slabé 3 hvězdičky.

DámaMáma
DámaMáma
21.03.2021 4 z 5

Obsahově krásný příběh, ale bohužel svou formou moc nefunguje. Chvílemi je člověk pohlcen slovními obraty a najednou tolik klišé a otřepaných frází, že je to pak líto a kazí to celkový foném z celkem povedené knihy.

zuzana2599
zuzana2599
15.03.2021 4 z 5

Příběh devadesátileté Evy, která žije v Buenos Aires je plný vzpomínek, nostalgie, touhy po domově, po přátelích i po dětech, které mít nemůže. Eva vypráví svůj životní příběh, který se odvíjí jako film, o svém příteli Kristianu, o kamarádce Noře, o jejich přátelství...
Je to příjemné čtení, takové trošku jiné, které čtenáře přivede k zamyšlení nad vlastním osudem a životem.

zdehan
zdehan
08.02.2021 5 z 5

Příběh se mi moc líbil přečteno za jeden den taková oddechovka která se moc dobře četla.

Knižní střípky
Knižní střípky
10.01.2021 3 z 5

Byl to opravdu velice zajímavý příběh, který mi přinesl zase pár nových poznatků, dozvěděla jsem se hodně zajímavého o tom, jaké to bylo žít po válce v Argentině. A u příběhu z Evina mládí jsem byla chycená na vějičku ihned.

Toto bylo mé druhé setkání s paní autorkou a opět jsem spokojená. Kniha plynula bez nějakých větších zádrhelů a přinesla mi pár hezky strávených chvilek u její četby.

Celá recenze v záložkách recenzí od Knižní střípky.

pro ženy Brazílie Argentina milostné vztahy Buenos Aires

2019  77%Pokoj bez dveří