patroklos patroklos komentáře u knih

Ocelový polibek Ocelový polibek Jeffery Deaver

Knížka se mi líbila, mám rád příběhy s Amélií a Lincolnem Rhymem, ale zdála se mi táhlejší než předchozí, myslím si, že kratší formát by knížce lépe prospěl.

29.09.2022 4 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Jen chci ještě dodat. Malý pražský erotikon je za mě nejenom nejlepší Patrikova knížka, ale také jedna z nejlepších knížek českých.

14.02.2022 5 z 5

15 roků lásky 15 roků lásky Patrik Hartl

Měl jsem velká očekávání u minulých dvou Patrikových knížek a byl jsem vždycky trošku zklamaný. Nejlepší víkend jsem nedával, protože jsem se neúplně ztotožnil s postavami a pletly se mi. U Okamžiků štěstí se mi moc líbil ten nápad. Ale z obou jsem byl trošku zklamaný. 15 roků lásky mě ale opět vrátilo k podobným pocitům, jako jsem měl u Malého pražského erotikonu. Krásná, milá, dynamická knížka plná silného příběhu a lásky. Doporučuju všem.

14.02.2022 5 z 5

Být normální je na hovno - Jak žít, učit se a být úspěšný mimo běžné mantinely Být normální je na hovno - Jak žít, učit se a být úspěšný mimo běžné mantinely Jonathan Mooney

Přijde mi, že se v příběhu autor snažil popsat svůj vlastní “americký sen”, jak se z outsidera dostal nahoru. Začátek se mi líbil, pak už to ale tak zábavné nebylo. Nějak jsem asi nepochytil to pravé poslání knížky.

22.11.2021 3 z 5

Bídníci Bídníci Victor Hugo

Jedna z mých nejoblíbenějších knížek. Chápu, že dnes Hugovy vsuvky o "situaci té doby" prakticky nemají význam a jsou nudné (proto jsem je přeskočil). Přesto příběh Jeana Valjeana je jedním z nejsilnějších v dějinách lidí, je silný, plný lásky, přátelství, dobroty a osobní obětavosti.

06.10.2021 5 z 5

Zločin a trest Zločin a trest Fjodor Michajlovič Dostojevskij

Nečetl jsem v životě moc knih, které by byly "silnější". Nebylo lehké knížku číst, ale ovlivnila mě na celý život.

06.10.2021 5 z 5

Slavné příběhy anglických dějin Slavné příběhy anglických dějin Robert Lacey

Skvělá knížka, která Vám rozšíří obzory v anglické historii.

28.11.2020 5 z 5

Zikmund Lucemburský – Poslední velký císař středověku Zikmund Lucemburský – Poslední velký císař středověku Jiří Bílek

Hezká, velmi profesionálně napsaná knížka. Jen mi zde chyběly nějaké zajímavosti, kterými by se "odlišila".

23.11.2020 4 z 5

Orr - Můj příběh Orr - Můj příběh Bobby Orr

Neuvěřitelně lidsky a s pokorou napsaná kniha. Bobby Orr byl a pořád je skvělý člověk - cítit je to z každého slova. Četl jsem pomalu a každé jeho slovo si vychutnával a učil se.

31.12.2019 5 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Vtipné, svižné, ze života... bomba, pecka :-)

22.05.2019 5 z 5

Petr Veliký - Život a svět Petr Veliký - Život a svět Robert K. Massie

Jeden z nejlepších historických životopisů, které jsem v životě četl. Hodně čtivé, spousta zajímavostí. Pan Massie umí.

08.09.2017 5 z 5

Mráz Mráz Bernard Minier

Knížka má podle mého názoru pomalejší rozjezd, ale kdo má rád moderní detektivku, nezklame se.

19.08.2017 4 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Přátelé, tak tohle byla špica. Jestli podle Malého pražského erotikonu natočí film, nové Pelíšky budou na světě. Od začátku do konce se mi knížka moc dobře četla, byla takříkajíc "ze života", který žijeme všichni.

20.07.2017 5 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Já mám po přečtení rozporuplné pocity. Shodnu se zde s ostatními - chybí mi konec. Také se mi moc nelíbilo, že pokud je knížka psaná v "ich" formě, sloh se postavu od postavy prakticky nemění. Pak si můžete připadat jakoby jste četli o stejné osobě různé příběhy.

10.07.2017 2 z 5

Sexuální život slavných Sexuální život slavných Radim Uzel

Podle mého názoru hodně povedená knížka. Český jazyk pana Radima Uzla je brilantní, člověk si užívá nejenom velmi vtipný obsah, ale také moc pěknou formu :-)

21.04.2017 5 z 5

Vytrvalost: Pozoruhodný život a doba Emila Zátopka Vytrvalost: Pozoruhodný život a doba Emila Zátopka Rick Broadbent

Naprosto skvělá. Jsem odvázaný. Konečně se mi ji podařilo manželce ukrást, tak jsem ji hned přečetl. Co mě hodně oslovilo je, že nejde jen o příběh Emila Zátopka, ale také drobné příběhy jeho soupeřů či kolegů, které jeho život prolínají.

17.01.2017 5 z 5

Obrázky z českých dějin a pověstí Obrázky z českých dějin a pověstí Zdeněk Adla

Legendární kniha, která mě provázela celé dětství. Začala ji se mnou číst babička a já si ji zamiloval. Navíc je třeba říct, že byť působí jako kniha pro děti, jsou v ní informace, které kolikrát nezná dospělý člověk.
A kvůli tomu všemu jsem ji koupil i mým malým holčičkám a těším se na hezké chvíle při čtení o české historii.

24.03.2016 5 z 5

Moriarty Moriarty Anthony Horowitz

Ať jsem dělal, co jsem dělal, nedočetl jsem. Nuda, bohužel...
Ale Dům hedvábí byl jiná liga...

26.01.2016 2 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

knížku jsem přečetl poměrně rychle, čte se moc dobře, je psaná krásným jazykem. Problém je, že celou dobu čekáte na nějaký výsledek, nějaké ukončení a ono - nic... takže na konci docela zklamání místo nadšení. Začínám se divit, proč je hodnocení tak vysoké, za co ten Pulitzer... ale nemám patent na pravdu

31.10.2015 3 z 5

Pravda o případu Harryho Queberta Pravda o případu Harryho Queberta Joël Dicker

Pravda o případu Harryho Queberta je pravděpodobně jedna z nejlepších knížek, které jsem kdy četl, doporučuju všem. Je v ní totiž úplně všechno...

27.08.2015 5 z 5