Slavné příběhy anglických dějin

Autor knihy Robert Lacey je renomovaný britský historik. Ve svém poutavém a vtipném líčení podává často netradiční pohled na známé i méně známé příběhy a osobnosti anglické historie. V krátkých, čtivě napsaných příbězích zachycuje období od roku 7150 př. n. l. až po novověk. Kniha jistě potěší nejen zájemce o dějiny, ale i studenty anglického jazyka, kteří se chtějí zorientovat v historických reáliích Anglie....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/42310/slavne-pribehy-anglickych-dejin-ltd-42310.jpg 4.642
Literatura naučná, Historie
Vydáno, Volvox Globator

Great Tales from English History, 2006

Kniha Slavné příběhy anglických dějin

tygřík2

S některými závěry (namátkou kapitolka o mírotvorci Chamberlainovi) autora nesouhlasím, ale vcelku zajímavé čtení. Opět se mi pár věcí, které dlouho ležely v mé databázi pouze jako položky kdysi do hlavy nacpané, propojilo a utvořilo další puclík do obrazu zvaného historie.

Vidlička
22.11.2019

Spousta, spousta, spousta (fakt ranec - 800 stran :-)) ) povětšinou notorický známých příběhů, ale i spousta těch méně. Bohužel se v té spoustě našla i spousta chyb (v textu, obzvlášť takhle dlouhém, neřeším, ale v letopočtech u historické knihy by asi bylo záhodno to dvakrát překontrolovat), ale to je chyba vydavatele, ne spisovatele. Jinak moc příjemné čtení pro každého anglofila jako stvořené na spoustu a spoustu a spoustu dlouhých zimních večerů.

Maanna
15.01.2019

Anglické dějiny zpracované v různých krátkých příbězích, které mi naprosto vyhovovaly. Autor usiluje o maximální přesnost, ale přesto jsou příběhy zpracovány čtivě a i se smyslem pro humor. Není to ucelený výklad historie, ale takto podané příběhy zase člověku mnohem lépe utkví v paměti.

SteveP1
06.01.2017

Perfektní.

tess.for
18.03.2016

Knížka, ke které se vždy vracím, abych si připoměla historickou posloupnost či když si potřebuju něco zjistit a utřídit. Velmi čtivě psaná, obsáhlá, historicky přesná a přesto se to čte jako pohádkové příběhy. Doporučuji hlavně začátečníkům v oblasti historie, protože načerpají potřebné základy čtivou formou. Určitě se ke knize budu dále vracet!

woodward
06.03.2016

Určitě to není kniha určená těm, kdo se chtějí rychle naučit anglickým dějinám, jak tu někdo napsal. Ale tomu, kdo má všeobecný přehled, pomůže dohledat některé detaily a odhalit historky, které se sice tradují, ale do historie nepatří. Asi nejvíc mě pobavilo vyprávění o Robinu Hoodovi, který se nejspíš jmenoval trochu jinak, byl to zloděj a pytlák a do folklóru nadlouho vstoupil jako humpolácká, spíš komická postava zloděje v příbězích předváděných o lidových veselicích. Uhlazeného ochránce nebohých z něj udělalo až romantické šestnácté století. V závěrečných kapitolách si autor trochu přihřívá polívčičku se svými politickými názory, tak mu dám jen čtyři hvězdičky, ale jinak dobrý.

Arsinoe_06
21.01.2016

Boží, boží a ještě jednou boží....Mám doma opavdu pár knih, raději půjčuji v knihovně, protože při mé frekvenci čtení se nevyplatí je kupovat ;) ale tuhle jsem mít musela, to asi hovoří za vše:)

zuzana13
07.09.2015

Krásná kniha. Pěkně napsaná. Doporučuji.

Sapiens - Úchvatný i úděsný příběh lidstva
Sapiens - Úchvatný i úděsný příběh lidstva