Parwana Parwana komentáře u knih

Pach krve Pach krve František Niedl

Po delší době velmi dobře napsaná historická série, z níž jsem četla zatím poslední díl. Nemůžu se dočkat těch dalších, má to vše, co má správná kniha mít, a její hlavní hrdinové jsou sympaťáci.

06.05.2023 5 z 5

Krásná Anna: Nečekaná láska Karla IV. Krásná Anna: Nečekaná láska Karla IV. Hana Whitton (p)

Další oddechovka od Hany Whitton, tentokrá o Anně Svídnické, vychovávané na dvoře uherského krále, která se stala českou kárlovnou a další láskou Karla IV. Opět přečteno za den.

Hrdost do vínku Hrdost do vínku Hana Parkánová-Whitton

Oddechovka od Hany Whitton, tentokrát Válka královen Elišky Přemyslovny a Elišky Rejčky. Nepříliš historicky přesné, ale čtivé-

Eliška Přemyslovna Eliška Přemyslovna Hana Parkánová-Whitton

Klasická Hana Whiton, a její historická oddechovka. Jednoduché odpočinkové čtení, přečteno za den.

Únikovka Únikovka Marc Meller

Tak tohle byla síla. Hodně dobrý thriller, který se četl skoro sám a jehož konec jsem si nepředstavovala ani v nejdivočejších snech. Navíc má otevřený konec...

06.05.2023 5 z 5

Prezidenti Prezidenti Vladimír Liška

Vydržela jsem přelouskat zhruba 4 prezidenty. Autor se dost opakuje a kniha je poměrně dost nudná, což jí další body rozhodně nepřidá.

06.05.2023 odpad!

Než padne tma Než padne tma Emma Haughton

S touto knihou jsem se dost nadřela. Nejdřív to mělo spád, pak se děj najednou zastavil a já měla potíže to číst, a nějakých 40 stran před koncem vše vygradovalo. Nějak jsem se nemohla začíst, celé to na mě působilo dost odtažitě a v hrdinech knihy jsem měla po celou dobu velký hokej. Ani hlavní hrdinka mi zrovna k srdci nepřirostla.

16.03.2023 3 z 5

Morfeův gen Morfeův gen Tibor Rode

Nebylo to špatné, četlo se to skoro samo, ale hlavní zápletka s tajným bratrstvem Nespavců a provázanost jednotlivých postav byla přitažená za vlasy - prostě moc náhod najednou. Moc tomu nepomáhal ani překlad, který místy dost kulhal.

04.03.2023 3 z 5

Brněnské nevěstky Brněnské nevěstky Naďa Horáková

Skvělý historický román, autorka opět nezklamala. Rušivě působily pouze chybějící zájmena nebo celá slova. Trochu mě zklamalo, že u většiny postav nevíme, co se s nimi stalo.

27.02.2023 4 z 5

Všechny tvoje lži Všechny tvoje lži Harriet Tyce

Stejně čtivé jako předchozí knížka od této autorky, akorát nebylo dost jednoznačně vysvětleno, koho se týkají pasáže psané kurzívou. JInak super, konec jsem tak nějak vytušila.

26.02.2023 4 z 5

Kavárna na konci ulice Kavárna na konci ulice Clare Pooley

Skvělá oddechovka, krásný a dojemný příběh, který mě pohladil po duši. Zamilovala jsem si kavárnu, Moniku i ostatní. Kouzlo tkví v tom, že takové životy žije mnoho z nás...

24.02.2023 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Kniha není špatná, ale trochu nechápu, jak se mohla kniha stát knihou roku. Nejdřív jsem viděla film a knihu četla až posléze, spousta věcí je tudíž trochu jinak psaná a zfilmovaná. Vsechny postavy jsou vykresleny stejně, což je škoda. Osobně mi bylo Rachel dost líto, autorka mohla polovinu pasáží popisujících Racheliny opilecké eskapády vynechat.

22.02.2023 4 z 5

Měsíční svit nad Paříží Měsíční svit nad Paříží Jennifer Robson

Nedočetla jsem, bylo to ještě větší utrpení než Malířka z Benátek. Nejdříve nudné prostředí upjaté anglické aristokracie, následně cesta vlakem, kde si hkavní hrdinka konečně užívá svobody, pak bohémská tetinka... Nesedl mi styl psaní a množství vykřičníků, které byly snad všude.

22.02.2023 odpad!

Okno s dívkou a ptáčkem Okno s dívkou a ptáčkem Dagmar Digma Čechová

Trochu nerozumím vysokému hodnocení knihy. Hlavní hrdina, spratek v telecích letech, mě natolik znechutil svým chováním, že jsem čtení po dvou kapitolách vzdala. Četbou by si měl člověk odpočinout, a ne se rozčilovat.

22.02.2023 odpad!

Dívka beze jména Dívka beze jména Lisa Regan

Nebylo to špatné, ale je vidět, že se autorka hodně inspirovala prvním dílem. Četlo se to sice skoro samo, ale hlavní zápletka mi připadala hodně překombinovaná až přetažená za vlasy. Rovněž by bylo nanejvýš užitečné uvést na začátku krátký seznam všech postav, protože než autorka napíše další díl a než se přeloží, čtenář z toho půlku zapomene.

22.02.2023 4 z 5

Dokonalé děti Dokonalé děti Sophie Hannah

Na knížku jsem se moc těšila, bohužel jsem se nedostala přes první kapitolu. Naprosto nečtivé, zmatené skákání z jednoho do druhého, vůbec jsem nevěděla, co čtu. Musela jsem odložit, prostě to nešlo.

18.02.2023 odpad!

Knihovna nájemných vrahů Knihovna nájemných vrahů Kim Onsu (p)

Obálka nelhala, skutečně to bylo něco mezi Kill Billem, Pulp fiction a Haruki Murakamim. Kaleidoskop příběhů, které na sebe navzájem navazují a v thriller splynou zhruba v polovině knihy, mě neuvěřitelně bavil. Některé až absurdní momenty a překvapivé scény jako z Kill Billa, svérázní hrdinové v čele s Resengem... čekala jsem, jak to dopadne, a s koncem si mohl autor více vyhrát, ale jinak jsem se opravdu výtečně bavila.

18.02.2023 5 z 5

Apatykář Apatykář Lucie Hlavinková

Tuhle knihu jsem si opravdu hodně užila. Pěkné prostředí Štramberka, milé postavy, které si člověk hned zamiluje, foklórní nádech a lidové tradice. Dlouho jsem čekala, jaká záhada se kde vynoří, mno dočkala jsem se, konec byl čekaný, ale do celého příběhu pěkně sedl. Určitě sáhnu i po dalších titulech od této autorky.

15.02.2023 5 z 5

Budoucí královna Budoucí královna Flora Harding

Na knížku jsem se moc těšila, protože se mi moc líbila obálka a chtěla jsem prožít královskou romanci Alžběty a Phillipa. Kniha mě ale dost zklamala. Nejen tím, že se ani na straně 50 nic pořádného nedělo, ale i plytkými a trochu primitivními dialogy mezi hlavními postavami. Snažila jsem se ji neodložit, nakonec to bohužel nešlo. Holt nebudu patřit mezi její fanoušky, to je život.

15.02.2023 odpad!

Hledači světla Hledači světla Femi Kayode

Velmi dobře napsaný thriller, který byl pro mě jak z jiného světa. JIná kultura, jiné mravy, jiné zvyklsoti, jiná mentalita lidí... Hlavního hrdinu i jeho rodinu jsem si od začátkuzamilovala, stjeně tak Chicu i Salome. KOnec šel trochu do ztracena, ale to byla asi jediná kańka na jinak dokonalém díle.

14.02.2023 4 z 5