Parwana Parwana komentáře u knih

Sleduj mě Sleduj mě Kathleen Barber

Velmi průměrný thriller, děj měl sice spád a četlo se to relativně dobře, ale hlavní hrdinka mě příliš nezaujala, místy jsem si říkala, ať už jí někdo zakroutí krkem a je konec. Konec nepřekvapil.

09.10.2023 2 z 5

Ledový drak Ledový drak Richard A. Knaak

Svěží a neotřelé dílko, které mě velmi zaujalo. Není třeba čekat, až budou Vichry zimy (zda kdy budou), super fantasy s draky je více.

09.10.2023 5 z 5

Mlčící pacientka Mlčící pacientka Alex Michaelides

Knihu jsem dočetla, ale nebyla to žádná velká hitparáda. Bylo to sice čtivé, ale nebyla jsem z toho tak na větvi, jak slibovala obálka, a ani rozuzlení mě nijak zvlášť nešokovalo, spíš už jsem byla ráda, že je konec.

09.10.2023 1 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Od knihy jsem měla velká očekávání, nedokázala jsem ji ale dočíst. Katka se svojí matkou byly natolik nesympatické a malou Báru tak terorizovaly, že jsem nemohla dál číst a asi na padesáté straně odložila, protože mi to rvalo srdce. U Hany i u Zuzanina dechu jsem vydržela, tady to nešlo. A radši nechci vědět, kolik takových smutných dospívajících Barunek je mezi námi...

Zapomeň na mě Zapomeň na mě Andrew Ewart

Kniha má velmi nízké hodnocení oprávněně. Nedokázala jsem se do ní začíst a nezorientovala jsem se v ději, přišlo mi to dost zmatené. Odložila jsem.

Kořist Kořist Darcy Coates

Poslouchala jsem jako audioknihu a nedoposlouchala jsem. I když jsem u toho pracovala a zachytila ne všechno, kniha mě nezaujala a zhruba v pětině jsem vypla. Autorčina díla mi holt nesedí..

Černý kafe Černý kafe Sophie Loubière

U této knihy jsem byla velmi šťatsná, když jsem ji konečně dočetla. Bylo to šíleně zdlouhavé, místy jsem se v tom ztrácela, až to vygradovalo ke konci, který měl jakž takž smysl. Kdyby se škrtlo cca 200 stran a zapracovalo se na svižnosti a tempu děje, mohlo to být mnohem lepší. Takto z toho bylo jen upocené čtení jako po horkém dni na route 66, kde děj ubíhá na začátku, pak na konci a mezi tím se nic neděje.

09.10.2023 2 z 5

Ani mrtvá, ani živá Ani mrtvá, ani živá Ursula Poznanski

Na tuto sérii jsem se velmi těšila, bohužel jsem byla zklamaná. Nicneříkající popisy a minimum děje, stránky jsem tlačila očima. Po přečtení hodnocení na databázi i jinde jsme naznala, že s knihou nebudu ztrácet čas, odložila jsem.

Hříbě ze zlata Hříbě ze zlata Věra Mertlíková

Od knihy jsem měla velká očekávání, bohužel nebyla naplněna. Nesedl mi styl psaní a ani hlavní postavy mi k srdci nepřirostly. Čtení bylo spíš utrpení a furt tam něco drhlo, jako když jedete na kole s prázdným kolem a spadlým řetězem. Knihy s tématikou Velké Moravy mám ráda, ale tady jsme se nepotkali.

Živé mrtvoly Živé mrtvoly David Bolchover

Čekala jsem dle názvu populárně naučnou knihu o zaměstnancích v korporátech a popis jejich fungování. Místo toho kniha pojednávala o zaměstnancíc, kteří se své práci nevěnují a v zaměstnání přežívají. JIstě dobře podané, ale mě to nenadchlo, odložila jsem.

03.06.2023 odpad!

Honosný výpravný ormán o první manželce krále JIndřicha VIII. Tuto velmi statečnou, krásnou, hrdou a zbožnou ženu sledujeme od chvíle, kdy přistála na anglickém břehu jako španělská princezna, až po její smrt v zapomnění. Vyprávění sice dlouhé, ale nesmírně dobře napsané a čtivé, na to, jak velký časový úsek a jak podrobně o Kateřině pojednává. Zamáčknout slzu a jedeme dál, na řadě je Anna Boleynová.

03.06.2023 5 z 5

Vítězové Vítězové Fredrik Backman

Velmi vydařené završení trilogie Medvědín. Začátkem byl zprvu hodně rozlváčný, ale oceŃuji, že tam autor tuto rekapitulaci děje z předchozích knih vložil, protože jsem je četla několik let zpátky a už si na všehcno nepamatuju. Opět skvělen napsané, postavy věrně vykreslené, nelze je nemilovat. S těžkým srdcem jsem se s nimi loučila, i když jsem bylo po dočtení lehce PřeMedvědínovaná. Těším se na další knihy tohoto mého oblíbeného autora.

03.06.2023 5 z 5

Host na večeři Host na večeři B. P. Walter

Dost dobrý thriller, kde jsem až do konce nevěděla, kdo je pachatelem. Možná trochu překompbinované, ale čtivé a napínavé to rozhodně bylo.

03.06.2023 4 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Kniha, o jejíž kvalitě jsem nikdy nepochybovala a právem je ozdobou všech knihoven. Určitě se k ní ještě někdy vrátím.

Vdovy Vdovy Lynda La Plante

Gangsterka a thriller v jednom jak vyšitá, napínavá a zábavná zároveń. O tom, jak chtějí tři vdovy pokračovat v businessu svých manželů a jak s ejim to ne/daří. Hodně jsem se nasmála a byla jsem ráda za šťastný konec.

Kdo zabil malého prince? Kdo zabil malého prince? Michel Bussi

Čekala jsem suchopárné odborné pojednání, jedná se však o šťavnatou jednohubku, kterou dáte na jeden zátah a divíte se, že už je po ní. Pro všechny milovníky Malého prince a záhad je jako dělaná.

My, sex a aférky My, sex a aférky Kamila Tomsová

Tuto knihu jsem četla naposledy na střední nebo na vysoké a tam jsem ji přečetla jedním dechem a líbila se mi. Když jsem se k ní po několika letech vrátila, opravdu netuším, co jsem na ní viděla. Sice jsem ji přečetla, ale co se týče kvality, nezadá si s 50 odstíny šedi, kde se o nějaké kvalitě vůbec nemusíme bavit, protože neexistuje.

06.05.2023 odpad!

Balzamovač Balzamovač Alison Belsham

KNiha nebyla tak čtivá ani s tak překvapujícím koncem jak oba předchozí díly, ale bylo to svižmé a číst se to dalo.

06.05.2023 3 z 5

Inkoust Inkoust Alison Belsham

Další skvělá detektivka od této autorky s neočekávaným koncem. Přečteno na jeden zátah.

06.05.2023 4 z 5

Spolubydlící Spolubydlící C. L. Pattison

Vypadalo to jako tuctový thriller, kde je od začátku jasné, jak jsou karty rozdány a jak vše nakonec dopadne, ale dopadlo to úplně jinak a mělo to i logickou návaznost. Příjemné čtení na víkend,

06.05.2023 4 z 5