papeha papeha komentáře u knih

Chci sníst tvoji slinivku (komiks) Chci sníst tvoji slinivku (komiks) Joru Sumino

Moje první manga. Jsem typ čtenáře, který rád obdivuje styl psaní, ale tady je to něco jiného. I grafické vyjádření má svou sílu. Navíc příběh je citlivý a nutí k zamyšlení. Jednoduše řečeno: manga mě překvapila a nebráním se přečíst si další. Pokud váháte, zkuste třeba tuhle.

14.02.2024 5 z 5

Hotel Atlantic Hotel Atlantic Barbora Šťastná

Čtivě napsaný příběh založený na historických událostech. Dozvěděla jsem se spoustu nových informací o židovských uprchlících a jejich víře. Rozhodně doporučuji.

11.02.2024 5 z 5

Bestie Bestie Dominik Dán

Další skvělá kniha Dominika Dána, úžasně namluvená Martinem Stránským, napínavá od začátku do konce. I když víme, kdo je vrah, vůbec to nevadí a chcete poslouchat dál a dál. A počkejte si na úplný závěr.

01.02.2024 5 z 5

Imitátor Imitátor Daniel Cole

Knihu jsem poslouchala a bavila mě celou dobu. Je to thriller od začátku do konce se zajímavým nápadem.

01.02.2024 5 z 5

Vinice ve Francii Vinice ve Francii Julie Caplin

Příjemná četba, sympatičtí hrdinové, okouzlující prostředí - co víc si přát pro pohodové chvíle?

18.01.2024 4 z 5

Skutečná cesta ven Skutečná cesta ven Patrik Banga

Autobiografie psaná srozumitelně a čtivě. Myslím, že stojí za přečtení a za zamyšlení a určitě obsahuje myšlenky, které mohou motivovat. Příklad ze závěru: "Skutečná cesta ven ze škatulkovaného života je vydržet a dojít ke svému cíli, i když ostatní tvrdí, že to nejde, anebo se mi v tom snaží bránit."

14.01.2024 4 z 5

Návrat nežádoucí Návrat nežádoucí Lenka Potůčková

Čtivý příběh z pohraničí po válce. Téma zajímavé, občas se opakující, ale určitě stojí za přečtení.

Tíživé ticho Tíživé ticho Robert Bryndza

Opět velmi čtivý příběh, jak už to u pana Bryndzy bývá. Ale možná až moc náhod. Dobře vyjádřené pasáže, kdy hlavní hrdinka prožívá chvíle strachu.

Ty chladné oči Ty chladné oči Scarlett Wilková

Téma zajímavé, čte se dobře, jen mi přijde jazykové jednodušší než předcházející román Až uvidíš moře. Ten mě zasáhl více.

Romeo a Julie Romeo a Julie William Shakespeare

Krásná klasika jak v překladu Josefa Topola, tak Martina Hilského.

28.12.2023 5 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Krásný příběh o lidských vlastnostech, o životě a hloubce citů. Četla jsem před třiceti lety, už tehdy se mi líbil, teď snad ještě víc. Už začátek si okamžitě zapamatujete, natož pak spoustu dalších myšlenek.
"A vaše jméno?“
„Nejmenuji se; jsem nikdo. Jsem hůř než nikdo, jsem krysař.“

27.11.2023 5 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Nádherná klasika.

08.11.2023 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Skvěle napsaný příběh, pro mě společně s Hanou nejlepší kniha autorky. I když je to mrazivé čtení, kniha se dá těžko odložit.

08.11.2023 5 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Pohodový příběh pro odpočinkové čtení. Příjemné prostředí Dánska, na druhé straně ukázka vztahů ve firmě, kde všichni touží po povýšení a penězích. Samotný příběh poměrně jednoduchý a předvídatelný.

29.08.2023 4 z 5

Až uvidíš moře Až uvidíš moře Scarlett Wilková

Krásný příběh. Také jsem nevěděla a momentech z řecké historie, které tu jsou zachyceny. K tomu ukázka života v socialistickém Československu a pak Řecko, hlavně Kefalonie. Moc jsem si užívala části, kdy se hrdinové znovu ocitli v této krásné zemi a charakteristika Řeků je pravdivá - taková, jak ji znám z pobytů v Řecku. I když zpočátku nedokáže hlavní hrdinka pochopit nedochvilnost Řeků a jejich přístup k životu nestresovat se, nakonec se sama také přizpůsobí a prostě přestane nosit hodinky. Navíc na vás dýchne vůně moře a řeckých jídel. Určitě sáhnu po další knížce této autorky.

Herečka: Múza první republiky Herečka: Múza první republiky Jana Poncarová

Přečetla jsem všechny knihy od paní Poncarové, ale tahle mě zaujala asi nejméně. Období 1. republiky i s reálnými postavami je zajímavé, samozřejmě i sama hlavní hrdinka. Příběh ale něco postrádá.

14.08.2023 3 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Souhlasím s řadou komentářů - příběh čtyř lidí, jejichž osudy se propojí a jejichž charaktery se nám potupně odkrývají i s jejich tajemstvími, je zajímavý a velmi čtivý. Zároveň se dozvídáme o obrovském lodním neštěstí, o kterém není nikde slyšet, přestože to byla obrovská katastrofa a zemřelo mnohem více lidí než na Titaniku. Kniha má krátké kapitoly, takže i nečtenáři si přijdou na své. Navíc příběh vás neuvěřitelně vtáhne a budete o něm ještě dlouho přemýšlet.

Moucha Moucha Dominik Dán

Skvělá kniha Dominika Dána, příjemně se čte, obsahuje zajímavý příběh. Všichni vyšetřovatelé jsou sví a tvoří tým, který se doplňuje. Těším se na další případ.

14.08.2023 5 z 5

Tři kamarádi Tři kamarádi Erich Maria Remarque (p)

Po letech znovu a opět skvělý pocit z velmi dobře zpracovaného příběhu na pozadí války. Je zajímavé, jak člověk vnímá knihu, když ji znovu přečte po mnoha letech. Vždycky se objeví nové skutečnosti...

05.08.2023 5 z 5

Vlaštovčí kopec Vlaštovčí kopec Donna Everhart

Znám knihu Kde zpívají raci, která je naprosto skvělá. Tato kniha je zajímavý příběh z prostředí terpentýnářského tábora, tedy pro mě něco zcela nového. Zajímavé prostředí, život v Americe ve 30. letech i příběh samotný stojí za přečtení, i když závěr je možná až moc idylický.

05.08.2023 4 z 5