PaniWiga PaniWiga komentáře u knih

Tady byla Britt-Marie Tady byla Britt-Marie Fredrik Backman

I když by člověk řekl, že tématika starší ženy, nevydařeného vztahu, krachující vesnice a fotbalu (alespoň pro ty, kdo mu nefandí) - není zrovna lákavá - opak je pravdou. Kniha se četla skvěle a čtenář chce vážně vědět, jak toto dopadne. A ačkoli se hlavní hrdinka ze začátku jevila jako značně protivná osoba - zkrátka "hašteřivá babizna", tak si rychle získala mé sympatie.

08.08.2019 5 z 5

Jak vycvičit draka Jak vycvičit draka Cressida Cowell

Prima kniha, u které se nebudou nudit ani děti, ani rodiče.

26.07.2019 5 z 5

Hurikán Hurikán Dick Francis (p)

Že dám některé knih Dicka Francise jen tři hvězdy bych pomalu nevěřila. Ale ačkoli je kniha celkem dobrá a četla se jako vždy příjemně, tak patří mezi jeho slabší díla. Některé motivy ani nebyly vysvětleny tak, aby je neodborník pochopil - spoiler: například motiv s pasterizací mléka - jaký vliv má nový druh bakterie na pasterizaci mléka?

26.07.2019 3 z 5

Zima Zima Hubertus Rufledt

Hezky se to rozjíždí. S napětím jdu na třetí díl. Škoda, že jsou tak krátké díly.

27.06.2019 4 z 5

Kniha se četla dobře. Příběh nabízí nejen příjemnou zábavu, ale také zamyšlení nad rolí smrti v životě. Trochu mi "vadilo", jak zarputile hrdina většinu příběhu odmítá její místo v životě. Jako by chtěl, aby všichni byli nesmrtelní.

26.06.2019 4 z 5

Čarodějův učeň Čarodějův učeň Otfried Preussler

Krásný příběh. Trochu mě překvapilo, jak rychlý konec vyprávění vzalo. Myslela jsem, že závěrečný "boj" bude popsán více. A najedou byl konec knihy. Ilustrace z filmu Karla Zemana jsou příjemným bonusem a ke knize se moc hodí.

21.06.2019 5 z 5

Podzim Podzim Hubertus Rufledt

Vizuálně krásné, děj dobrý, ale je škoda, že je díl tak krátký. Sotva se příběh trochu rozjede, je konec.

17.06.2019 4 z 5

Dědina Dědina Petra Dvořáková

Čtení mě bavilo. Vhodně použité nářečí, realisticky popsané postavy. Většina postav není výrazně záporná ani kladná, i když asi dvě jsou nesympatické až až. Tak nějak ten život asi může vypadat.

13.06.2019 5 z 5

O zahradě O zahradě Pavel Čech

Krásná jednohubka, ke které se ráda budu vracet. Ilustrace, text - vše povedené. A zamyšlení, které to ve člověku vyvolá, je také příjemné. Hned se chce člověk rozhlédnout a najít si vlastní tajemné místo, kde vzpomene na své sny.

13.06.2019 5 z 5

Kamarádky ze zámku: Případ ukradené korunky Kamarádky ze zámku: Případ ukradené korunky Paula Harrison

Četla jsem dětem - 6 a 10 let. Holkám se to líbilo. Dospělého to samozřejmě moc nebere. Ale nápad s ukrytím korunky byl neotřelý, tak za mne ok.

11.06.2019 3 z 5

Zavržený Zavržený Becca Fitzpatrick

Námět zajímavý, ale výsledek nic moc. Chování hrdinky je takové neuvěřitelné. Spoiler: hrdinka něco zažije, pak se ukáže, že to není pravda, ale ona je v klidu. Každý normální člověk by řešil, jestli nemá halucinace a proč, co se to vlastně děje. Ale hrdinka je tak nějak docela v klidu. Jako by bylo normální, že se události stanou/nestanou, někdo jí mluví přímo do hlavy atd. + spousta věcí je tak nějak useknutých.

04.06.2019 1 z 5

13 pater 13 pater Andy Griffiths

Taková jednohubka. Dospělý to má přečtené za jednu až dvě hodinky. Některé nápady jsou povedenější, jiné slabší. Že bych se třeskutě smála, to ne, ale taky jsem se nenudila. Pro čtenáře cca 8-10 let ideální na začtení se do knih. A rozhodně velký prostor pro rozvíjení vlastní fantazie.

27.05.2019 3 z 5

Kdo maže, ten jede Kdo maže, ten jede Marie Rejfová

Hezká oddechovka. Trochu jsem se chvílemi ztrácela v tom, kdo kdy vlastně kde byl, ale to nevadilo, aby děj pěkně ubíhal. Zápletka neaspiruje na krimipřípad roku, ale čte se to hezky.

17.05.2019 3 z 5

Dračí polévka Dračí polévka Alena Ježková

Krásná kniha s krásnými ilustracemi. Pohled na život mladého vietnamského kluka, který řeší problémy tak jiné, a tak stejné, jako ostatní mládež. Ocenila jsem, že vztah k nově nalezenému otci nebyl v knize dořešen, a zůstal tak prostor k zamyšlení.

12.04.2019 5 z 5

Www.bez-bot.cz Www.bez-bot.cz Ivona Březinová

Tak tato kniha se četla sama. Příběh o tom, že i situace, která vypadá naprosto ztracená, může dopadnout dobře. Léčivým a hojivým procesem projdou nejen nohy hlavního hrdiny, ale hlavně jeho mysl a pocity.

08.04.2019 5 z 5

Ředitel a hydra Ředitel a hydra Jan Jícha

Docela jsem se pobavila. Líbily se mi výčty kde čeho, kde si autor hrál s jazykem a zamíchal vše možné i nemožné.

05.04.2019 4 z 5

Psí hvězda Psí hvězda Linda Coggin

Půvabná kniha. Četla se krásně, příběh hladce plynul a vše se vyřešilo, jak mělo. Spoiler: líbilo se mi, že se autorka vyhnula nabízenému řešení - stát se asistenčním psem svého tatínka, a radši poslala hrdinku cestou nového přátelství, nového života a postupného zapomenutí toho předchozího.

28.01.2019 5 z 5

Johanka z parku Johanka z parku Ivona Březinová

Tato kniha mě zrovna nenadchla. V příběhu je více otázek než odpovědí, věci prostě nedávají smysl a není to nijak zdůvodněno - není to žádný kouzelný svět. Ač mám autorku moc ráda, tato kniha mě ani nelákala dočíst - i když jsem to kvůli dětem dokázala.

21.01.2019 3 z 5

Odvrácená strana matky Odvrácená strana matky Monika Valentová

I přes silnou vrstvu nadsázky a humoru jde vidět, že každý fejeton má reálný základ. Tak život s dětmi vypadá a člověka potěší, že "je to všude stejné", a že se v radostech a strastech neplácá sám. Jak řekl manžel: "Proč to čteš? Nedozvěděla ses tam nic nového, to všechno jsi už viděla a zažila s našimi dětmi."

06.01.2019 5 z 5

Legenda o Sally Jones Legenda o Sally Jones Jakob Wegelius

Krásný příběh o přátelství. Kniha se přečte rychle - a to díky ději, který plynule ubíhá a rozsahu, kde většinu každé stránky tvoří krásné a propracované ilustrace. Ne každá etapa života hrdinky dopadne dobře, ale tak už to chodí. Hlavně že dobrý konec vše napravil. Kniha by klidně mohla být delší a rozvést některé příběhy více.

04.01.2019 5 z 5