Dračí polévka

Long má dva životy. Zatímco doma mluví vietnamsky a jí hůlkami, ve škole mluví česky, jí příborem a jmenuje se Láďa. Bydlí s mámou a dědou na pražském sídlišti. Neviditelným členem domácnosti je mistr Kung, dávný čínský filozof. Tátu Long zná jen z Dračí legendy, kterou mu máma odmalička vypráví. Chod rodiny je určen každodenními rituály, na jejichž pečlivé dodržování dohlíží děda. V den Longových dvanáctých narozenin se ale strhne smršť událostí. Z Hanoje přijede Cizinec, který o sobě tvrdí, že je Longův táta. Věci se zapletou a Long uteče z domova. Zbývá spousta otázek. Pomůže Longovi jeho ukrajinská kamarádka Světlana? Změní se něco, když se z černých vlasů stanou žluté? Je děda podvodník? A jak se vaří Dračí polévka…?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/78_/78960/draci-polevka-78960.jpg 4.257
Literatura česká, Pro děti a mládež
Vydáno, Albatros (ČR)

Kniha Dračí polévka

rozina351
13.04.2020

Za mě moc fajn kniha, kterou bych doporučila dětem na 2. stupni. Poutavě a lidsky vylíčený příběh vietnamského chlapce přibližující fascinující kulturu vietnamské komunity. Kniha nabízí prostor pro konfrontaci s vlastními postoji, nutí k zamyšlení nad palčivými otázkami tolerance, předsudků a potřebě konformity.

Nielada
14.04.2019

Dračí polévka se mi moc líbila. Styl vyprávění, nádherné ilustrace a témata, o kterých stojí za to psát. Pomineme-li neúplnou rodinu, hned druhé a možná i první téma: jaké to je žít v cizí zemi a ještě k tomu, když jste dítě! DOPORUČUJI!

PaniWiga
12.04.2019

Krásná kniha s krásnými ilustracemi. Pohled na život mladého vietnamského kluka, který řeší problémy tak jiné, a tak stejné, jako ostatní mládež. Ocenila jsem, že vztah k nově nalezenému otci nebyl v knize dořešen, a zůstal tak prostor k zamyšlení.

Zlá-Ňufie
27.03.2019

Četla jsem do skoly, kniha se usbyva zakimavou problematikou nad kterou jsme se do ted nezamyslela... ale konec me moc nenadchl... mozna je to tim, ze nejsme cilova skupina

Greena
08.01.2019

Long je Vietnamec a žije s maminkou a dědou v Čechách, na pražském sídlišti. Doma mu říkají jménem Long, ale ve škole Láďa. Svého otce nezná. Maminka mu doma často vypráví překrásný dobrodružný příběh o statečném Dračím králi. Dalším neviditelným členem domácnosti je mistr Kung, dávný čínský filosof, jehož radami je starý děda řídí a rád ho cituje. A aby byl příběh ještě barvitější, tak nejlepší kamarádkou Longa se ukrajinská dívka Světlana. Jak se Long vyrovná se úskalími, která mu přinese život a seznámení s cizincem…

Micha-Él
10.11.2018

Knížku jsem četla jako povinnou četbu (VŠ), ale musím říct, že se mi moc líbila. Jedná se o příjemnou dětskou knihu, ve které najdeme spoustu věcí k zamyšlení :)

RenoPi
10.10.2017

Hezká kniha, jenom mi chyběla napínavější zápletka.

DARKeccentric
30.11.2016

Skvělá knížka o tom, jak moc soudíme podle vzhledu. Závěr mě trochu překvapil, ale bylo to pěkně napsané.