13 pater

Vítejte u Andyho a Terryho v domě na stromě, nejzábavnějším a nejskvělejším domě na světě! A ještě k tomu v domě s 13 patry, kde najdete vše, co si snad ani nedokážete představit: podzemní tajnou laboratoř, bowlingovou dráhu, průhledný bazén, nádrž s lidožravými žraloky, plně automatický metač maršmelounů, který vás všude sleduje a automaticky střílí bonbony rovnou do pusy, když máte hlad! V domě, kde se musíte vypořádat s obrovskými banány a obřími gorilami, ale i s létající kočkou a ošklivou mořskou příšerkou. Pozor! V tomto domě se může stát skoro všechno... Tak na co ještě čekáte? Rychle do koruny stromu a hurá za dobrodružstvím! Andy a Terry už na vás čekají!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/336959/big_ztresteny-dum-na-strome-13-pater-ZVA-336959.jpg 4.299

Ztřeštěný dům na stromě / Megadom na strome 1.

Literatura světová, Povídky, Pro děti a mládež

Vydáno: , Petrkov

The 13-Storey Treehouse, 2011

Kniha 13 pater

HonzikCZ
03.07.2022

Kniha je dobrá i trochu napínavá.

mirka0586
24.05.2022

Úžasná pro děti...

jitka_dankova
21.02.2022

Ztřeštěná kniha plná jednoduchých ilustrací a tak akorát prokládaná nějakým tím textem. Výborná volba pro kluky, kteří vůbec, ale vůbec nic nechtějí číst a kteří nejdou daleko pro nějaký ten vtípek a zbožňují blbinky a srandičky a pořád se něčemu potutelně smějí.

Poprvé jsem knihu synovi četla, když byl v první třídě a číst ještě neuměl. Naprosto ho to pohltilo, skvěle se bavil, smál se těm přitroublým nápadům hlavní dvojice a obdivně koukal na všechny ty kresby (jo, musela jsem přečíst každičkou šipku i každičké x-krát opakované "haf" nebo "kap" a série násobných vtipných obrázků).

Hned v druhé třídě už si čte knihu znovu a sám. Je to první kniha, kterou čte opravdu dobrovolně a rád a je z ní nadšený, to je co říct. Neděsí ho text, protože je tak akorátně prokládaný obrázky. Psané písmo v kresbách se mu sice četlo hůř, když je teprve malý čtenář, ale jinak se čtením knihy žádné problémy neměl. To, co se hlavní dvojici kluků v knize děje, je krásně ztřeštěné. Fantazie tam je (mořská příšera, létající kočka atd.), ale tak akorát, aby se to líbilo i mému synovi, který prostě takzvaně stojí nohama na zemi a příliš moc fantazijní knihy a světy ho neberou. Svět, který je v knize uvedený, je pro něj dostatečně představitelný a rozumí mu.

Hlavní postavy jsou dva kluci. Andy, který píše knihy a Terry, který do nich kreslí obrázky. A celá kniha je o tom, jak mají od vydavatele termín pro napsání nové knihy a jak to celé pořád odkládají kvůli dobrodružství, která je potkají v jejich ztřeštěném domě na stromě.

broskev28
25.11.2021

Dala jsem čtyři hvězdy, ale ne kvůli nápadu či obsahu, ale kvůli čtivosti a přitažlivosti, kterou mají tyhle knihy pro nečtenáře. Máme ve třídě chytré děti, většinou kluky, kteří neradi čtou; když jsem jim nabídla tuhle knihu, s díky odmítli, ale já jim ji vnutila: počkej, prolistuj ji a prohlédni si ji!
Tak to zkusili a vzali knihu na milost. Nejpozději do týdne si přišli pro další díl, potom pro další a teď už spolu řešíme, proč autor vynechal 80.patra? Navíc kluci knihy nadšeně doporučovali kamarádům a vysvětlovali jim, že není třeba se děsit tloušťky knih, "to hravě přečteš, neboj!" Jednu dobu jsme museli zavést dokonce rezervační pořadník, a běda, když jsem knihu předala někomu mimo pořadí!
Ztřeštěný dům má totiž podobné parametry jako Deník malého poseroutky - kdybyste z knihy vytáhli ilustrace, byla by čtvrtinová; věty jsou jednoduché, žádná těžká slova. A příběh, i když primitivní a v zásadě nesmyslný, děti (především kluky) baví.
Takže když celou sérii přečetl chytrý desetiletý klučina s dobrým čtenářským zázemím, chodil si i nadále pro další knihy, ale už se nechal nalákat třeba na Králičí válečníky, které lze považovat za náročnější četbu. Troufl si i na dva díly Mango a Bambang, ačkoli je to holčičí čtení. A já jen doufám, že tímto postupem se časem dostane třeba k četbě Ostrova zasvěcení.
Takže: není to veledílo, ale dokáže vzbudit v šikovných dětech-nečtenářích zájem o knihy. Dokáže jim, že četba nemusí být dřina a že odměnou jim může být príma zábava. A o to nám - rodičům, učitelům, knihovníkům - přece jde, ne?

animeggi
05.05.2021

Vtipná...

keselylenka
18.12.2020

Knihu jsem četla se synem a na rovinu jsem zklamaná. Celkově literatura pro kluky kolem 10 let mě hodně zklamala. V knize skoro jen obrázky a žádný text a to nemluvím o tom, že chytré to taky moc není. Přece i knihy pro kluky tohoto věku mohou být vtipné a chytré.

Jaja489
21.04.2020

čtu jí pořád dokola, je naprosto skvělá...

Ayna
02.12.2019

Vtipná potrhlost s vtipně odfláklými obrázky. Z pohledu malého dítěte, kterému jsem to předčítala, je to jednoznačně za plný počet. Za sebe bych možná nějakou hvězdu strhla, abych vypadala víc jako ynteligent, ale... proč jako.