Pamima Pamima komentáře u knih

Život jedna báseň Život jedna báseň Colleen Hoover

Velké upozornění na začátek. Nečtěte závěr knížky, pokud nejste připraveni nějakou tu slzičku uronit. :D A teď už pěkně popořádku. Nádherný a dobře pojatý námět, postavy, do kterých jsem neměla problém se vžít, úplně nejlepší úryvky z písní nebo básně. To vše a ještě mnoho dalšího tvoří tuto knihu pro mne jednou z nejoblíbenějších. Ačkoli by se mohlo zdát, že je kniha pouze dalším typickým teenagerským románkem, myslím, že v této knížce jde i o něco hlubšího. Určitě jsem toto dílo nečetla naposledy. Stoprocentně doporučuji ;D

08.03.2018 5 z 5

Deník malého poseroutky Deník malého poseroutky Jeff Kinney (p)

Oddychové čtení, plno hezkých obrázků a určitě mnoho zábavných příhod. To vše zde při čtení najdete. Na prázdniny ale i na školní přestávku. Veliké plus je rychlé čtení a bleskově ubíhající stránky. Už se těším na další zábavné příhody s Gregem a jeho potrhlou rodinkou.

08.03.2018 4 z 5

Krasojezdkyně Krasojezdkyně Jojo Moyes

Nádhera. Opět mě Jojo nezklamala. Miluju její knížky. Příběh, zápletka a hned několik dějových linií do sebe tak krásně zapadaly a nutily mě neustále číst. Proto mě samotnou překvapilo, když jsem zjistila, že mi do konce zbývají už jen dvě stránky :D Určitě jsem si při čtení osvojila hned několik nových pojmů, co se koní týče, proto mohu říct, že jsem pouze nečetla, ale dokonce se i učila. A to už se přece vyplatí :D Akorát tu ode mne, ale i od mnoha dalších čtenářů je jedna malá výtka - nepřeložená francouzská slova. Já, jako absolutní neznalec francouzštiny jsem měla chvílemi problém pochopit děj, aniž bych si musela pracně přes překladač vyhledávat srozumitelná přeložená česká slova. Tak to je jediné minus. Jinak však ještě jednou musím tuto knížku pochválit. :D

08.03.2018 5 z 5

Léto, kdy jsme se potkali Léto, kdy jsme se potkali Robin Constantine

Knížka se mi moc líbila. Nádherné prostředí malinkého městečka, mě stejně jako samotný příběh očarovalo. Další věcí, kterou musím ještě pochválit je okouzlující obálka, která mně více přiblížila samotné místo děje. Určitě doporučuji tuto knížku přibalit s sebou na letní dovolenou.

08.02.2018 5 z 5

Lakomec Lakomec Molière (p)

Tato knížka byla jednou z těch, které jsem měla na seznamu povinné četby. Myslela jsem, že to zase bude nudný a nezajímavý příběh, který budu číst kdovíjak dlouho. Ale opak byl pravdou. Příběh mě vtáhnul do svého děje a já se nemohla odtrhnout. A ten konec? Nic víc zamotanějšího a překvapivějšího jsem ještě nečetla :D Pokud máte rádi dobře zpracované komedie, určitě doporučuji přečíst.

14.01.2018 3 z 5

Dekameron Dekameron Giovanni Boccaccio

Knížku jsme si přečetla hlavně kvůli povinné četbě. Ale i přesto mě ze začátku její tloušťka neodradila. Později jsem ale zjistila, že styl, kterým je psána mi nevyhovuje. Častá dlouhá souvětí mi občas nedávala smysl. A tak jsem musela odstavec číst i třikrát. Myslím si však, že to bylo způsobeno slovy a slovními spojeními, která se dnes už nepoužívají. Třeba se ke knize v budoucnu vratím, můj názor se změní a já tak budu moct dát vyšší ohodnocení.

03.01.2018 odpad!

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

Kniha byla v první části Předtím taková méně zajímavá. Ve druhé části Potom byl už děj o něco zábavnější. No, že bych se smála a hltala každou další stránku to ne, hlavně potom, co se stala Ta věc. Knížka byla takový průměr.

31.08.2017 3 z 5

Bruslařská horečka Bruslařská horečka Maja von Vogel

Knihu četla má mladší sestra, a tak jsem si přečetla také. Určitě krásné čtení nejen pro mladé zvídavé děti. Děj ubíhal plynule stejně jako přečtené stránky.

Démon z Hex Hall Démon z Hex Hall Rachel Hawkins

Oddechová knížka na letní prázdniny.

31.08.2017 3 z 5

Otrocká krása Otrocká krása Ilka Pacovská

Opět nádhera, díl bez jediného místa, kdy by se nic nedělo a kdy zase nelítala Hanka v nějakém průšvihu. Doporučuji přečíst celou sérii všem milovníkům promyšleného fantasy světa.

31.08.2017 5 z 5

Psí poslání Psí poslání W. Bruce Cameron

Kniha přečtená jedním dechem. Jsem ráda, že jsem měla šanci si ji přečíst. Moc se mi líbilo, jak byl příběh psán z pohledu pejska. Chvílemi byly klasické situace z reálu popsány z druhé strany a tím se stal děj čtivějším a zajímavějším. Ke konci už jsem se ani nemohla odtrhnou. A to zakončení? Prostě na jedničku. Knihu budu jedině doporučovat. Jinak to ani nejde.

31.08.2017 5 z 5

Čarodějnice z Hex Hall Čarodějnice z Hex Hall Rachel Hawkins

Kniha se mi líbila nejvíc z celé trilogie. Super čtení na letní prázdniny.

Bitva o Hex Hall Bitva o Hex Hall Rachel Hawkins

Krásně ukončená trilogie. Když to shrnu, první díl byl asi nejlepší. Hned za ním by se umístil Boj o Hex Hall a na posledním místě by byl díl prostřední. Pravděpodobně to bude mít každý čtenář jinak, určitě vás od čtení neodrazuji. Tato série mi zpříjemnila letní prázdniny, a proto pokud chcete sáhnou po nějaké oddechovce, je toto správná volba.
SPOILER:
Moc mi je líto Cala. Ale smutek mě ihned opustil, když jsem se dočetla, že je na Hex Hall jako duch a muže vidět Sophii. To jsem si oddechla.
Knihu doporučuji všem, kteří mají rádi fantasy svět a nevadí jim velmi zamotané rodinné vztahy.

Divergence Divergence Veronica Roth

Kniha měla určitě neotřelý námět. Rozdělení do frakcí a činnost jich samotných. Hlavní hrdinka mě nijak zvlášť nezaujala, ale to může být věc názoru. Dávám knize tři hvězdičky - takový zlatý střed.

07.08.2017 3 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Knížka mě okouzlila stylem psaní. Líbilo se mi, jak je vše dokonale popsané. Život sklenařů mi přijde velmi podobný jako v ghettech za druhé světové války.
Mrzí mě, že ještě nevyšel druhý díl, jelikož se na něj opravdu těším.
Knížka si zaslouží pět hvězdiček, neboť je jednak od české autorky a zároveň mě i překvapila svým dějem.

06.08.2017 5 z 5

Ostrov zasvěcení Ostrov zasvěcení Ilka Pacovská

Celá série je úplně okouzlující. I když jsem teenager, děj se mi opravdu líbil. Dokonale promyšlený svět, postavy, děj, scény a mnoho dalšího. Oceňuji výborný nápad. Velmi mě těší, že toto dílo pochází z ruky české autorky.
A kdybych mohla, dostala by tato knížka ode mne více hvězdiček než pouze 5, protože si to zaslouží.
Určitě doporučuji všem, kteří mají rádi fantasy a příběhy o silném přátelském poutu.

Nejdelší velrybí píseň Nejdelší velrybí píseň Jacqueline Wilson

Pěkná knížka, která je psána hlavně pro generaci mladších čtenářů. Kdybych si jí nyní měla číst znovu, asi by se mi děj líbil méně.

20.07.2017 3 z 5

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Knížka se mi líbila stejně jako všechna ostatní díla této autorky, která jsem zatím četla. A takové menší upozornění. Konec je opravdu dojemný, a tak si ho raději přečtěte někde v klidu doma, když budete vědět, že nikam nemusíte jít. A ne jako já chvíli před tím, než jsem šla ven na ulici se zarudlýma očima. Určitě doporučuji

Řekni vlkům, že jsem doma Řekni vlkům, že jsem doma Carol Rifka Brunt

Souhlasím se všemi komentáři, které tuto knihu chválí a přidávám se k nim.
Během čtení jsem zažila smutek, radost, pochopení, ale i mnoho jiných pocitů. Hluboký příběh se mi navždy vryl do paměti.

Hořké zrání Adriana Molea Hořké zrání Adriana Molea Sue Townsend

Knížka se četla dobře. Chvílemi mě donutila i k záchvatu smíchu. Pokud hledáte oddychovou literaturu, jste tu správně.

20.07.2017 3 z 5