paloma paloma komentáře u knih

Příroda v ČSSR Příroda v ČSSR Jiří Čihař

Velmi užitečná knížka pro zvídavé lidi. Docela dost často jí beru do ruky, když potřebuji něco zjistit. Knížka je přehledná a rozdělená podle lokalit a biotopů, jako např.- 1.lidská sídliště, 2.pole louky a pastviny, 3.vody a jejich okolí, 4.lesy, 5.hory, 6. zvláštní stanoviště.

25.04.2012 5 z 5

Hotel New Hampshire Hotel New Hampshire John Irving

Je to delší doba co jsem knížku četla, ale ještě ted se musím smát, když si vzpomenu, jak Truchlík vypadl ze skříně. V knížce jsou opravdu veselá místa, ale ta se bohužel střídají se smutnými až tragickými událostmi. Hlavně je smutné co se stalo té mamince a jejímu synovi.

24.04.2012 5 z 5

Adaptace Adaptace Miroslava Varáčková

Mám naprosto stejný názor jako pan Záhadný. Kniha je sice čtivá, ale bohužel hl. hrdinka si nezískala mé sympatie. Zbytečně moc o emocích a

16.09.2016 2 z 5

Vzkříšena za úsvitu Vzkříšena za úsvitu C. C. Hunter (p)

Ufňukaná a ubrečená hl. postava, která navíc neví co chce, mi zkazila dojem z jinak docela pěkné knížky.

17.12.2013 3 z 5

Měděný jezdec Měděný jezdec Paullina Simons

Tak to si musim přečíst, už ze zvědavosti, kdo má pravdu (komentáře)

24.11.2013

Pod ochranou pohanského boha Pod ochranou pohanského boha Tim Severin

Samotný příběh není zase až tak strhující, ale tematicky mě kniha velmi zaujala a dobře se četla.

15.10.2013 4 z 5

Tanečnice Tanečnice Barry Unsworth

Tak tahle kniha mě málem unudila k smrti, tak jsem raději nedočela.

16.09.2013 1 z 5

Návrat domů Návrat domů Anna Enquist

Kniha je psaná z perspektivy Cookovy manželky převážně v infinitivu, což mi nebylo příjemné. Místy je kniha nudná, některé pasáže jsou zajímavější. Kniha celkově není špatná, ale podruhé jí číst nebudu.

12.09.2013 3 z 5

Radleyovi – Upíři odvedle Radleyovi – Upíři odvedle Matt Haig

Nic jsem si od této knihy neslibovala, o to více mě překvapila. Celkem se dobře četla a bavila mě.

15.08.2013 3 z 5

Upír s tváří anděla Upír s tváří anděla Anne Rice (p)

Tak proto se do knihy nemůžu začíst, protože je to "dokonalé umělecké dílo", asi potřebuji něco míň náročného.

25.06.2013 2 z 5

Eugenie Eugenie Cynthia Harrod-Eagles

Kniha mě zaujala. Eugenie prchá se svými sloužícími a komornou do Anglie. Cestou se ztratili jak její sloužící, tak její zavazadla, kde měla veškerý svůj majetek včetně šperků a ocitla se sama pouze se svou komornou v cizí zemi, bez prostředků. Jak si poradí v této nelehké situaci?

11.06.2013 4 z 5

Vykoupení ohněm Vykoupení ohněm Virginia Cleo Andrews

Z knihy mám stejný dojem jako Martina, která napsala velmi výstižně předchozí komentář. Kniha je daleko pochmurnější, depresivnější. Navíc se mi velmi nelíbí psychologické násilí na malém chlapci, který je už tak psychicky labilní.

22.05.2013 4 z 5

Hustej nářez Hustej nářez František Kotleta (p)

Kniha se mi líbila, sprostá slova mi tam nevadí, ale nemusim to mít, tím že bude kniha sprostší lepší nebude, ani potoky krve knihu nevylepší, ale mě to prostě pobavilo.

22.05.2013 4 z 5

Černá krabice Černá krabice Joe Hill (p)

Kniha se mi líbila po všech stránkách, jak námět, tak hlavní postava Judas Coyn a jeho ulítlá sbírka podivností. Na konci by mě potěšilo, kdyby se Reese vrátila s Judem domů. Škoda.

03.05.2013 5 z 5

Když uvěříš Když uvěříš Jessica Inclán

Připomíná mi Stmívání.

17.04.2013 4 z 5

Podivné události Podivné události Mike Hutchinson

Pro mě jedna z těch lepších ze série Největší záhady světa. Doporučuji všem milovníkům záhad a tajemna.

07.04.2013 4 z 5

Noční klub. Díl druhý Noční klub. Díl druhý Jiří Kulhánek

Přečetla jsem jak se tak říká jedním dechem. Opět jsem se náramně bavila, skvělá kniha.

07.04.2013 5 z 5

Amazonie Amazonie James Rollins (p)

Moje nejoblíbenější kniha od Rollinse. Četla jsem již před pár lety, ale dosud jí mám v živé paměti.

05.04.2013 5 z 5

Zlacená pečeť Zlacená pečeť James Twining

Třetí díl se mi zdá o něco lepší než předchozí díly. Opět ale musím říct, že James Rollins je daleko lepší a tak dávám pouze tři hvězdičky.

05.04.2013 3 z 5

Černé slunce Černé slunce James Twining

Kniha byla zábavnější, čtivější než první díl. Historická zápletka daleko zajímavější. Chtěla jsem dát 4 hvězdičky, ale když srovnám s J.Rollinsem, musím dát jen 3.

02.04.2013 3 z 5