paloma paloma komentáře u knih

Proměna Mary Dyerové Proměna Mary Dyerové Michelle Hodkin

Zaujal mě komentář od Pedruška a s většinou i souhlasím. Taky mně štvala ta její matka, trochu důvěry by nezaškodilo. To s těma rukama mi taky vrtalo v hlavě, mohlo to být víc rozvedené. Ale nikdy mi nemůže být sympatický ten parchant Jude, nikdy.
Jo a druhý díl je nesrovnatelně lepší.

28.01.2015 5 z 5

Štyri (Zbierka poviedok k sérii Divergencia) Štyri (Zbierka poviedok k sérii Divergencia) Veronica Roth

Nic jsem od této knihy nečekala a také mi nic nového nedala. Připadá mi tak nějak nadbytečná. Vše už bylo napsáno v předchozích dílech.

28.01.2015 3 z 5

Modlitba za matku Modlitba za matku Kjung-suk Šin

Opravdu zajímavá kniha, ne zábavná, ale přesto se mi líbila. Doporučuji přečíst si od Pearl S. Buck knihu Dobrá země.

03.10.2014 4 z 5

Mrtví na vinici Mrtví na vinici Milena Mathausová

Knížka není špatná, příjemně se čte, ale v podstatě nijak nevybočuje z řady. Přesto potěší čtenáře historických detektivek, hlavně čtenáře Vlastimila Vondrušky.

08.04.2014 4 z 5

Upír s tváří anděla Upír s tváří anděla Anne Rice (p)

Nedočetla jsem, nechám si to na později, až nebudu mít někdy co číst. Jestli bude nějaké někdy.

26.11.2013 2 z 5

Zahrada kouzel Zahrada kouzel Sarah Addison Allen

Opravdu velmi milá knížka. Nevím proč, ale hlavni hrdinku Claire si tak nějak představuji jako Amelii z Montmartru.

03.10.2013 4 z 5

Lístky ve větru Lístky ve větru Virginia Cleo Andrews

Druhý díl je stejně dobrý a zajímavý jako ten první, možná i dokonce o trochu lepší. Podstatné je, že se dozvíme jaké odplaty se dostane matce i babičce. A teď mohu klidně spát jak řekl Habakuk.

22.05.2013 5 z 5

Rohy Rohy Joe Hill (p)

Knížka se mi moc líbila a je napsaná opravdu dobře. Je napsaná mnohem lépe než Černá krabice a také námět je daleko zajímavější. Velmi mě zaujal nápad s rohy, jaké by to asi bylo, kdyby mi všichni museli říkat své skryté, temné myšlenky. A jak by asi bylo mě. Napadá mě spousta věcí, jak by se to dalo využít.

03.05.2013 5 z 5

Divné události Divné události Mike Hutchinson

Doporučuji všem milovníkům záhad a tajemna, každý si zde najde něco zajímavého.Četla jsem již před pár lety, ale nejzajímavější byla asi hned ta první kapitola Chladné čtení.

07.04.2013 4 z 5

Noční klub. Díl první Noční klub. Díl první Jiří Kulhánek

Skvělé čtení, teda tak už jsem se dlouho nepobavila. Skvělý humor, úžasné hlášky, fantazie, akce a moji oblíbení upíři. Čtení přesně pro mou krevní skupinu.

06.04.2013 5 z 5

Vlci z Cally Vlci z Cally Stephen King

str.184 - Uviděl v hořících záhybech růže samotnou věž a na okamžik pochopil její smysl: rozděluje své provazce moci do všech světů, co jich jen je, a pevně je drží ve veliké spirále času. Pro každou cihlu, která přistála na zemi a ne na hlavě nějakého děcka, pro každé tornádo, které minulo parkoviště přívěsů, pro každou kulku, která neletěla, pro každou ruku, která se zdržela násilí, je zde věž.

11.03.2013 5 z 5

Zpěv Susannah Zpěv Susannah Stephen King

Geniální fantazie tohoto spisovatele mě uvádí v úžas, kam ten King na to chodí? Díl od dílu je lepší a lepší. Tak ted mi už zbývá jen jeden díl, poslední, to je strašná představa. Bude mi chybět Roland a jeho ka-tet.

11.03.2013 5 z 5

Léto Léto Rod Rees

Velmi mě zklamal závěr této knihy a doufám, že budou další díly, kde mí oblíbení hrdinové povstanou jako fénix z popela.

09.03.2013 5 z 5

To To Stephen King

Velmi, velmi zdlouhavé. Přesto se mi kniha líbila.

24.02.2013 5 z 5

Prvák Prvák Douglas Rees

Kniha se mi líbila. Trochu dětské, ale čtivé. Sympatická hlavní postava.

25.01.2013 3 z 5

Užasná kniha, jen ten konec bych trochu více rozvedla. Tak si to holt budeme muset domyslet. Dávám 7 hvězdiček.

25.01.2013 5 z 5

Zima Zima Rod Rees

Dobrý námět, dobré zpracování. Těším se na další díly.

25.01.2013 5 z 5

Pustiny Pustiny Stephen King

Bylo to khef, ka a ka-tet. (str.455), no neni to úžasné a hlavně nezapomente tvář svého otce!

15.01.2013 4 z 5

Temné tajemství nesmrtelného Saint-Germaina Temné tajemství nesmrtelného Saint-Germaina Johanna Marianna Burg (p)

Kniha na mě působí dost škrobeně. Možná by prospělo, aby postavy mezi sebou mluvily méně spisovně. Hlavně ve stresových situacích, kdy postavy upalované na hranici mluví spisovně, působí dost nepřirozeně.

03.11.2012 1 z 5

Bourneův mýtus Bourneův mýtus Robert Ludlum

Nejprve jsem četla knihu, poté jsem viděla film, film je dobrý, ale kniha je daleko lepší. Kniha-str.448 - "Každé jeho rozhodnutí bylo dokonale přesné, každý krok smrtelně nebezpečný. Sledoval kořist a z jeho lidského mozku se stal mozek zvířete."

02.09.2012 3 z 5