Zima

Kolik zlosynů se může sejít na jednom místě? Ve virtuální simulaci PoloSvět nechybí nikdo: inkvizitor Torquemada, revolucionář Robespierre, nacista Heydrich, divous Rasputin, ani velký mystifikátor Aleister Crowley. První díl světově úspěšné tetralogie PoloSvět začíná Zimou... PoloSvět je nejpokročilejší počítačová simulace, která kdy byla americkou vládou vyvinuta. Jejím cílem bylo připravit vojáky na strašlivé podmínky při vedení současných válek. Virtuální PoloSvět je tak odsouzený k nekončící občanské válce. Třicet milionů jeho digitálních obyvatel ovládají vybraní duplikovaní nejkrutější tyrani. Nějakou dobu to vypadá, že se nemůže nic stát. Avšak něco se v PoloSvětě zvrtne a Norma, dcera prezidenta Spojených států amerických, v něm uvízne. Unese ji jeden z nejproslulejších tyranů všech dob: duplikát Reinharda Heydricha. Podaří se Normu zachránit? Na pomoc je jí vyslána osmnáctiletá jazzová zpěvačka Ella Thomasová. Když Ella vstoupí do PoloSvěta, postupně zjišťuje, že není všechno takové, jak se na první pohled zdá. Virtuální zdi totiž jen s námahou zadržují zlo uvnitř PoloSvěta a ten skutečný svět, v němž lidé žijí, je v mnohem větším nebezpečí, než si kdo uvědomuje......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/95_/95736/zima-yPo-95736.jpg 479

PoloSvět 1.

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno, Jota

The Demi-Monde:Winter, 2009

Kniha Zima

Freedomova

Skvělá kniha, nemohla jsem se od ní odtrhnout. Doufám, že druhý díl bude stejně dobrý.

SeiyaOri
08.10.2018

Není to asi nejlepší kniha co jsem kdy četla, něco ozvláštňujícího co by ji vyzdvihlo nad ostatní ji prostě chybí, ale obecně se tomu nedá nic vytknout. Pěkný příběh i zpracování.

miroslav1004
19.03.2018

Kniha není špatná. Ke ale trošku složitější. Doporočuval bych ji všímavějšímu čtenáři

artabanb
17.09.2017

Tahle kniha patří určitě k mým nejoblíbenějším.

Na začátku to vyžaduje trochu více trpělivosti s novými slovy a vyhledat všechno na mapě a vzadu ve slovníku. Možná, že už jsem četl knihu podruhé, mohl jsem si užít víc z příběhu, než kdybych jí četl poprvé a zabýval se spoustou odborných slov.

To ale nemění nic na tom, že je to prostě super knížka. Nejen že zde naleznete hlavní proudy světa jako extrémní feminismus, nacismus a podobnost s islámem, ale i samotná zápletka hlavních hrdinek a hrdinů je jedinečná a navíc vtáhne každého, kdo je fanda steampunku, sci-fi a fantazie.

Jen škoda, že v češtině nevyšel poslední díl Podzim. Ten nejspíš budu muset přelouskat v angličtině, i když to bude asi fuška. Ale nemůžu přece nedočíst Polosvět!!!

katkaq
08.08.2017

Když jsem si četla o čem kniha je, hned mě zaujala. Kdo by si nechtěl přečíst knížku, ve které se sejde Heydrich, Rasputin a další? V některých pasážích jsem se ztrácela, ale rozhodně mi za čas, který jsem s ní strávila stála. Není to nejlepší kniha na zemi, ale pro ti, kdo znají jména jako je Rasputin atd. to bude zajímavá fikce se zvláštním pohledem na svět a originálním nápadem.

PETERYY
25.03.2017

Sakra co je tohle za psycho xD..Román ze, ktereho vam pujde hlava kolem!! Unfundamentalisticky hovado Heydrich x FMA ...Pekelne dobry.

mirkol
15.06.2016

Dokážu pochopit, že se to někomu líbí, ale mě prostě ne. Možná, kdybych toho míň přečetla, tak by mě to zaujalo víc,ale...ne. Další díly už si asi nepřečtu.

.......

jmeno
26.03.2016

Tak strašně zmatená jsem dlouho u žádné knížky nebyla. Ani na konci knihy jsem se neorientovala v postavách, místech a událostech. Někdy si to musím přečíst znovu a třeba to pochopím.