Owain Owain komentáře u knih

Oběť bouři Oběť bouři Dolores Redondo

Úžasná trilogie, napětí,tajemno, vše co má správná krimi mít. Doporučuji.

23.02.2022 5 z 5

Dědictví kostí Dědictví kostí Dolores Redondo

To byla jízda. Zase jsem četla až do nevidím, prostě Vás to nechce pustit. Zde se vyšetřování pomalu , ale jistě týka vrchní inspektorky a její rodiny. Tajemství, které bylo pohřbeno, vychází na povrch a Amaia se s ním musí nějak popasovat. Minulost se pomalu odkrývá a mě z toho i zamrazilo. Okamžitě jdu na další díl =)

16.02.2022 5 z 5

Dakotové za Řekou ryb Dakotové za Řekou ryb Josef Berczuk

Miluju už od dětství indiánské příběhy a tento mi nějak utekl. Jeden moc pěkný příběh o přátelství bílého lovce s kmeny Dakotů. Fantazii hezky dokreslují ilustrace.

08.02.2022 5 z 5

Cesta kolem světa 1893-1898 Cesta kolem světa 1893-1898 Jan Welzl

Jako náctiletá jsem v knihovně objevila knihu a hned mě zaujala a tak jsem se dozvěděla o jednom našem cestovateli, který si mě získal. Jeho životní příběhy me uchvátily a to i po x letech, kdy si knihu připomínám.

27.01.2022 4 z 5

Tam tam Tam tam Tommy Orange

Zajimavý pohled do světa dnešních městských indiánů z Oaklandu. Každá z postav má svůj smutný příběh a snaží se po svém popasovat se svým životem. Některým to jde, více je však smutných osudů. Jsem moc ráda, že jsem si ji přečetla, ikdyž mi při mí bylo ouzko.

23.01.2022 3 z 5

Malíř vzpomínek Malíř vzpomínek Gwendolyn Womack

Tak překvapila mě, čekala jsem úplně něco jiného. Nejvíce jsem si užila skoky do minulých životů. A vůbec mi nevadilo, že jich bylo tolik, ikdyž musí čtenář dávat trochu pozor, trošku miš maš ke konci. Nenáročné čtení, které rychle plyne.

19.01.2022 3 z 5

HEX HEX Thomas Olde Heuvelt

Ze začátku takový pomalý rozjezd, seznámení s městečkem. Co a proč. Vypadá to celkem nezáživně, ale pak nabere příběh celkem grády a člověk pozoruje, jak se místní komunita začíná bát a dějou se věci. Nečekala jsem, že mě kniha tak chytne. Konec plný rozporuplných pocitů. Též by mě zajímal holanský výtisk, který má jiný konec. Za sebe doporučuji a autor si za mě může připsat jeden velký úsměv =)

16.01.2022 4 z 5

Láska mého života Láska mého života Penelope Ward

Ale jo, taková hezká pohádka pro dospělé, oddechovka na dva večery.Nic překvapivého.

13.01.2022 3 z 5

Páni času Páni času Eva García Sáenz de Urturi

Serie se mi strašně líbila,napínavé všechny 3 knihy, 3. díl o malinko slabší, ale hodnotím celou trilogii 9/10 a doporučuji =)

12.01.2022 5 z 5

Mormonka Mormonka Carolyn Jessop

Tak nějak jsem nemohla pobrat, že se to odehrává v nedávné minulosti. Jako bych četla knihu z minulého století. Carolyn musí člověk obdivovat, že našla odvahu zachránit své děti i sebe. Doporučuji moc.

14.11.2021 5 z 5

Útočiště Útočiště Jérôme Loubry

To bylo super čtení, konec nečekaný.

05.11.2021 5 z 5

Dracul Dracul Dacre Stoker

O to bylo skvělé. Deníkové popisy mě uplně vtáhly a něšlo se odpoutat. Dokonce ve mě hlodá červík, že je to opravdu podle pravdy =)

13.10.2021 5 z 5

Tma Tma Jozef Karika

Zase jsem se nemohla odtrhnout. Nevím jak to ten Karika dělá, ale dělá to dobře =D

08.09.2021 4 z 5

Chlad Chlad Scott Carson (p)

Schodou náhod jsem ji četla hned po Rybáři a tak nějak mi tam pořád zůstalo to zlo z Ashokanske prehrady, tak se mi kniha moc líbila a jen jsem čekala, co se tam vyvine =) Začátek možná odradí pomalým rozjezdem, ale pak se dají douvislosti dohromady a už to jede.

08.09.2021 4 z 5

Obětina Obětina Sharon J. Bolton

Má první kniha od autorky a bylo to počtení teda. Děj hned hodí do víru a nejde přestat číst. Občas mrazivý pocit na zátylku, když po dlouhém pátrání vyšlo najevo pravé tajemství jednoho ostrova. Určitě doporučuji.

30.08.2021 5 z 5

Děs sídla Wake's End Děs sídla Wake's End Michelle Paver

Takové hezké vyprávění Maud o jejím dětství, o mokřadu, o služebnictvu, švihlém taťíkovi, který si píše deníky o nějakém děsu, co má spíš jen on v hlavě. Nic děsivého tam fakt není =) Jen odkazy na pověrčivost obyvatel nízkého postavení a "tlachy starých bab". Takové odechové čtení.

24.08.2021 3 z 5

Temné léto Temné léto Dan Simmons

No teda! Tohle jsem nečekala, nalákala mě obálka, že to bude takové oddechové čtení a prd. To čtení v noci mělo fakt grády, překousnout nutkání podívat se pod postel =) Až na to zlo,mi to připomělo mé dětství o prázdninách.Pořád venku s kamarády, hledání pokladů, střety s místnímí hajzlíky. Určitě si někdy přečtu znovu.

16.08.2021 5 z 5

Na smrť II. - Bez milosti Na smrť II. - Bez milosti Jozef Karika

Nevím co napsat, je to takové shrnutí všech hnusů, co jsem zatím četla.Jak Osvětim, program T4, Mengeleho pokusy,oddíl sonderkomanda v plynových konrách, na to už jsem byla trochu připravená.Nejhůř se mi vstřebávaly pasáže z vyvražďování v Litvě a Ukrajiny, to jsem brečela. Ikdyž je to pravdu pro silné povahy, doporučuji přečíst.Příbeh přátelství popsán z různých úhlů, děsivý vývoj lidské psychiky, vystavené takovým děsům.Vše je do detailu popsáno a je to hrozně čtivé, ikdyž to zní morbidně.Já ji zařazuji do své hnihovny a určitě se k ní ješte vrátím, Zůstane ve mě zapsaná.

27.07.2021 5 z 5

Na smrť I. Na smrť I. Jozef Karika

Pozvolný začátek vás pak hodí do Ameriky a života tamních mafiánů, to se mi moc líbilo. Popisy drsné atmosféry byly uplně reálné. Příběh Karla zatím jen tak pozvolna se rozvíjejíci, ale první kniha u mě, kdy je postupně popsán nástup moci a jak to vnímá postava.Pak už to jede jak na drátě, nemůžu přestat číst, ikdyž události jsou hrozné, prostě čtete. Ju hned na druhý díl.

27.07.2021 5 z 5

Strach Strach Jozef Karika

Děsivé, napětí až do konce.Má druhá kniha od autora a určitě si přečtu další.Doporučuji.

11.06.2021 5 z 5