Cesta kolem světa 1893-1898

Cesta kolem světa 1893-1898 https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/107770/mid_cesta-kolem-sveta-1893-1898-z3q-107770.png 4 8 3

Úžasné čtení vzpomínek Eskymo Welzla s ukázkami jeho původního rukopisu a kreseb. Rodák z moravského Zábřehu, cestovatel, polární badatel, vědec a především dobrodruh Jan Eskymo Welzl (1868 - 1948) je jednou z nejpozoruhodnějších osobností české kulturní historie 1. poloviny 20. století. Dodnes je jeho život zahalen rouškou fiktivních domněnek. Publikace obsahuje nejen nově přeložený text jediného Welzlova literárního díla, ale i další studie o životě J. Welzla, jeho pobytu na kanadském severu a nejasnostech, spojených s jeho osobou. Autorem těchto velmi zajímavých prací je Čechokanaďan, filozof a publicista Rudolf Krejčí (*1929).... celý text

Luigi1
09.12.2022 4 z 5

Eskymo Welzl je znám svým cestovatelským umem.

Owain
27.01.2022 4 z 5

Jako náctiletá jsem v knihovně objevila knihu a hned mě zaujala a tak jsem se dozvěděla o jednom našem cestovateli, který si mě získal. Jeho životní příběhy me uchvátily a to i po x letech, kdy si knihu připomínám.

R47
03.02.2021 4 z 5

Je to primárně pro fanoušky Welzla. Bohužel se ale ukazuje, jak moc za jeho literární slávu můžou Golombek a Valenta, resp. Těsnohlídek. Asi to byl výborný vypravěč, ale zapsat to scoje vyprávění sám neuměl. Každopádně to je zajímavé čtení a dobrý punkt k jeho ne-vlastním knížkám.