Oter Oter komentáře u knih

Tváře osudu Tváře osudu Stanislav Motl

Výborná knížka pro nenáročného čtenáře, který má rád méně známá fakta o slavných osobnostech. Autor precizně spojuje data, fakta děj v podobě povídek téměř deníkového typu.

07.06.2014 3 z 5

Moře nestvůr Moře nestvůr Rick Riordan

Pro mne horší než první dílo (Zloděj blesku), ale stále velmi dobře napsané. Závěr je opravdu nečekaný, proto knize dávám o hvězdičku víc, než si podle mne zaslouží.

14.01.2012 4 z 5

Pod maskou smích Pod maskou smích Jarmila Loukotková

Nádherná kniha. Méně čtivá než například Není římského lidu, ale i přesto velmi poutavě napsaná.

14.01.2012 5 z 5

Z oříšku královny Mab Z oříšku královny Mab Eva Vrchlická (p)

Tak tuto knihu jsem četla už od první třídy vždy jako pohádku na dobrou noc. Už tenkrát mne zaujal nejvíce Hamlet, který je v mém srdce po celý dosavadní život. Kniha je krásně napsaná a všem, kteří touží po tom, aby jejich potomci četli, ji vřele doporučuji.

14.01.2012 5 z 5

Skandál ve Skotsku Skandál ve Skotsku Julia London (p)

Kniha o změně muže z zhýralce na milujícího manžela a emancipované ženy na vzornou manželku. Příběh není špatný, ale krapet přitažený za vlasy. Rozdhodně ale knihu nedoporučuji ženám, které podobné románky čtou kvůli peprným milostným scénám - těch se v knize nedočkáte (nebo dočkáte, ale nejsou dobře popsané). :D

14.01.2012 3 z 5

Pán v nejlepších letech Pán v nejlepších letech Zigmunds Skujiňš

Nudné a pro mne zcela nepochopitelné prostředí továrny s mužem, který chytá druhou mízu a mění svůj život kvůli milence...

14.01.2012 1 z 5

Nebe nezná vyvolených Nebe nezná vyvolených Erich Maria Remarque (p)

Tak tuhle knihu bych rozhodně doporučila hlavně dívkám, kterým se nechtějí číst válečné knížky a stejně splnit povinnou četbu. Je to nádherný příběh o zvládání nelehkých osudů, a i když končí smutně, je krásný ;)

26.10.2011 5 z 5

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

Opravdu úžasná kniha, která nikomu nic nevnucuje, ale přitom obohatí každého čtenáře.

26.10.2011 5 z 5

Gentlemanova čest Gentlemanova čest Stephanie Laurens (p)

Občas sice trochu zdlouhavé dílko, ale krásné ;)

23.10.2011 5 z 5

Svůdcova přísaha Svůdcova přísaha Stephanie Laurens (p)

Nádherný romantický příběh s chlapem takovým, jaký by měl být ;)

23.10.2011 5 z 5

Nevinné potěšení Nevinné potěšení Stephanie Laurens (p)

Tak v téhle knize najdete snad vše kromě fantasy a sci-fi. Člověk ji nesmí brát moc vážně a místy se zasměje nad umělostí vět (otázka je, jestli je to vina autorky či překladatele), ale jako odreagování je skvělá.

07.10.2011 5 z 5

Hříšná touha Hříšná touha Lenka Lanczová

Další dílko děvčaty oblíbené autorky, které se celkem dobře čte. I když moje sympatie získal asi jednoznačně Daniel...

07.10.2011 4 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Nevím, ale mně přijde jaksi nudný :(

03.10.2011 3 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Tak tohle dílo přímo miluju - najdeme zde jak napětí, akci, známky hororu, tak pohádku, fantasy a takovou dětskou hravost a vtipnost. ;)

03.10.2011 5 z 5

Pro mně jedno z nejslabších dílů celé série...

03.10.2011 3 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Pořád psané s určitou naivitou, což je kouzelné. Je znát, že je určena pro o něco málo starší čtenáře, ale stejně je krásná.

03.10.2011 4 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Tak pod vánočním stromkem jsem se kdysi zděsila, co že jsem to dostala. Po prvních dvaceti stránkách si mne autorka ale svým psaním podmanila a já přečetla celou knížku snad za jednu noc :D

03.10.2011 5 z 5

Černý obelisk Černý obelisk Erich Maria Remarque (p)

Úžasná nadčasová kniha, plná ponaučení. Jestli někdo váhá, kterou knihu od Remarqua (třeba jako povinnou četbu) vřele tuto doporučuji.

Memento Memento Radek John

Kniha plná poučení, varování a dobrých rad, ale ne můj šálek kávy.

03.10.2011 1 z 5

Zásady ekonomie Zásady ekonomie Gregory N. Mankiw

Jedna z ekonomických biblí - bez tohoto díla bych asi mikro a makro nedala :D