Ostruzina Ostruzina komentáře u knih

Kdo chytá v žitě Kdo chytá v žitě J. D. Salinger (p)

Chci-li rychle zjistit, zda si s novým člověkem budu rozumět, položím otázku, zda se mu líbila tato kniha. Pokud odpoví kladně, vypadá to nadějně.

19.11.2014 5 z 5

Pááni, sepsat celou knihu pouze prostřednictvím dopisů, a navíc - jakou knihu! Bylo to tak milé, nostalgické čtení s úsměvem na tváři a s chutí sednout na první letadlo směr Normanské ostrovy a doufat, že tam tak milé lidi vskutku potkáte.

14.07.2015 5 z 5

My z ostrova Saltkråkan My z ostrova Saltkråkan Astrid Lindgren

Já bych to snad ani neřadila nutně mezi dětskou literaturu - ač dospělá, pobavila jsem se tak, jako málokdy, navíc dospělé oči objeví leckdy i to, co dětským skryto zůstane.
Báječné to bylo, snad jen toho tuleně v posteli bych mít nemusela:)

27.03.2016 5 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Taková variace na pejska a kočičku, kterak pekli dort. Šoupneme tam trochu hororu, trochu thrilleru, okořeníme to prvky románu pro ženy, vrazíme do toho erotické scény, na závěr zahustíme pokémony.Těšíme se na velkou laskominu....no a ve výsledku je z toho odpad.

17.03.2015 1 z 5

Když Nietzsche plakal Když Nietzsche plakal Irvin D. Yalom

Ke čtení této knížky si nachystejte papír a tužku, myslím, že na každého tam "číhá" nějaké to moudro, pro každého jiné, ktere si možná rád zaznamená. Ať se Vám kniha líbí tak moc, jako mně!

10.08.2015 5 z 5

Ve čtrnácti sám v Osvětimi Ve čtrnácti sám v Osvětimi Tomáš Radil

Neuvěřitelně silný příběh. Kniha, na kterou se snad ani nedá zapomenout. Rozhodně doporučuji přečíst a nenechat se odradit úvodními delšími pasážemi.
Člověk si těžko představí to peklo, které museli lidi tehdy zažít, tahle knížka ho čtenáři mistrně přiblíží. Po dočtení zůstanou silné emoce. Na dlouho.

13.08.2013 5 z 5

Zahrada bohů Zahrada bohů Gerald Durrell

Já už si snad ani neumím představit léto bez této knihy!

17.07.2018 4 z 5

Hora mezi námi Hora mezi námi Charles Martin

No, já nevím...nápad dobrý, ale celkově se to dost vleklo, ke konci už jsem přeskakovala.

17.07.2018 2 z 5

Andělé a démoni Andělé a démoni Dan Brown

Že jsou si knihy Dana Browna podobné jako vejce vejci? No a co když je to vejce pěkné! Sice z toho po přečtění pár knih máte omeletu a nevíte, která dokonalá průvodkyně, který řád či které město bylo v jakém příběhu, ale mě to teda výslednou chuť nekazí.

06.03.2015 5 z 5

Školák Kája Mařík 1. díl Školák Kája Mařík 1. díl Felix Háj (p)

Kdykoliv je mi smutno, Kája Mařík pomůže.

04.11.2014 5 z 5

Tři kamarádi Tři kamarádi Erich Maria Remarque (p)

První knížka, u které jsem brečela. Je nádherná.

To To Stephen King

Při čtení nadšených komentářů jsem zapochybovala, jestli mluvíme o stejné knize. U mne se teda s žádným nadšením nesetkala a v polovině byla odložena.

19.11.2014

Večerní zprávy Večerní zprávy Arthur Hailey

Páni, tak to byla jízda! Tak skvěle napsáno, že jsem se nemohla odtrhnout.

17.07.2018 5 z 5

Pravidla sýrárny Pravidla sýrárny Michael Paterniti

Kniha o ničem a o všem zároveň a v tom je její krása. Více takových!

17.07.2018 5 z 5

Poklad pana Isakowitze Poklad pana Isakowitze Danny Wattin

Velmi zajímavé téma, pro mě však zpracované velmi nezajímavě. Škoda.

14.08.2015 2 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Huráá, konečně u konce a o té šílené dvojici nepadne už ani jedno slovo.

02.06.2015 3 z 5

Kafka na pobřeží Kafka na pobřeží Haruki Murakami

Ačkoliv nesnáším sci-fi a tu knihu jsem nepochopila, dávám 5 hvězdiček.To je prostě Murakami.

17.04.2015 5 z 5

Vraždy s monogramem Vraždy s monogramem Sophie Hannah

Asi tak - u Agathy se mi nikdy nestalo, že bych knihu odložila těsně před koncem a neměla potřebu vědět, kdo je vrah, v tomto případě se tak stalo.

19.11.2014 2 z 5

Nabarvené ptáče Nabarvené ptáče Jerzy Kosiński

No, to byla síla...u některých pasáží se mi chtělo zvracet.

19.11.2014 1 z 5

Sbohem, armádo Sbohem, armádo Ernest Hemingway

Moje srdcovka. Pro mne jednoznačně lepší než Stařec a moře.