orson orson komentáře u knih

Vraní oko Vraní oko Michaela Klevisová

Dobrá detektivka. Líbí se mi, jak se to postupně rozplétá a zároveň je to věrohodné a napínavé.

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Docela příjemná oddechovka i když ten závěr byl celkem předpokládaný.

Do temnoty Do temnoty Evan Currie

Před pár lety jsem po přečtení knih pana Fabiána zjistil, že se mi líbí military sci-fi. Od té doby jsem jich přečetl hodně a češi je fakt umí psát - zkuste Jakub Mařík. Ze zahraničních mě pár sérií taky hodně zaujalo. Ale tahle mi tak nějak nesedla. Bylo tam několik nelogičností a asi ani ten styl mi moc nesedl - ale jen tak těsně. Možná tomu dám časem další šanci.

Poloviční král Poloviční král Jan Hamouz

Jsem z této knihy dost rozpačitý, perfektně to tu popsal Shizunk - trochu moc linek, moc skákání v čase (navíc to člověk zjistí až časem, že ty dějové linky nejsou ve stejném čase) a žádný závěr. Na 500 stránek to je sakra málo. Takže ne, nemám chuť pokračovat.

Zátiší Zátiší Louise Penny

Zkusil jsem na doporučení, ale nějak mi to nesedlo. Dočetl jsem spíše pro to, abych se dozvěděl, kdo je vrah. Postav je tam na začátku strašně moc a zorientoval jsem se v nich až tak nějak ve 2/3 knihy.

Na ostřích čepelí Na ostřích čepelí Miroslav Žamboch

Znovu (už asi potřetí) jsem si přečetl tohodle Koniáše na dovolené. Prostě paráda. Není to klasická fantasy, má to originální námět, skvěle promyšlený svět, hrdinu, co není tak úplně klaďas (no vlastně je, ale nevypadá na to :)). A ten samý den, co jsem dočetl, jsem zjistil, že během měsíce bude nová knížka s Koniášem a Baklym!!!

Útěk na venkov Útěk na venkov Julie Caplin

Fajn oddechovka na pláž. Tedy až na to ilustrátorské pozadí - nedovedu si představit, že by ilustrátor kreslil a teprve podle jeho obrázků by vznikala knížka. To je trochu ustřelené a nedomyšlené.

Ušlechtilá stezka Ušlechtilá stezka Peter May

Napsané je to dobře, děj je napínavý, ale na mě to bylo už trochu moc. Mám raději autorovy detektivky než tyhle válečné knihy.

Duna Duna Frank Herbert

Znovu jsem si přečetl, hlavně kvůli filmu. A tedy je to úžasná kniha, pěkně promyšlená i ty další pokračování, co si tak pamatuji, tak měly skvělé myšlenky. Ale na druhou stranu je tam občas trochu moc filozofování.

Houpačky Houpačky Lucie Konečná

Milá oddechovka, která trochu nutí k zamyšlení, zejména pokud máte podobnou osobu ve svém okolí...

29.05.2023 5 z 5

Tanec papírových draků 2: Hon Tanec papírových draků 2: Hon Petr Brožovský

Nejen že to je slušný akční nářez, od kterého je sakra těžké se odtrhnout, ale ono je to i dobře vymyšlené! A ty hlášky jsou tkay skvělé!

Tanec papírových draků Tanec papírových draků Petr Brožovský

Joj další Kulhánek! A povedenej!!! Užíval jsem si to a těším se na další autorovy knihy.

101 minut 101 minut Štěpán Kopřiva

Cesta metrem už pro mě nebude nikdy stejná :) Od té doby, co jsem si knížku přečetl, pravidelně koukám do tunelu než přijede metro. Velmi působívé, detailní a realistické povídání.

Geniální potraviny Geniální potraviny Max Lugavere

Ne že by kniha obsahovala nějaké překvapivé informace ohledně zdravého životního stylu, ale podává je tak nějak pěkně zabalené a hezky zapadá mezi ostatní knihy Melvilu (konec stárnutí, průvodce půstem, cirkadiální kód). Tak teď jen doufám, že mi něco z toho zůstane v hlavě a hlavně v návycích a v lednici :))

04.05.2023 4 z 5

Konec stárnutí - Proč stárneme a proč už nemusíme Konec stárnutí - Proč stárneme a proč už nemusíme David Sinclair

První půlka super, druhá tam být ani nemusela (takové to hloubání, kam to povede). A i kté první půlce bych měl spoustu připomínek, některé věci se tam opakují dokola a dokola. Místo toho, aby je tam autor vysvětlil jendou a pořádně. Ale ta základní myšlenka je šokující a oči otevírající - stáří je nemoc, lze léčit. Kdyby tam bylo více konkrétních návodů a tipů, co dělat, tak by mohla být pro čtenáře mnohem užitečnější.

04.05.2023 3 z 5

S malou pomocí přátel S malou pomocí přátel Jan Švancara

Dobře se to četlo, Igor byl skvělej, snad se objeví i v dalších dílech... tedy snad budou i další díly. Ale jak tak teď vzpomínám na knížku (četl jsem ji nějaký ten měsíc nazpět), tak mi trochu splývá s jinými českými detektivkami, kterých jsem četl v poslední době povícero. To ten předchozí díl s legionáži mi v paměti zůstal mnohem déle.

04.05.2023 4 z 5

Dobrodružství Sherlocka Holmese Dobrodružství Sherlocka Holmese Arthur Conan Doyle

Koukali jsme s dětmi na seriál Sherlock a mě tak nějak napadlo přečíst si ty původní povídky / příběhy a porovnat je s jejich aktuálním zpracováním... no nějak mě to pohltilo, že jsem ani nesledoval, jestli se ty jednotlivé příběhy objevily i v tom seriálu :)

Živá voda Živá voda Marcel Pagnol

Pohodová poklidná knížka, jejíž děj se líně line, ale to vůbec nevadí, protože se dobře čte. Užil jsem si ji.

Vítězové Vítězové Fredrik Backman

Ani jsem nerušil, že Medvědín má pokračování. Takže když jsem to spatřil na webu, musel jsem si to hned koupit a přečíst. A rozhodně jsem nebyl zklamán. Výborné pokračování, které se vydalo zase trochu jiným směrem.

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Další výborná knížka od autorky. Člověka při ní mrazí v zádech, bojí se číst a zároveň to chce co nejdříve dočíst. Škoda jen toho aktuálního humbuku kolem, přijde mi, že nejvíce uškodí právě a jen těm aktérům.