orson orson komentáře u knih

Pláňata Pláňata Petra Dvořáková

Nevím, jak to autorka dělá, v jejich knížkách často není žádný velký děj nebo závěrečné vyvrcholení, ale krásně se čtou a jsou tak nějak plné. Tahle mě vrátila do dětství - tou dobou a poměry, které tenkrát byly - ne těmi vztahy v rodině! Opět se mi líbil styl vyprávění, kdy se měnil vypravěč, stejně jako v dědině.

06.11.2023 5 z 5

Strnadův efekt Strnadův efekt Jan Kotouč

Na jednu stranu tam byly super vtipné nápady - třeba ten byrokrat :)) na stranu druhou i slabší a trochu nelogická místa. Ale kniha mě rozhodně zaujala a určitě zkusím i nějakou další autorovu tvorbu.

Možná v jiném životě Možná v jiném životě Taylor Jenkins Reid

Dočetl jsem Sedm manželů Evelyn Hugo a byl jsem nadšený, tak jsem zkusil jinou knihu stejné autorky, ale byl to slabý odvar, prostě jen klasická oddechovka na pláž, ke konci už trochu nudná a natahovaná...

23.09.2023 3 z 5

Sedm manželů Evelyn Hugo Sedm manželů Evelyn Hugo Taylor Jenkins Reid

Překvapivá kniha plná různých zvratů a odhalení popisuje život herečky - jak se z chudé nicky svým přičiněním stala hvězdou. Autorka to popisuje tak přesvědčivě, že jsem si každou chvilku říkal, že se na to musím kouknout na wikipedii :) Prostě parádní fikce! Nemohl jsem se odtrhnout.

Koniáš & Bakly - Mrtví muži Koniáš & Bakly - Mrtví muži Miroslav Žamboch

Koniáš a Bakly, mé dvě nejoblíbenější postavy v jedné knize! Byl jsem nadšený... ale nakonec i trochu zklamaný - oni se vůbec nepotkali, jsou to vlastně dvě delší samostatné povídky s těmito hrdiny. Ale jsou moc fajn, rád se do tohoto světa vracím a doufám, že tam autor opět zavítá.

Knihomolové Knihomolové Emily Henry

Četl jsem na dovolené o prázdninách jako oddechovku. A zapisuji ji sem až na konci září a nějak si nemůžu vzpomenout o čem to bylo. To je prostě ta slabší část oddechových knih :) Ale četlo se to dobře a to je na dovolené hlavní :)

Praštěný Praštěný Kevin Hearne

Zatím asi nejslabší díl, i když taky měl své skvostné momenty a hlášky. Asi si dám chvíli čas, než se pustím do dalšího dílu. Více se mi totiž líbí děj, co se odehrává v našem reálném světě.

Proklatý Proklatý Kevin Hearne

Ale jo, dobré to bylo. První díl mě nadchl, tady už ale žádné překvápko nebylo, na druhou stranu ale úroveň taky nepoklesla.

Prohnaný Prohnaný Kevin Hearne

Fantasy v současném světě?! Parádní nápad a vtipný! A autor to dokázal dobře využít - bavil jsem se hodně, jen nevím, jestli mu to vydrží i do dalších dílů.

23.09.2023 5 z 5

Už jsem četl knihu poskládanou jen z emailů a byla super. Tahle je poskládaná z dopisů, nejprve mi to přišlo nepřehledné a zmatečné, musel jsem se vždy kouknout kdo komu ten dopis píše, ale pak už jsem se zorientoval a bylo to skvělé. Nejen ta dopisní forma, ale i obsah - děj. A to nemluvím o těch místních a dobových zajímavostech, které jsem si průběžně dohledával na Wikipédii. Za mě jedna z nejlepších a nejzajímavějších knížek, které jsem letos četl.

Lucy a hotýlek v Bretani Lucy a hotýlek v Bretani Dee Ernst

Oddechovka na pláž, neurazí nenadchne, ale čte se to krásně :)

Na východ od ráje Na východ od ráje John Steinbeck

Dlouho jsem měl tento román v seznamu na přečtení, letos jsem se do něj konečně pustil, protože Steinbecka mám rád. Ale popravdě přišlo mi to trochu takové pomalejší, ucourané. Ale určitě na autora nezanevřu a časem si přečtu něco dalšího.

Spálená země: kniha druhá Spálená země: kniha druhá Jakub Hoza

Prostě klasika.

Spálená země: kniha první Spálená země: kniha první Jakub Hoza

Fajn akčňárna ve stylu Kulhánka :)

Jedna dobrá vec Jedna dobrá vec Alexandra Potter

Moc milá a příjemná kniha

Krysta Krysta Petr Sagitarius

Důstojné pokračování série.

Království Království Jo Nesbø

Bylo to dosti temné čtení a několik zajímavých zvratů. Já si snad nakonec přečtu i nějakou tu detektivku od tohoto autora :)))

04.08.2023 5 z 5

Hrad ve Skotsku Hrad ve Skotsku Julie Caplin

Klasická oddechovka, jako podle šablony - autorka píše všechny ty knihy úplně stejně, jen mění lokaci... no ale stejně si to vždy rád přečtu :)

Pravda o cukru Pravda o cukru Jessie Inchauspé

Poslední dobou více čtu knihy o výživě a tahle do toho docela dobře zapadla. Teď ještě ty pravidla uplatňovat v praxi :))

Až na ten konec dobrý Až na ten konec dobrý Pavel Tomeš

Jo tohle se mi líbilo!