orson orson komentáře u knih

V mrtvé zóně V mrtvé zóně Jakub Mařík

Dobré pokračování skvělé série. Akorát jak už jsem ty předchozí díly četl dříve, hodilo by se krátké připomenutí předchozích dílů a postav. Ale to je problém každé série. Už se těším na pokračování!

04.05.2023 4 z 5

Krysí ostrov a jiné povídky Krysí ostrov a jiné povídky Jo Nesbø

Výborné povídky, jsou delší než bývá zvykem, ale tím se mi líbily ještě více. Navíc ty pointy! Opravdu jsem si to užíval!

04.05.2023 5 z 5

Ve svém živlu Ve svém živlu Vítek Formánek

Předem hlásím, že jeden z medailonků v knize je o mně a mém projektu "Dubánci". Ale rád jsem si přečetl celou knihu a jsou tam hodně zajímavé osudy a výkony. Někdy až neskutečné! Škoda jen toho malého a černobílého formátu. Chtělo by to velké barevné fotky!

02.04.2023 4 z 5

Jako sama smrt Jako sama smrt Jakub Hoza

Četlo se jedním dechem. Mělo to pěkný spád, dobrý nápad a slušnou akci. Hlavně ty drobné zvraty a příběhy jednotlivých postav jsou dobře vymyšlené a ten závěr rozhodně nezklamal! Tohoto autora budu sledovat.

01.03.2023 5 z 5

Agónie a extáze Agónie a extáze Irving Stone (p)

Mám hodně rád životopisné romány a od Irvinga Stona už jsem četl Námořníka na koni a Žízeň po životě, obě můžu jen a jen doporučit a tato kniha se k oběma uvedeným také může přidat. Autor dokázal popsat život Michalangela, jako by mu koukal pod ruce a do hlavy. Knížku jsem každou chvíli musel odložit, abych si našel na internetu fotky soch a fresek, které se zrovna v knize popisovaly. Dozvěděl jsem se o něm spoustu nových věcí, které jsem vůbec netušil.

01.03.2023 5 z 5

Z Moderního fotra mám trochu osypky. Tedy nikdy jsem ho nečetl, z ukázek mi to přišlo až přehnané a taky ty příběhy tak nějak posbíráné z různých vtípků a zážitků někoho jiného... tohle ke mně doputovalo ani nevím jak a než jsem zjistil, že to je prequel moderního fotra, už jsem byl v půlce a skvěle jsem se bavil :)

Moc se mi líbily ty dva pohledy (mužský a ženský) na stejné události. To bylo za mě TOP.

07.02.2023 5 z 5

Kovárna uprostřed hvozdu Kovárna uprostřed hvozdu Michael Scott Rohan

Druhé přečtení po 15 letech. Tenkrát mi to přišlo skvělé, teď jsem měl docela problém knihu dočíst. Kdyby se seškrtala na půlku, tak by to bylo mnohem lepší. Ani nevím, jestli se pustím do třetího dílu...

07.02.2023 3 z 5

Ledová kovadlina Ledová kovadlina Michael Scott Rohan

Z této trilogie jsem byl před cca 15 lety úplně nadšen. Tak moc, že jsem si ji po letech i koupil (četl jsem půjčené knížky). Teď jsem si řekl, že si to přečtu znovu a tedy přišlo mi to o mnoho slabší, pomalejší, nudnější...

07.02.2023 4 z 5

V jednom zapadlém koutě galaxie V jednom zapadlém koutě galaxie Becky Chambers (p)

Rád jsem se zase vrátil do této série, čekal jsem pomalý rozjezd, takže mě to nerozházelo, ale v těch postavách jsem se ztrácel minimálně do půlky knihy. Bylo to fajn, ale první dva díly byly podle mě o dost lepší.

07.02.2023 4 z 5

Bál jsem se, aby pokračování kultovní knihy Ready player one nebyla taková vykradená slátanina jako Armada. Naštěstí se tak nestalo. Ale na druhou stranu autor nedokázal dosáhnout takové kvality jako u jedničky. A přitom tam ten potenciál je - zápletka druhé knihy je dobře vymyšlena, postavy jsou fajn a uvěčitelné. Jen to trochu zabil popisem těch jednotlivých questů. Proboha proč!!! To byly ty nejnudnější části a přitom stačilo jen ubrat - některé pasáže jsem až přeskakoval, protože mě ty souvislosti postav filmů / zpěváků / her fakt nezajímaly. Ale suma sumárum dobré to bylo. Jen doufám, že jestli budou dělat i film, tak to trochu seškrtají :)

06.02.2023 4 z 5

Stromy do nebe Stromy do nebe Ivan Fíla

Opět nádherná kniha s překvapivými příběhy a hezkými fotografiemi. Můžu jen doporučit, stejně jako předchozí Jeseníky: Čas, ten pohyblivý obraz věčnosti.

03.01.2023 5 z 5

Pán ledové zahrady 2 Pán ledové zahrady 2 Jarosław Grzędowicz

Pokračování je slabší, linie s Vukem mi přijde zmatečná a zbytečně moc zamotaná, Ardžuk mnohem lepší. A teď mám dilema zda pokračovat ve čtení... asi to nechám trochu uzrát.

Pán ledové zahrady Pán ledové zahrady Jarosław Grzędowicz

Lehce zmatené - scifi ve fantasy světě a ještě navíc dvě dějové linie, které spolu vůbec nesouvisí. Ale hodně originální. Obě linie jsou zajímavé chvílemi mě více bavila jedna více než druhá, závěr knížky trochu nečekaný, musím hned začít druhý díl!

03.01.2023 4 z 5

Sabriel Sabriel Garth Nix

Pro náctileté asi dobré, ale já nejsem ta správná cílovka. Dočetl jsem, ale další díly mě nelákají. Svět je ale vymyšlený dosti originálně a netradičně, o tom žádná...

03.01.2023 3 z 5

Pozdrav z Itálie Pozdrav z Itálie Jules Wake (p)

Oddechovka, žádné náročné čtení. Ale mnohem více se mi líbí knížky pod jejím druhým jménem.

Hrůzy v Michiganu Hrůzy v Michiganu Pavel Bartáček

Na to, že to je prvotina, je to dost dobré. Místy sice trochu zdlouhavé, místy přitažené za vlasy nebo trochu moc expresivní, ale dalo se. Občas se některé informace zbytečně znovu opakují, ale děj žene čtenáře kupředu aby věděl, jak to všechno dopadne a kdo nebo co přežije :)

06.12.2022 4 z 5

Zahrada / Rest Zahrada / Rest Petr Sagitarius

Již čtvrtý díl série a pořád dobrý! Doufám, že autor bude pokračovat a nebo napíše i něco úplně jiného.

Zahrada Zahrada Petra Dvořáková

Petra Dvořáková prostě umí, je to podle mě jedna z nejlepších současných českých spisovatelek. Tímto románem (nebo spíše novelou) to jen dokazuje. Líbilo se mi, jak byla minulost hlavního hrdiny trochu zahalená tajemstvím a hlavně jak se odhalily některé jeho aspekty a najednou člověk neví, jak se k němu má postavit, zda mu držet palce nebo ho zatratit a s obavami čte další a další stránky...

Jestli vůbec někdy Jestli vůbec někdy * antologie

Lehce depresivní povídky z dob komunismu. Brrr, nechtěl bych se tam vracet...

06.12.2022 5 z 5

Fajn oddechová kniha, ani jsem si nevzpomněl, že jsem ji četl před sedmi lety :)

06.12.2022